Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδερφοι ο Καλαφάτης παραιτήθηκε και κατεβαίνει για δήμαρχος θεσσαλονίκης γιατι ειναι λένε πολύ δημοφιλής με τον νόμο των αυθαιρέτων..... :|

Και να πω οτι είναι πρωταπριλιά......

 

 

http://www.protothema.gr/politics/article/353084/ton-stauro-kalafati-katevazei-i-nd-ston-dimo-thessalonikis/

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Δήλωση Υπουργού Αναπληρωτή ΠΕΚΑ, Σταύρου Καλαφάτη

 

Αθήνα, 13 Φεβρουαρίου 2014
 
 
Δήλωση Υπουργού Αναπληρωτή ΠΕΚΑ, Σταύρου Καλαφάτη
 
 
«Η Θεσσαλονίκη, η πρωτεύουσα της Μακεδονίας, αξίζει πολλά περισσότερα απ’ αυτά που έχει σήμερα. Για να τ΄αποκτήσει χρειάζονται αγώνες και σκληρή δουλειά. Είμαι αποφασισμένος να το κάνω.
 
Υποβάλλω την παραίτησή μου από την θέση του Υπουργού Αναπληρωτή Περιβάλλοντος στον Πρωθυπουργό και θέτω υποψηφιότητα για Δήμαρχος Θεσσαλονίκης.
 
Καλώ όλους τους Θεσσαλονικείς να γυρίσουμε μαζί την σελίδα της πόλης. Ν’ απαλλαγούμε από αυτά που μας πληγώνουν και μας ταλαιπωρούν και να βελτιώσουμε εκείνα που ομορφαίνουν τη ζωή μας.»
 
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω κι εγώ μια ερώτηση κύριοι συνάδελφοι και συγχωρίστε με εάν εχει απαντηθεί, αλλά προσπαθώ μία εβδομάδα τώρα να βγάλω άκρη, αλλά μάταια!!!!

 

Λοιπόν έχω μια αλλαγή ιδιοκτήτη ( λόγω μεταβίβασης, ο Α στον Β ), σε δήλωση που υπέβαλα με τον ν.4014 και θέλω να τη μεταφέρω στον ν.4178. Σύμφωνα με το ΤΕΕ 

 

Αλλαγή ιδιοκτήτη λόγω μεταβίβασης και μεταφορά δήλωσης

Σε περίπτωση αλλαγής στο ιδιοκτησιακό καθεστώς λόγω μεταβίβασης, μπορεί ο μηχανικός να διορθώσει τα στοιχεία των ιδιοκτητών. Στα σχόλια της δήλωσης θα πρέπει να αναγραφεί ο αριθμός και η ημερομηνία του συμβολαίου καθώς και τα ονόματα των αρχικών ιδιοκτητών.

Διόρθωση τυχόν συντελεστών που διαφοροποιούνται λόγω νέου ιδιοκτήτη οι οποίοι επηρεάζουν τον υπολογισμό του προστίμου (πχ. ειδικές συνθήκες, κύρια και μοναδική κατοικία) δεν μπορεί να εφαρμοστεί, εκτός εάν εκδοθεί σχετική νομοθετική ρύθμιση. 

 

α) Εντολέας μου πλέον για τη μεταφορά είναι Β? και κατα συνέπεια απο αυτόν θα ζητίσω υπεύθυνες δηλώσεις και Ε9?

 

β)  Τι γίνεται σε περίπτωση που αυτός αρνηθεί?

 

γ) Εάν ο Β είναι ανήλικος, ο έχων τη νόμιμη επιμέλεια?

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.