Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα αναδρομικά εννοείς; Υποθέτω πως θα εκδοθούν ειδοποιητήρια γι' αυτά από το ΤΣΜΕΔΕ, τον τελευταίο μήνα του τρέχοντος εξαμήνου. Αν και με δαύτους, τίποτα δεν πρέπει να έχεις σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Τα αναδρομικά εννοείς; Υποθέτω πως θα εκδοθούν ειδοποιητήρια γι' αυτά από το ΤΣΜΕΔΕ, τον τελευταίο μήνα του τρέχοντος εξαμήνου. Αν και με δαύτους, τίποτα δεν πρέπει να έχεις σίγουρο.

 

Α αυτά δεν συμπεριλαμβάνονται στα ειδοποιητήρια που έρχονται τώρα ? ¨Εχετε πάρει όλοι εντωμεταξύ ειδοποιητήριο ?

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο σου ερώτημα:

Πολύ ωραίος ...Άρα τα αναδρομικά Α 2012 πάνε με το παλιό όμορφο σύστημα απο το ΤΣΜΕΔΕ  αν και δεν βγάζει νόημα με την έννοια ότι παρόλο που είναι αναδρομικά αφορούν εισφορές μετα την 31/12/16.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι... Ανήκω σε αυτούς που δεν έχουν δει ακόμα το ραβασάκι του ταμείου, πιθανότατα γιατί έχω διπλή ασφάλιση (ΤΣΜΕΔΕ και απαλλαγή από ΟΑΕΕ). Σήμερα λοιπόν, εκτός από το γνωστό «Η διαδικασία ανάρτησης των εισφορών στις Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες είναι σε εξέλιξη. Προσωρινά δε μπορείτε να δείτε την εισφορά σας» υπάρχει κι ένα «Στοιχεία ληξιπρόθεσμων οφειλών μη διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.»

 

Έχω διακανονισμό τον οποίο πληρώνω ανελλιπώς εδώ και 2 χρόνια, και έχω καταβάλλει όλες τις τρέχουσες εισφορές αυτό το διάστημα, μάλιστα τις 2 τελευταίες πριν τις παρατάσεις τους. Έχω μπει στις πολλές δόσεις (72) και δε θέλω με τίποτα να τις χάσω. Το εμφανίζει και σε άλλους αυτό το κόκκινο μήνυμα περί ληξιπρόθεσμων ή να χάσω ένα πρωινό να πάω στο ΤΣΜΕΔΕ; 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν όλοι οι συνάδελφοι ειδοποιητήριο που αφορά στους μήνες Γενάρη/Φλεβάρη; Εμένα ακόμα δεν έχει εκδοθεί, σκέφτομαι να πάω ΕΦΚΑ και βγάζω σπυράκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι... Ανήκω σε αυτούς που δεν έχουν δει ακόμα το ραβασάκι του ταμείου, πιθανότατα γιατί έχω διπλή ασφάλιση (ΤΣΜΕΔΕ και απαλλαγή από ΟΑΕΕ). Σήμερα λοιπόν, εκτός από το γνωστό «Η διαδικασία ανάρτησης των εισφορών στις Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες είναι σε εξέλιξη. Προσωρινά δε μπορείτε να δείτε την εισφορά σας» υπάρχει κι ένα «Στοιχεία ληξιπρόθεσμων οφειλών μη διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.»

 

Έχω διακανονισμό τον οποίο πληρώνω ανελλιπώς εδώ και 2 χρόνια, και έχω καταβάλλει όλες τις τρέχουσες εισφορές αυτό το διάστημα, μάλιστα τις 2 τελευταίες πριν τις παρατάσεις τους. Έχω μπει στις πολλές δόσεις (72) και δε θέλω με τίποτα να τις χάσω. Το εμφανίζει και σε άλλους αυτό το κόκκινο μήνυμα περί ληξιπρόθεσμων ή να χάσω ένα πρωινό να πάω στο ΤΣΜΕΔΕ; 

Το έχω αναφέρει και παραπάνω, κι εγώ κι άλλοι συνάδελφοι. Πλέον εικάζω ότι πρόκειται για θέμα τις κάκιστης μηχανοργάνωσης που έχουν από πίσω, και όποτε φορτώνουν νέα ραβασάκια γενικά, σε πολλούς το εμφανίζει σαν κάτι σαν... loading...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.