Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έκανα μια αναφορά στο Συνήγορο του Πολίτη (αρχικά) . Αν δεν προχωρήσει, θα προσπαθήσω να βρω κόσμο να πληρώσουμε ένα δικηγόρο για να πάμε μέχρι και στο ανθρωπίνων δικαιωμάτων. 

 

Δε θα μου χαλάσει εμένα τη ζωή και την υγεία ο Βρούτσης και ο Σελλιανάκης...

 

Ακολουθεί το κείμενο που έστειλα:

 

 

+1, γράφομαι κατ'ευθείαν στη λίστα για την πρόσληψη δικηγόρου και προτείνω ΕΙΔΙΚΟ THREAD για όποιον θέλει να συμμετέχει. Γιατί καλό και το Cadsdtopo αλλά εδώ διακυβεύονται πολύ περισσότερα.

 

και κάποιες πολύ πρόχειρες σκέψεις επί της διαδικασίας:

1. μαζευόμαστε κατ'αρχάς αρκετοί (όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα)

2. επιλέγουμε κάποιους που έχουν το χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθούν με τις πρακτικές πτυχές του ζητήματος (επιλογή δικηγόρου εργατολόγου, ενημέρωση κλπ)

3. η συνέχεια επί των δικαστικών αιθουσών

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

ΚΕΑΟ: Κατασχέσεις 586 ακινήτων για ασφαλιστικές οφειλές

 

Σε περισσότερες από 500 κατασχέσεις ακινήτων έχει προχωρήσει από τον περασμένο Δεκέμβριο το Κέντρο Είσπραξης Ασφαλιστικών Οφειλών (ΚΕΑΟ).

Στο διάστημα αυτό, σύμφωνα με τα στοιχεία του ΙΚΑ, έχουν ληφθεί αναγκαστικά μέτρα ύψους 409.000.000 ευρώ, έχουν κατασχεθεί συνολικά 586 ακίνητα,

ενώ έχουν γίνει 160 αναγγελίες πλειστηριασμών.

Μόνο τον Μάιο, το ΚΕΑΟ προχώρησε σε 327 κατασχέσεις ακινήτων, ενώ κινήθηκαν οι διαδικασίες αναγκαστικών μέτρων είσπραξης κατά οφειλετών, οι οποίοι

δεν έχουν υπαχθεί σε καθεστώς ρύθμισης, για οφειλές ύψους 58.000.000 ευρώ.

 

http://www.kathimerini.gr/765738/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/keao-katasxeseis-586-akinhtwn-gia-asfalistikes-ofeiles

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωτηρία...Ελπίζουμε μόνο να διαλυθεί το σύμπαν...μεταφορικά....

Εδώ έγινε χαμός για να πάνε να πληρώσουν κάποιοι χωρίς καν ειδοποιητήρια...Και έλεγαν και ουφ..

Να πληρώσουν οκ, αφού κάποιοι το κάνουν αναγκαστικά για λόγους υγείας πχ, το καταλαβαίνω..Αλλά μην τα παρατάς μετά..Μάμα τους εκεί την επομένη το σπίτι να δούμε τι θα κάνουν? Κατέβασε 10.000 την επομένη στο ΤΣΜΕΔΕ και μπούκαρε μέσα...

Αλλοι λένε (ναι το άκουσα και αυτό) για αθέμιτο ανταγωνισμό επειδή κάποιοι δεν πληρώνουν...Καλά κάνουν τσαμπουκά στα χρήματα του άλλου? Τι δεν βγαίνουν οι αριθμοί? Στα @@ μας. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε 10.000 την επομένη στο ΤΣΜΕΔΕ και μπούκαρε μέσα...

Αλλοι λένε (ναι το άκουσα και αυτό) για αθέμιτο ανταγωνισμό επειδή κάποιοι δεν πληρώνουν...Καλά κάνουν τσαμπουκά στα χρήματα του άλλου? Τι δεν βγαίνουν οι αριθμοί? Στα @@ μας. 

 

χαχαχαχα .... πολύ καλό + 1

 

ikare είσαι άπαιχτος !!!!

Link to comment
Share on other sites

τα  προβατα   ειναι  δεδομενα 

οπως  και  στις  εκλογες  τεε   επελεξαν

την   φρ@π @ λια  .

 

Κοίταξε έχεις ένα δίκιο, αλλά....

 

οι περισσότεροι νέοι μηχανικοί δεν έχουν τίποτα να περιμένουν από το τεε.

 

Για αυτό τους γύρισαν την πλάτη. Εκεί είναι ένα όργανο της κάθε κυβέρνησης, όπως όλα τα

συνδικαλιστικά της εργατιάς. Απλά αυτοί είναι πιο ekpolitismenoi. XAXAXAXAXAXA

 

Σίγουρα ο Έλληνας είναι ζώο αλλά ως και τα ζώα έχουν τα όρια τους.

Αν όχι, μας αξίζει ότι παθαίνουμε.

Απλά δε θα έχω τίποτα στο όνομά μου τα επόμενα χρόνια.

Θα τα γράφω κι εγώ σε offshore...xaxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ανταπόκριση από ΤΣΜΕΔΕ. Η οφειλή για το τρέχον εξάμηνο είναι με την αύξηση και υπάρχει σημείωση στην ηλεκτρονική μας καρτέλα, ότι οφείλουμε από 1/1/2013 την αύξηση όσοι δεν σπεύσαμε να την πληρώσουμε με το ειδοποιητήριο που χε σταλεί στο προηγούμενο εξάμηνο. Σημείωση ότι αυτή η οφειλή δεν είναι άμεσα απαιτητή και δεν γνωρίζουν αν θα τη ζητήσουν και με τους τόκους...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.