Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sos παιδιά

Τι έπαθα.. Έχω μια δήλωση από τον 4014 στον 4178, αφού πληρώθηκε το τέλος ΤΕΕ είπα να της κάνω υποβολή και όλα καλά μου έβγαλε τις δόσεις κλπ.

Θέλω λοιπόν τώρα να προσθέσω κάτι ακόμα ( υπέρβαση ύψους ) και να μου υπολογίσει ξανά το πρόστιμο και τις δόσεις. Όταν κάνω την αλλαγή, την αποθήκευση της και πατάω υποβολή μου λέει ότι πρέπει να βάλω ποσό και αριθμό αμοιβής για να πάει σε οριστική υπαγωγή πράγμα που δεν θέλω.

Τι να κάνω λέτε?  

Link to comment
Share on other sites

sos παιδιά

Τι έπαθα.. Έχω μια δήλωση από τον 4014 στον 4178, αφού πληρώθηκε το τέλος ΤΕΕ είπα να της κάνω υποβολή και όλα καλά μου έβγαλε τις δόσεις κλπ.

Θέλω λοιπόν τώρα να προσθέσω κάτι ακόμα ( υπέρβαση ύψους ) και να μου υπολογίσει ξανά το πρόστιμο και τις δόσεις. Όταν κάνω την αλλαγή, την αποθήκευση της και πατάω υποβολή μου λέει ότι πρέπει να βάλω ποσό και αριθμό αμοιβής για να πάει σε οριστική υπαγωγή πράγμα που δεν θέλω.

Τι να κάνω λέτε?

 

Όχι υποβολή, νομίζω "επαναυπολογισμο" πατάς.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν πληρωθει το τελος υπερ τεε,δε μπορει το συστημα να προχωρησει σε υπαγωγη.

μολις αναγνωριστει η πληρωμη του ανταποδοτικου απο το συστημα,τοτε αυτοματως προχωραει σε κατασταση υπαγωγης

Συγγνώμη για τη χαζομάρα που θα ρωτήσω αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τον τελευταίο νόμο...τώρα αρχίζω να παίρνω μυρωδιά.

 

Έχω πληρωμένο μόνο το παράβολο στον 4014 και η μεταφορά στον 4178 επίσης έγινε.

 

Πρέπει να πληρωθεί το παράβολο υπέρ ΤΕΕ μέχρι 6-2-2014, αλλιώς τι?

Απαιτείται υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη με σφραγίδα με ημερομηνία μέχρι 6-2-2014 από ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφής, αλλιώς τι?

Link to comment
Share on other sites

sos παιδιά

Τι έπαθα.. Έχω μια δήλωση από τον 4014 στον 4178, αφού πληρώθηκε το τέλος ΤΕΕ είπα να της κάνω υποβολή και όλα καλά μου έβγαλε τις δόσεις κλπ.

Θέλω λοιπόν τώρα να προσθέσω κάτι ακόμα ( υπέρβαση ύψους ) και να μου υπολογίσει ξανά το πρόστιμο και τις δόσεις. Όταν κάνω την αλλαγή, την αποθήκευση της και πατάω υποβολή μου λέει ότι πρέπει να βάλω ποσό και αριθμό αμοιβής για να πάει σε οριστική υπαγωγή πράγμα που δεν θέλω.

Τι να κάνω λέτε?  

αφού σου λέει τι να κάνεις γιατί ρωτάς εμάς?

Δεν κάνεις νέα εργασία, νέο υπολογισμό? οπότε ποιό είναι το πρόβλημα σου?

Κι αν έχεις τόσο μεγάλο καημό να μην βγάλεις χρήματα, βάλε αμοιβή 1€ και φτιάξε ένα νέο κωδικό αμοιβής Μηχανικών.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να πάει σε οριστική υποβολή. Αυτό είναι το θέμα και όχι η αμοιβή. 

ponireas πως κάνω "επαναυπολογισμό" ? Στο σύμβολο του ευρώ πάντως, δεν μου δίνει την δυνατότητα να το πατήσω.

Link to comment
Share on other sites

κατσε για να καταλαβω

εκανες τη μεταφορα στον 4178,εκανες την πληρωμη του υπερ τεε,και πατησες το κουμπι της υποβολης για να σου βγαλει το δοσολογιο.

βγηκε το δοσολογιο,και τωρα εσυ θες να προσθεσεις ακομα ενα φυλλο καταγραφης λογω νεων στοιχειων.πας να βγαλεις το νεο δοσολογιο.

το προγραμμα λες οτι σου ζηταει να το προχωρησεις σε ολοκληρωμενη υπαγωγη?

μηπως πρεπει να το προχωρησεις σε ολοκληρωμενη υπαγωγη,με οτι προσθετα στοιχεια σου ζηταει και μετα να κανεις αιτημα να στο γυρισουν σε προσωρινη μεσω e-mail?

υποθετω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.