Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Εάν έχω καταλάβει σωστά, είναι μια επιδότηση των τετρακοσίων (400) ευρώ, που ΘΑ την πάρουμε μετά από χρονικό διάστημα, και με εφαρμογή κριτηρίων, σωστά ???

Ακόμα καλά καλά αυτοί δεν ξέρουν εάν θα κάνουν εξετάσεις (τις γνωστές εξετάσεις) και περιμένουμε να πάρουμε την επιδότηση ?

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση απο buildingcert (25/9/2013):

Προσοχή: Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για τη συμμετοχή σας στο Πρόγραμμα «Ενίσχυσης Δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή» θα μπορείτε να τα αναρτήσετε σε κατάλληλη φόρμα στο www.buildingcert.gr στο σημείο της αίτησής σας που θα είναι διαθέσιμη τις επόμενες ημέρες.

 

Ένα μεγάλο μπράβο στους προϊσταμένους που δώσανε ΑΜΕΣΑ εντολή για ανάρτηση ανακοίνωσης (5 μέρες μετά και αφού προφανώς τους σπάσανε τα α....α στα τηλέφωνα...)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή: Από το Πρόγραμμα Ενίσχυσης δικαιούχων για την Απόκτηση της Ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή δεν μπορούν να ωφεληθούν όσοι αποκτήσουν την ιδιότητα του μόνιμου ενεργειακού επιθεωρητή. Αν έχετε ήδη υποβάλλει Αναγγελία Έναρξης Δραστηριότητας Ενεργειακού Επιθεωρητή, και επιθυμείτε να συμμετάσχετε στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης πρέπει να υποβάλετε αίτηση άμεσα (πριν η ΕΥΕΠΕΝ εγκρίνει την αναγγελία σας).

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ξεκινήσει μαθήματα, πως μπαίνεις στο σύστημα για να δηλώσεις συμμετοχή? Τον ΚΑΣ τον λαμβάνεις μόνο από το ΚΕΚ που θα παρακολουθήσεις τα μαθήματα;

 

Επίσης, εκτός από τα μαθήματα ποια είναι τα κόστη για να ξεκινήσεις από το 0; Απ' ότι έχω καταλάβει +50€ για εγγραφή, +50€ για εξετάσεις, +100€/έτος για ανανέωση, +123€ για το λογισμικό του ΤΕΕ. Κάνω κάπου λάθος? Υπάρχει κάτι λιγότερο ή περισσότερο;

 

Αν δεν έχεις κάνει έναρξη επαγγέλματος, στην δήλωση του de minimis τι συμπληρώνεις εκεί που ζητάει για επωνυμία επιχείρισης. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω κάνει ακόμα έναρξη επαγγέλματος και δεν κάνω δήλωση στην εφορία (αφού ήμουν στρατό το 2013 και δεν έχω εισοδήματα στο όνομα μου) δικαιούμαι την ενίσχυση? Και αντί του εκκαθαριστικού τι θα δώσω το Ε1 των γονιών μου οπού φαίνομαι προστατευόμενο μέλος?

Link to comment
Share on other sites

τον ΚΑΣ τον λαμβάνεις αν συμληρώσεις την αίτηση για υποψήφιους μόνιμους επιθεωρητές, δεν χρειάζεται να γραφτείς σε κανένα ΚΕΚ.

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

τον ΚΑΣ τον λαμβάνεις αν συμληρώσεις την αίτηση για υποψήφιους μόνιμους επιθεωρητές, δεν χρειάζεται να γραφτείς σε κανένα ΚΕΚ.

 

Εννοείς την "Αίτηση Ένταξης στο Μητρώο των Μόνιμων Ενεργειακών Επιθεωρητών"; Γιατί σε αυτό ζητάει να εισάγεις τα στοιχεία του ΚΕΚ, ενώ στο λινκ "Υποψήφιοι Μόνιμοι Ενεργειακοί Επιθεωρητές" ζητάει ΚΑΣ για να μπεις!

Link to comment
Share on other sites

1)Πας στο πρώτο λινκ που λες,2)συμπληρώνεις τα στοιχεία σου,3)στο φορέα εκπαίδευσης επιλέγεις ''ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ'',4)πατάς υποβολή αίτησης και σου δίνει τον ΚΑΣ.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.