Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Aμφιβάλλει κανείς ότι θα τρέξουμε να κάνουμε ουρές, σαν τα αρνάκια, να τα ακουμπήσουμε και να εξεταστούμε? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εδω μεσα που τα συζηταμε, αφουγκραζομαστε ο ενας τα προβληματα του αλλου και εχουμε λιγο-πολυ κοινη γραμμη πλευσης, δε νομιζω να τρεξουμε...

Το οτι καποιοι θα τρεξουν, για αγνωστους μεχρι στιγμης λογους, ειναι λιγο πολυ δεδομενο...

 

Εγω προσωπικα αποφασισα να περιμενω, ετσι κι αλλιως εξετασεις απο οτι καταλαβα απο την ανακοινωση θα βγαινουν πολυ συχνα, οποτε δε θελω να ειμαι εγω το πειραματοζωο αλλων....

 

Περιμενω τα αποτελεσματα των πειραματων...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εξετασεις , χωρις να ξες τι θα δωσεις , δεν δινεις ...............εγω 100 η 50 ευρω δεν εχω για πεταμα , ασε την αισθηση αν αποτυχεις από ερωτήσεις περι πράσινης ανάπτυξης.......

από κει και περα , οποιος θελει ας παει....θυμαμαι πολλους που πηγαιναν και για ελεγκτες δόμησης ανετοι, και βγαινοντας .........(σε εξετασεις  ευκολες, αν προετοιμαζοσουν όμως 2,3 μερες)......

 

εγω θυμαμαι στα κεκ που ουτε εκει ειχαν ιδεα , να μας λενε για ερωτήσεις, περι κιοτο,....συνεδριων , θεωριες της θεωριας κτλπ.....σε τετοια θεματα πως θα γραψεις 75%;;;;;;;

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό πάντως το ότι στα σεμινάρια κανείς δεν ήξερε να μας πει πώς θα είναι οι εξετάσεις γιατί δεν υπήρχε/υπάρχει προηγούμενη εμπειρία. Οπότε ο καθένας έλεγε ότι φανταζόταν. Και σκέφτομαι τώρα. Εγώ, όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, που έκλεισα αισίως τα 2 χρόνια από τότε που έκανα τα σεμινάρια, πώς θα πάω να δώσω εξετάσεις, ειδικά θεωρία. Άσε που είναι πολύ πιθανό, από όσο μπορώ να γνωρίζω, ότι σκέφτονται να αναθεωρήσουν τόσο τον ΚΕΝΑΚ όσο και το λογισμικό. Μιλάμε όμως για εκ βάθρων αλλαγές. Εκεί να δείτε γλέντια. Που θα έχουμε "πιστοποιηθεί" με ένα νόμο κι ένα λογισμικό που μπορεί να μη ισχύει σε μερικούς μήνες ή ένα χρόνο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως οι εξετάσεις θα ανατεθούν στο ΤΕΕ και θα γίνουν όπως έγιναν και οι εξετάσεις για τους ελεγκτές δόμησης, σε υπολογιστή με ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών.

 

Νομίζω είναι και ο πιο πρακτικός τρόπος εξέτασης.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως οι εξετάσεις θα ανατεθούν στο ΤΕΕ και θα γίνουν όπως έγιναν και οι εξετάσεις για τους ελεγκτές δόμησης, σε υπολογιστή με ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών.

 

 

 

Η δικη μου εκτιμηση ειναι οτι εχουν ΗΔΗ ανατεθει στο ΤΕΕ, υπαρχει ΗΔΗ ανακοινωση για δηλωση συμμετοχης των μηχανικων, η θεματολογια ειναι συγκεκριμενη και οι εξετασεις δεν ειναι οπως των Ελ. Δομησης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.