Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α23] Σταυλικές - κτηνοτροφικές εγκαταστάσεις (δικαιολογητικά, πρόστιμα κ.τ.λ.)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 793
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτό ακριβως..

έκανα την διαδικασία με τον 4178 κ δεν μου ζήτησε-απαίτησε πουθενά παράβολο..

αν κ αναγράφετε ως 300€ πρόστιμο κοινόχρηστων χώρων δεν υπάρχει εντολή πληρωμής...

μήπως επειδή δεν έβαλα πουθενά μ2 αυθαιρεσίας???

όμως δεν έχει ο άνθρωπος καθόλου χώρο διαμονής, μόνο σταύλο, για τον οποίο δεν υπάρχει περιορισμός σε μ2..

τι να πω.. θέλω να πληρώσω κ δεν μπορώωω :???:

κ η δήλωση μηχανικού εκτυπώνεται κανονικά...να πάρω το help desk?

 

 

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, έχω κάνει οριστική υποβολή κλπ αλλά δεν μου εμφανίζει στα "Οικονομικά στοιχεία" τις πληρωμές ! Τί γίνεται μπορεί κάποιος να βοηθήσει? :/ Εντωμεταξύ μπορώ να εκτυπώσω τη βεβαίωση :/

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται δεν έχεις κάνει καν υπαγωγή. Αν πατήσεις το μεσαίο κουμπί με το βελάκι 2 φορές θα σου βγάλει να πληρώσεις το 300άρι για την υπαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν παρέλειψα να σε ευχαριστήσω για το χρόνο σου, 

 

αν εννοείς το κουμπί δίπλα στοn "Υπολισμό προστίμου", το πάτησα δυο φορές, αποδέχτηκα ότι είναι αληθή τα στοιχεία κλπ και αυτό φαίνεται και στην επισήμανση που κάνω ότι έχει οριστική υπαγωγή η δήλωση :/

 

post-21866-0-16348200-1420883273_thumb.png

 

Επίσης αν πάω να εκτυπώσω βεβαίωση νομιμότητας, μου τη δίνει κανονικά !

Edited by giorgos4a
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το φύλλο καταγραφής σου και μου φαίνεται οκ...άλλωστε σου έχει βγάλει και πρόστιμο 300 ευρώ.

 

Από εκει και πέρα, αν είσαι σε οριστική υπαγωγή και δεν σου έβγαλε να πληρώσεις τα 300 κάτι δεν πάει καλά.

 

Τώρα πρέπει να το γυρίσεις σε 'υπαγωγή' στέλνοντας με email στο τεε την σχετική φόρμα, εκτός αν φτιάξεις δήλωση με νέο α/α.

 

Επίσης ξέχασα να σου πω ότι πρέπει να πατήσεις και το σήμα του ευρώ (αριστερά) αλλά μου φαίνεται από τις εικόνες ότι το έχεις κάνει ήδη.

 

Αν η βεβαίωση που σου βγάζει λέει ότι η ιδιοκτησία δεν έχει αθαιρεσίες τότε προφανώς κάτι είναι λάθος.

 

υγ

 

κάτι άλλο που σκέφτηκα, μήπως ξεκίνησες τη δήλωση χωρίς να βάλεις φύλλο καταγραφής με τα τετραγωνικά, πάτησες το κουμπί υποβολής 2 φορές και μετά έβαλες στο φύλλο καταγραφής την αυθαιρεσία;

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

χμμμ τετραγωνικά δεν έβαλα στο φύλλο καταγραφής καθόλου, παρόλα αυτά την αυθαιρεσία "Σταυλικές εγκαταστάσεις" την είχα βάλει κανονικά. :/

 

Edit 1: επειδή έχω ανοιχτή μια δήλωση ακόμα με σταυλικές εγκαταστάσεις, μόλις δοκίμασα να βάλω τα τετραγωνικά στο φύλλο καταγραφής και λύθηκε το πρόβλημα. Σε ευχαριστώ για όλα συνάδελφε :)

 

Edit 2: βέβαια τίθεται και το ερώτημα αν είναι κύριοι ή βοηθητικοί χώροι οι σταύλοι 

Edited by giorgos4a
Link to comment
Share on other sites

χμμμ τετραγωνικά δεν έβαλα στο φύλλο καταγραφής καθόλου, παρόλα αυτά την αυθαιρεσία "Σταυλικές εγκαταστάσεις" την είχα βάλει κανονικά. :/

 

Edit 1: επειδή έχω ανοιχτή μια δήλωση ακόμα με σταυλικές εγκαταστάσεις, μόλις δοκίμασα να βάλω τα τετραγωνικά στο φύλλο καταγραφής και λύθηκε το πρόβλημα. Σε ευχαριστώ για όλα συνάδελφε :)

 

Edit 2: βέβαια τίθεται και το ερώτημα αν είναι κύριοι ή βοηθητικοί χώροι οι σταύλοι 

Βάζεις κύριους χώρους. Κάπου το είδα νομίζω στο site του ΤΕΕ έχει ενα παράδειγμα. Αν το βρω θα το ανεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.