Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Σωστά από τη στιγμή που δεν έχω λάβει ενισχύσεις δεν χρειάζονται. 

 

Διευκρινήσεις για τη συμπλήρωση του Παραρτήματος ΙΙ

  • Συμπληρώνετε το σύνολο των στοιχείων που ζητούνται στην αρχή της αίτησης
  • Σε περίπτωση που κατά τα δύο προηγούμενα οικονομικά έτη και το τρέχον έτος, δεν έχετε λάβει καμία ενίσχυση, συμπληρώνετε μόνο το σημείο 1 της δήλωσης και υπογράφετε στο τέλος.

Δεν χρειάζεται ούτε να σβήσεις ούτε να προσθέσεις κάτι. Γνώμη μου είναι να κάνεις ότι περιγράφουν οι διευκρινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το γνωστό πρόγραμμα του ΟΑΕΔ "Νέοι Επιστήμονες" όντως καταχωρείται στο 2ο πίνακα (πλην De minimis)?

Link to comment
Share on other sites

Στη de minimis αν δεν έχεις πάρει ποτέ τίποτα, απλά συμπληρώνεις το 1 αλλά στέλνεις και τις 2 σελίδες με υπογραφή στο τέλος σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Στη de minimis αν δεν έχεις πάρει ποτέ τίποτα, απλά συμπληρώνεις το 1 αλλά στέλνεις και τις 2 σελίδες με υπογραφή στο τέλος σωστά?

 

Ναι και με γνήσιο υπογραφης

Edited by grgk
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει ότι ΄΄ Τα πρωτότυπα των ανωτέρω δικαιολογητικών, θα πρέπει να έχουν αποσταλεί στον ΕΦ∆ πριν από την καταβολή της ενίσχυσης'' , εννοεί ότι πρέπει να αποσταλούν ταχυδρομικά; Aν ναι σε ποια διεύθυνση; 

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά το γνωστό πρόγραμμα του ΟΑΕΔ "Νέοι Επιστήμονες" όντως καταχωρείται στο 2ο πίνακα (πλην De minimis)?

Το "Νέοι Ελεύθεροι Επαγγελματίες - Νέοι Επιστήμονες" είναι De Minimis (το λέει στον οδηγό του προγράμματος) οπότε πάει στον πρώτο πίνακα! Το επιβεβαίωσα και την Παρασκευή που πήγα στον ΟΑΕΔ και ρώτησα!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζω άκρη με την υποβολή των δικαιολογητικών. Πατάω στο "επιλογή αρχείου" και μου λέει να βγάλω ΚΜΧ. Το έκανα και μου λέει ότι τα δικαιολογητικά αποστέλλονται με email με τίτλο τον ΚΜΧ κλπ. Έτσι τα στέλνετε? Τότε ποιος ο λόγος ύπαρξης της φόρμας αποστολής αρχείων?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.