Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωρινοί ενεργειακοί ΤΕΛΟΣ


Christos

Recommended Posts

Πατάω οριστική υποβολή και βγάζει

 

Στην επιθεώρηση αυτή δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές για τους παρακάτω λόγους:

  • H ισχύς των προσωρινών αδειών έληξε στις 6/10/2013!

 

Δεν πάτησα Ναι, γιατί δεν είναι έτοιμο ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

Είναι θέμα που έπρεπε να το δούνε...

Συνάδελφοι που έχουν ΠΕΑ σε εκκρεμότητα κρεμιούνται εντελώς.

 

Και δεν ξέρεις πότε θα εγκριθείς κτλ.

Να έχεις ένα μπούσουλα...

 

Θα πρέπει να ξεκλειδώσουν οι άδειες τουλάχιστον μέχρι τον έλεγχο του πρώτου κύματος των αιτήσεων...

 

π.χ. εγώ έκανα έγκαιρα τα χαρτιά μου (τη 2η μέρα δλδ..) και ακόμα είμαι στο κόκκινο.

Δεν έχω τώρα ΠΕΑ οπότε δε με νοιάζει κιόλας.

Άλλος όμως που έχει??????

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα κι εγώ με ΕΥΕΠΕΝ. Τους είπα ότι δεν είναι δυνατόν να αντιμετωπίζουν έτσι το ζήτημα και να μας κρεμάνε στους πελάτες μας. Ειδικά για όσους έχουν ήδη κάνει αίτηση για μόνιμοι.

 

Είπε ότι καταγράφει τα αιτήματα και θα το δούνε. 

 

Γι αυτό πάρτε τηλέφωνο όσοι περισσότεροι μπορείτε!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού σκανάρεις την βεβαίωση από τον φορέα εκπαίδευσης που έκανες τα σεμινάρια καθώς επίσης και την υπεύθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής από κάποιο ΚΕΠ ή Α/Τ στην συνέχεια τα στέλνεις στο [email protected] από το e-mail που έχεις καταχωρήσει στο μητρώο σου (Αυτά τα δύο χρειάζονται αν ήσουν προσωρινός).

Τσέκαρε στο buildingcert στο βήμα 2 ότι υπάρχουν πλέον τα απαραίτητα αρχεία περασμένα και πηγαίνεις στο βήμα 3.

Κάνεις αλλαγή αρχείου με το αντίστοιχο αρχείο που περάστηκε και κάνεις κλικ στο τέλος στην ''Κατάσταση Αίτησης'' που λέει Πατήστε εδώ

οπότε και τελικά η αίτηση περνάει στην τελική φάση ''Προς Εξέταση''.

Μπορείς να κατεβάσεις και τις δύο αναγγελίες να τις έχεις εκτυπωμένες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έστειλα τα χαρτιά μου στις 11.09 (πάτησα υποβολή δλδ, γιατί τα χαρτιά τα είχα ανεβασμένα από την πρώτη μέρα, μια το πρόβλημα με το παράβολο, μια το ότι δεν έκανε υποβολή, τεσπα, 11.09 μετράει)

κόκκινα γράμματα βγήκαν στις 26.09.

Και ακόμα έτσι είναι...

 

Ssouanis τα κόκκινα γράμματα τί λένε; Υποβολή εγώ στις 19/9, αλλά δεν έχω ούτε κόκκινα γράμματα ούτε τίποτα, μόνο ένα 'προς εξέταση' γράφει πάνω από την αναγγελία.

 

Έχω 3 εκκρεμείς, θα τις τελείωνα μέχρι το μεσημέρι, τί σκατά να τους πω τώρα; και τί θα καταλάβουνε; θα νομίζουν ότι είμαι κανένα λαμόγιο που του πήρανε την άδεια μηχανικού.

Link to comment
Share on other sites

Τα κόκκινα γράμματα είναι στην καρτέλα 3/3 και γράφει:

Οι αναγγελίες έχουν κλειδωθεί απο τις 26/09/2013, 12:22:50 και την ΕΥΕΠΕΝ προκειμένου να ελεγχθούν.

Στον κάθε έναν γράφει και κάτι ξεχωριστό. όταν κλειδωθεί.

Κάτω από το όνομα και τον ΚΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Μου επιτρέπει να πατήσω οριστική υποβολή.

Την πατάω και βγάζει το μήνυμα "Η επιθεώρηση με αρ. πρωτοκόλλου ΧΧΧΧΧΧ/2013 υποβλήθηκε οριστικά!"

 

Έλα όμως που τελικά παραμένει στις εκκρεμείς...

Τελικά δεν μπορούμε να εκδόσουμε ούτε αυτά που είχαμε έτοιμα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συνάδελφοι όταν με το που μπαίνεις σου βγάζει ένα μήνυμα ότι λήγει η άδεια σου στις 6/10/2013

και το γνωρίζεις κι εσύ αυτό, σου φταίει η ΕΥΕΠΕΝ που εκτίθεσαι στους πελάτες σου?

 

Είναι παράλογο αυτό που λέω?

 

edit : Συμφωνώ βέβαια ότι για τους προσωρινούς που έχουν στείλει τα δικαιολογητικά θα έπρεπε να είχαν προτεραιότητα στη διαδικασία για ευκολονόητους λόγους...

Edited by vk2626
Link to comment
Share on other sites

Λίγο είναι.

γιατί άμα έχεις κάνει τα χαρτιά σου από τις πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη που σου δόθηκε η δυνατότητα και απλά δεν έχει εξεταστεί ακόμα η αίτηση σου, τότε ναι.. είναι πρόβλημα του συστήματος και όχι δικό σου.

 

Αυτό που λες ισχύει για όποιον δεν έχει κάνει αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.