Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Μπορεις αυτό να το εξηγήσεις γιατι η παρ. γ λέει  : 

 

γ. Αυθαίρετες κατασκευές ή αυθαίρετες αλλαγές χρήσεις για τις οποίες έχει περατωθεί η διαδικασία διατήρησης κατά τις διατάξεις του ν. 3775/2009 (Α΄ 122) ή του ν. 3843/2010 (Α΄ 62) ή του ν. 4014/2011 (Α΄ 209)

με την επιφύλαξη των οριζομένων στην περίπτωση αα΄,

εξαιρούνται οριστικά της κατεδάφισης μετά τη συμπλήρωση της ταυτότητας του κτιρίου κατά τις διατάξεις του ν. 3843/2010 (Α΄ 62).

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτό εννοειται αλλίως δεν θα ηταν κατ.4 , δεν χρειαζεται να εξηγούμε όλο τον νόμο .(και δεν υπάρχει παρ. αα' παρεπιπτόντως )

Στην περίπτωση αυτή λοιπόν (που ειναι και η δική μου περιπτωση) ισχουν αυτά που λέω.

θες να μου πεις οτι εννοούσες οσα έχουν >40% ΥΔ και ΥΚ και 20%ΥΥ οκ έχεις δίκιο , μην το συνεχίζουμε (χαλάμε το SNR του thread που είναι ηδη χάλια...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.Σύμφωνα με την εγκύκλιο 4 έχουμε δηλώσεις 4014 με ληξιπρόθεσμες οφειλές και σε αρχική υποβολή με πληρωμένο παράβολο πρέπει να μεταφερθούν υποχρεωτικά μέχρι 6/2/2014Ισχύει το ίδιο και σε αυτές που είναι σε προσωρινή υπαγωγή?πρέπει να μεταφερθούν έως 6/2/2013?

Link to comment
Share on other sites

Όλες όσες έχουν ληξιπρόθεσμες οφειλές πρέπει να μεταφερθούν στον 4178 έως 6.2.2014.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν χρηματικές οφειλές απλά δεν το είχα περάσει σε οριστική υποβολή.Είχα βάλει και σχέδια-έγγραφα μέσα.Θέλει μεταφορά άμεσα?

Edited by kostavros
Link to comment
Share on other sites

kostavros  ,ναι

 

εγω εχω να κανω μεταφορα δηλωσης που ειχε πληρωμενο ενα ποσοστο (δεν το θυμαμαι)

εως 30/5/13

και τωρα θα εχει επιπλεον 10% εκπτωση

το εχει κανεις ευκαιρο?

ή το εχει κανει στην πραξη και βγαινει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγαίνει!!!

 

 

 

δεν εχουν χρηματικές οφειλές απλά δεν το είχα περάσει σε οριστική υποβολή.Είχα βάλει και σχέδια-έγγραφα μέσα.Θέλει μεταφορά άμεσα?

 

Δεν χρειάζεται άμεσα. Πρέπει να μεταφερθεί έως τη λήξη του 4178 για να μπορέσεις να κάνεις οριστική υπαγωγή (αλλιώς δεν μπορείς).

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.