Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Αφού υπάρχει ήδη αίτημα για παράταση και αναγράφεται στην κεντρική σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ  , τι σας κάνει να πιστεύεται ότι αυτήν την φορά δεν θα γίνει αποδεκτό ? Έχω την αίσθηση ότι το τελευταίο καιρό πρυτανεύει η λογική γενικά ,  για αυτό τουλάχιστον εγώ έχω υπό έλεγχο τις υποχρεώσεις μου. Προσοχή δεν γράφω ότι δεν υπάρχει φορο επιδρομή και τώρα  ,αλλά τουλάχιστον υπάρχει η διάθεση να μπορούμε να ανταποκριθούμε . Χάλια μαύρα δηλαδή  .  Είναι όμως κάτι που δεν ίσχυε πριν 2 χρόνια όπου μου δημιουργήθηκαν τα χρέη Εγώ θεωρώ δεδομένο την παράταση και την ύπαρξη κοινής λογικής από τους υπεύθυνους 

 

http://www.tsmede.gr/

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφού υπάρχει ήδη αίτημα για παράταση και αναγράφεται στην κεντρική σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ  , τι σας κάνει να πιστεύεται ότι αυτήν την φορά δεν θα γίνει αποδεκτό ?

 

 

Υπαρχει και αιτημα, εδω και 2 μηνες (σχεδον), για παραταση του 2016Α, το οποιο ακομα δεν εχει εγκριθει...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αιτημα, εδω και 2 μηνες (σχεδον), για παραταση του 2016Α, το οποιο ακομα δεν εχει εγκριθει...

 

Το πιο ανησυχητικό είναι ότι δεν έχει απαντηθεί καν, έστω και απορριπτικά.

 

Σαν να μην τέθηκε ποτέ το αίτημα για το Α2016.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει ήδη αίτημα για παράταση και αναγράφεται στην κεντρική σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ , τι σας κάνει να πιστεύεται ότι αυτήν την φορά δεν θα γίνει αποδεκτό ? Έχω την αίσθηση ότι το τελευταίο καιρό πρυτανεύει η λογική γενικά , για αυτό τουλάχιστον εγώ έχω υπό έλεγχο τις υποχρεώσεις μου. Προσοχή δεν γράφω ότι δεν υπάρχει φορο επιδρομή και τώρα ,αλλά τουλάχιστον υπάρχει η διάθεση να μπορούμε να ανταποκριθούμε . Χάλια μαύρα δηλαδή . Είναι όμως κάτι που δεν ίσχυε πριν 2 χρόνια όπου μου δημιουργήθηκαν τα χρέη Εγώ θεωρώ δεδομένο την παράταση και την ύπαρξη κοινής λογικής από τους υπεύθυνους

 

http://www.tsmede.gr/

Μάλλον δεν έχεις παρακολουθήσει τα γεγονότα το τελευταίο διάστημα... Το αίτημα που λες έχει πάει στο υπουργείο να πάρει έγκριση, αλλιώς παραμένει αίτημα. Για να απαντήσει το υπουργείο μεχρι τις 30 το αργότερο μιας και 31 λήγει είναι πολύ χλωμό. Θα έλεγα αδύνατο μιας και σίγουρα δεν γνωρίζουν το επείγων του θέματος ούτε τη σπουδαιότητα του. Να σου θυμίσω ότι και το Α16 ακολούθησε την ίδια διαδρομή πριν ένα μήνα και μεχρι σήμερα δεν υπάρχει καν απάντηση έστω αρνητική. Να σου θυμίσω επίσης ότι όλες τις παρατάσεις μεχρι σήμερα τις έπαιρνε η ΔΣ του ΤΣΜΕΔΕ. Ξαφνικά η απόφαση εξαρτάται από υην υπουργό εργασίας... Βαλτα κάτω και πες μου ποσό πιθανό είναι να δωθεί παράταση εν μέσω γιορτών με 2-3 εργάσιμες...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Edited by ikaros13
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν "κοκκινήσουν" όλοι οι ΕΕ τι θα γίνει;

Θα γίνουν όλοι υπάλληλοι; Αμφιβάλλω αν υπάρχουν τόσες θέσεις εργασίας.

 

Θα καταργηθεί το δικαίωμα έκπτωσης επί της νόμιμης αμοιβής; Θα εισπράξει έτσι το κράτος και το ΤΣΜΕΔΕ τα χρήματά του καθώς θα κατατίθεται η νόμιμη αμοιβή στην τράπεζα και θα γίνεται δέσμευση του ποσού για τυχόν οφειλές, ή θα γίνονται όλες οι δουλειές παράνομα (χωρίς άδεια);

Link to comment
Share on other sites

παραταση μεσα στο 2016 λογικα δύσκολα έως απίθανο είναι να δωθεί...............μας θέλουν όλους "κόκκινους χμερ"..........αν είναι για το καλό μας όμως χαλάλι τους.....

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο όμως πιο είναι να είναι οι οικογένειες ανασφάλιστες; Η να σε τρώνε οι τοκοι;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα αιτήματα και τα συν αυτά σταχτη στα ματια.......απλα να προκαλέσουμε φθορα στην υπουργο.......ως πρόδρος του ΤΣΜΕΔΕ ή ως πρόεδρος του ΤΕΕ σηκώνεις ένα τηλέφωνο και μιλάς με τον ιδαίτερο του υπουργού .....όλα τα άλλα για κοινή κατνάλωση

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αιτημα, εδω και 2 μηνες (σχεδον), για παραταση του 2016Α, το οποιο ακομα δεν εχει εγκριθει...

Εντάξει είπαμε να υπάρχει μια κοινή λογική . Αν κάποιος δεν μπορεί ούτε να πληρώσει τα στοιχειώδη και πάει πίσω τις πληρωμές ένα χρόνο , τότε μάλλον δεν μπορεί να ασκήσει το επάγγελμα και θα πρέπει να αλλάξει επαγγελματικό προσανατολισμό . Παρά ταύτα θα δούμε τι θα γίνει γιατί μπορεί αυτό που έγραψα να είναι σκληρό αλλά και η εποχή που ζούμε είναι σκληρή και κάτι θα γίνει και δεν θα χάσουν τους διακανονισμούς όσοι τουλάχιστον έχουν την πρόθεση να είναι συνεπείς και το μπορούν έστω και δύσκολα ή δεν θα δημιουργήσουν νέους οφειλέτες εκτός ελέγχου . 

 

Εγώ έχω πεισθεί ότι η τελευταία κυβέρνηση μπορεί να είναι μια από τα ίδια σε γενικές γραμμές (κάτι που περίμενα ) , αλλά ανάλγητοι δεν είναι και ξεζουμίδηζες μέχρι εσχάτων όπως οι προηγούμενοι ,   δηλαδή καταλαβαίνουν από πιο σημείο και μετά θα πεθάνει ο γάιδαρος αν τον αφήσεις νηστικό για να εξοικονομήσει ο ιδιοκτήτης του έσοδα Τα ίδια γράφαμε την ίδια γκρίνια και στις προηγούμενες παρατάσεις και τελικά  δόθηκαν . 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.