Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκλογές ΤΕΕ - Αποτελέσματα


Engineer

Recommended Posts

Όσοι μιλάνε για απάθεια, βαρεμάρα κλπ. και ότι θα έρθει η ανατροπή με τον να ψηφίσουμε κάποιον από τους σημερινούς υποψηφίους θα πρέπει ταυτόχρονα να μας υποδείξει ποια ακριβώς είναι αυτή η ΠΡΟΤΑΣΗ που θα φέρει την ανατροπή και φυσικά να επιχειρηματολογήσει για αυτήν. Αν όντως υπάρχει αυτή η πρόταση τότε θα συμφωνούσα και έτρεχα από τους πρώτους για να με εκπροσωπήσει. Μήπως όμως θα έπρεπε να προβληματιστείτε με το οτι η αποχή έχει άμεση σχέση με τη έλλειψη αυτής της πρότασης;

 

Πρόσεχε, δεν είμαι από αυτούς που λένε πως "δεν υπάρχει λύση" κλπ. κλπ. Απλά πιστεύω πως σήμερα δεν υπάρχει οργανωμένη κοινότητα που να υποστηρίζει αυτή η λύση (που δεν είναι του παρόντος). Έτσι λοιπόν αυτό που καλούμαστε να κάνουμε το 70% μαζί με όσους από το υπόλοιπο 30% ψηφίζει χωρίς να έχει κάποιο συμφέρον (για να δείξει παρών, γιατί ακόμα ελπίζει κάτι από τους σημερινούς υποψηφίους κλπ.), είναι να μπορέσουν να οργανωθούν κάτω από ένα ενωτικό μεταβατικό πρόγραμμα που θα αναλύει ορθολογικά τις αιτίες της κρίσης, θα προτάσσει τις αντίστοιχες λύσεις και θα καταφέρει να κάνει πέρα όλον τον συρφετό των μνημονιακών και "αντιμνημονιακών" που τρώμε στη μάπα από το πρωι εως το βράδυ. Καταλαβαίνεις για τι αγώνα μιλάμε. Θα ήθελα πολύ να ήμουν ήσυχος πως κάτι θα γίνει με μια ψήφο σε κάποιον από τις σημερινές "αντιπολιτεύσεις". Αλλά, δεν.....

 

Δεν είναι λοιπόν μόνο θέμα βαρεμάρας κλπ. Έκατσα και διάβασα όλους τους υποψήφιους. Τίποτα. Λόγια, λόγια, λόγια. Αν είδε κάτι κάποιος από όσους μας "μαλώνουν" που δεν ψηφίσαμε, ας το παραθέσει εδώ να το συζητήσουμε. Να δούμε μήπως μας ξέφυγε κάτι.

 

Και φυσικά υπάρχουν και οι απολιτικ κλπ. αυτό δεν σημαίνει ότι είναι όλοι. Ούτε αυτό είναι άσχετο με την ποιότητα όσων κατεβαίνουν υποψήφιοι. Γιατί άραγε κάποιοι είναι απολιτίκ; Μήπως γεννήθηκαν έτσι; 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιάσονας είναι ένα πολύ αξιόλογο μέλος του forum και επίσης πολύ αξιόλογος συνάδελφος. Όπως και εσύ Didonis.

Αυτό δεν αλλάζει. Οκ πάντως, δεν είναι δίκαιο ένας εναντίον όλων :smile:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Στασινος ηταν (ειναι) και προεδρος του ΣΠΜΕ.

.....

 

 

Σημειολογικά έχει ενδιαφέρον η επιλογή  στο φόντο της εικόνας (Κολοσσαίο της Ρώμης)…

 

επιφανειακή επιβλητικότητα κτιρίου του οποίου η χρήση ήταν άρτος και θέαμα και στο τέλος αυτοί που έτρωγαν καλά ήταν τα θηρία

 

 

e07c97d9646256fa52d4c724da246172_XL.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ κατέβηκα με τη μικρή μου. Συνάντησα φίλους που είχα καιρό να δω. Η μικρή το καταχάρηκε, που είχε πέντε φακέλους να βάλει στις κάλπες και μετά πήγαμε σε παιδότοπο για να παίξει. Ωραία ήταν!

 

τεντ 5 ?  μου φαινεται καποιοι ψηφιζαν με τα 2 :mrgreen:

 

εγω γιατι εριξα 4 ?

 

πειθαρχικο - ανωτατο πειθαρχικο  - επιστημονικη επιτροπη κλαδου  -  εκπροσωποι

 

 

 

παμε στα δικα μας....

 

 

Στασινος δε λεγεται και αυτον που μεσα απο το ΥΠΕΚΑ μοιραζει εργα δεξια-αριστερα σε επιχειρηση του σε συνεταιρο του και λοιπους που τον στηριζουν?  εχει καμια σχεση?

 

Σπιρτζης και παλι προεδρος πριν λιγο ενημερωθηκα οτι ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ τα ψηφαλακια μαζευτηκαν με τις υποσχετικες στις διαφορες επιτροπες και ολα τα λοιπα ΚΑΛΟΥΔΙΑ που μοιραζει το ΤΕΕ στα ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ

Edited by akius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μη βαφτίζετε τη βαρεμάρα σοφία...Όποιος δεν συμμετείχε κακώς έκανε.

 

Ποιός βάφτισε τη βαρεμάρα σοφία;

 

Συνεχίζεις να βαφτίζεις την αποχή (ή το άκυρο) βαρεμάρα. 

Link to comment
Share on other sites

μια δευτερη ανάγνωση των αποτελεσμάτων....

 

αυτοι που θέλουν και "εχουν" ας πουμε την αντιδραση και τη αντίσταση στην ιδεολογία τους κατεβαίνουν στις εκλογές ο καθένας μόνος του και έχουν να χαιρονται ή να κλαίνε ανάλογα με το ποσους πήραν παραπάνω ή παρακατώ...

 

ενώ οι λεγόμενοι κομματικοί διοικητικοί πασοκ και νδ, πανε με μια παράταξη ένα συνδιασμό και "σαρώνουν" - κερδίζουν παρόλη την αποχή...

 

 

ρε αντιδραστικοί και μαχητές...που πάτε έτσι ...?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.