Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Από Μάρτιο και βλέπουμε..............

Συνάδελφε,ευχαριστούμε για την ενημέρωση,μπορείς όμως σε παρακαλώ να αναφέρεις και το link όπου βρήκες αυτή την ανακοίνωση?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ο προυπολογισμος ηταν 8.000.000Ε.

Απο τον αριθμο των αιτησεων υπολογιζω οτι ΟΛΟΙ θα παρουν την επιδοτηση.

 

Αν αναρτηθουν το Μαρτιο, ειναι μια χαρα.

Μη τα θελουμε και ολα δικα μας.

5 μηνες για αξιολογηση 12.000 αιτησεων δεν ειναι και ασχημα.

 

Σωστά, εκτός από Στερεά Ελλάδα και νότιο Αιγαίο από ό,τι καταλαβαίνω που οριακά μπορεί να μείνουν κάποιοι έξω (651 αιτήσεις για 200.000).

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρω την ενίσχυση πρέπει να γραφτώ στο μητρώο και να πληρώσω την ετήσια συνδρομή; Αν έχω κλειστά βιβλία, για όλο το χρόνο φέτος, γλυτώνω την ετήσια συνδρομή;

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρω την ενίσχυση πρέπει να γραφτώ στο μητρώο και να πληρώσω την ετήσια συνδρομή; Αν έχω κλειστά βιβλία, για όλο το χρόνο φέτος, γλυτώνω την ετήσια συνδρομή;

Για το πρώτο δεν είμαι σίγουρος. Μου φαίνεται ότι δεν χρειάζεται να να είσαι μόνιμος. Αν κάνω λάθος , διορθώστε με.

Για το δεύτερο όμως αν δεν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας δεν μπορείς να είσαι ενεργειακός επιθεωρητής. Δεν μπορείς να κόψεις ΑΠΥ.

(Δεν ξέρω τι ισχύει αν είσαι μισθωτός μηχανικός σε εταιρεία που κάνει ενεργειακές επιθεωρήσεις)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γιατί μου βγάζει "Ημερομηνία λήξης αίτησης 23/3/2014";

Τι θα γίνει αν μέχρι τότε δεν έχω κανένα νέο;

Η αίτησή μου είναι ακόμα "προς εξέταση".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.