Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι σε έξι μήνες από την ημερομηνία της αίτησης πρέπει να έχει κάποιος βεβαίωση επιτυχούς παρακολούθησης των σεμιναρίων, και να έχει εγκριθεί η αίτηση του για μόνιμος ενεργειακός. Και σε ένα χρόνο να δώσουμε εξετάσεις

Link to comment
Share on other sites

Με μία δεύτερη ανάγνωση και εγώ αυτό κατάλαβα,το αναφέρει καλύτερα στην σελίδα 29, όμως ένα τηλέφωνο την Δευτέρα δεν βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Την αίτηση την έστειλα. Τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε σε επόμενη φάση?

Γνωρίζει κανείς πού τα στέλνουμε τα δικαιολογητικά; Δεν αναφέρεται κάποιο e-mail στην πρόσκληση, ούτε διαφωτίζει κάπως το σύστημα κάνοντας την αίτηση..

Link to comment
Share on other sites

"Επιπλέον της δήλωσης των παραπάνω στοιχείων, ο αιτών καλείται να προσκομίσει σε ηλεκτρονική μορφή (σκαναρισμένη μορφή σε αρχείο εικόνας ή pdf) σε διάστημα δεκαπέντε (15) ημερών από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης, τα επιπλέον δικαιολογητικά."

 

Φαντάζομαι θα ενεργοποιηθεί πλατφόρμα εισαγωγής αρχείων. Θα ζητάνε ΔΕΔΟΤΑ και αριθμό ορόφων :smile:

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω απορίες!

1) Πρεπει μαζί με την αιτηση να ανεβάσουμε και τα δικαιολογητικά ή μπορουμε και αυριο πχ?

2)Στο συνολικό δηλωθέν βαζουμε μόνο το ποσό που αναγράφεται διπλα στο "Συνολικό δηλωθέν εισόδημα" έτσι?

Ρωταω γιατι μόνο εγω εχω Συνολικο Δηλωθεν , ο αντρας μου επειδη ηταν ταμειο ανεργιας εχει "αυτοτελή εισοδήματα " αυτα ΔΕΝ τα βαζω έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σ ευχαριστώ για την απάντηση. Για το 2 απαντάω μόνη μου. Κατά 99% ειναι αυτο ακριβως που λεει "ΣΥνολικο Δηλωθεν Εισόδημα" δεν αναφέρει ουτε για φορολογητέο ουτε για αυτοτελή...Απλά επειδη καμια φορά άλλα γραφουν κι άλλα εννοουν ....

Ετσι κι αλλιως ειμαι κατω απο 15000 ακομα και αυτα να μετρησουν οπότε θα βαλω αυτο

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση που έχουμε λάβει από ΝΕΕ του ΟΑΕΔ στη δεύτερη σελίδα.

Στην πρώτη σελίδα απολύτως τίποτε για όσους λάβαμε την επιδότηση εξοπλισμού από το ΕΣΠΑ πριν 3 χρόνια.

Όποιος έλαβε από ΕΣΠΑ και μόνο από το 2011 και μετά, λίγο "χλωμό" για τους πολλούς, συμπληρώνει στην πρώτη σελίδα.

Κοινοτικά κονδύλια de minimis στην πρώτη σελίδα(από το 2011) και τα "εγχώρια" του ΟΑΕΔ στη δεύτερη (από το 1900 και μετά!).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.