Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και που κάθε "σοβαρός" μηχανικός, την ημερομηνία αυτή για τη δουλειά που έκανε "πληρώθηκε" κάποια αμοιβή (έστω και συμπεριλαμβανόμενη εντός της συνολικής αμοιβής της δήλωσης)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να δώσω βεβαίωση, δεν άλλαξα την ημερομηνία που έκανα αυτοψία, απλώς το ερώτημα μου είναι αν είμαι υποχρεωμένη να ξανακάνω αυτοψία επειδή μπήκα υποχρεωτικά στο νέο νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσεις την παλιά ημερομηνία αυτοψίας τότε όχι.

Αν την αλλάξεις και βάλεις πρόσφατη τότε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Και εδώ είναι η απάντηση σε αυτούς που λένε "Τι, να ζητήσω και χρήματα για την μεταφορά;"

Link to comment
Share on other sites

για να δωσεις βεβαιωση πρεπει να κανεις αυτοψια, σε οποιοδηποτε νομο κ αν εισαι, ειτε μεταπηδησεις ειτε οχι…(λεμε τωρα)

και φυσικα να πληρωθεις 

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι οποιος γνωριζει ας μου διευκρινισει τι εννοει το πατακατω αποσπασμα απο τα θεματα διαχειρισης δηλωσεων του ΤΕΕ

 

"Δεν μεταφέρονται:

Αρχικές δηλώσεις του Ν.4014/11 με ανεξόφλητο παράβολο

Δηλώσεις σε επεξεργασία

Βεβαιώσεις μεταβίβασης"

 

Δηλαδη σε οσες δηλωσεις εχει εκδοθει βεβαιωση η οποια εχει χρησιμοποιηθει σε καποια μεταβιβαση δεν μεταφερεται; Καταλαβαινω σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Για τις "βεβαιώσεις μεταβίβασης" εννοεί ότι δεν μεταφέρονται αυτά που αφορούν μόνο βεβαιώσεις, χωρίς τακτοποίηση. Εκεί τι να μεταφέρεις ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.