Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το δικο μου ειναι μεχρι τις 30/9/2015.

Αλλα το ζητημα ειναι οτι μου επιασαν 4 μηνες κανονικα (ανω πενταετιας) και 2 μηνες 1 ασφαλιστικη κατηγορια.(ενω εχω κανω αιτηση για υπαγωγη στην πρωτη κατηγορια.

 

Αυτο εχει συμβει και σε αλλους συναδελφους? Ο νομος δεν ισχυει απο 1/1/2015?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα επιασαν όλους τους μήνες για κάτω της πενταετίας μετά την αίτησή μου για υπαγωγή στην πρώτη κατηγορία. Στο ειδοποιητήριο ναι μεν λέει εξώφληση μέχρι 31-4 αλλά έχει βγει ανακοίνωση από το ΤΣΜΕΔΕ ότι εξοφλείται μέχρι 30-9 χωρίς προσαυξήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε λοιπόν!

Μου ήρθε κι εμένα το ειδοποιητήριο αλλά έχω μία σημαντική απορία. Κανονικά θα έπρεπε να είμαι στην 3η ασφαλιστική κατηγορία. Όμως με την αίτηση υπαγωγής πέφτω στην 1η κατηγορία (το αναφέρει και στο ειδοποιητήριο). Τα ποσά για τον κλάδο υγείας και τον κλάδο πρόνοιας, συμφωνούν πλήρως με τα ποσά της 1η κατηγορίας. Τα ποσά όμως για την κύρια και επικουρική ασφάλιση δε συμφωνούν (είναι ακριβώς διπλάσια) αλλά δε συμφωνούν και με καμία άλλη κατηγορία.

Με δύο άλλους συναδέλφους που τσέκαρα (, συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Αντίθετα με έναν τρίτο που δεν έχει κάνει ακόμη αίτηση υπαγωγής και είναι στην τρίτη κατηγορία, τα ποσά του αντιστοιχούν ακριβώς σε αυτά της τρίτης κατηγορίας!

 

Καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό πριν πάω να αρπαχτώ με κανέναν υπάλληλο στο ΤΣΜΕΔΕ?

 

ΥΓ: με τις αναδρομικές εισφορές τελικά τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

εχει πληρώσει κάποιος μεσω ebanking?

στο πεδίο στο ιντερνετ που λέει "αριθμός ειδοποιητήριου" τι γράφουμε?

στο ειδοποιητήριο εχει εναν 8ψήφιο αριθμό, ένα μεγάλο κενό και στο τέλος άλλο ένα ψηφίο. Σύνολο 9 ψηφία

Στο πρόγραμμα του ebanking στο ιντερνετ, στο πεδίο "αριθμός ειδοποιητηρίου" δέχεται συνολικά 10 ψηφία.

Δοκίμασα όλους τους συνδιασμούς, 8 ψηφία, 9 ψηφία,  με κενό, χωρίς κενό, αλλά δεν δέχεται τίποτα.

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Σκόπευα να το κάνω τώρα με e-banking της Εθνικής, αλλά είδα ότι πήραμε παράταση και οι προ του 93 για 30 Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Σκόπευα να το κάνω τώρα με e-banking της Εθνικής, αλλά είδα ότι πήραμε παράταση και οι προ του 93 για 30 Σεπτεμβρίου.

 

ξέρεις όμως πώς γίνεται?

πώς γράφουμε τον αριθμό του ειδοποιητηριου στο σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.