Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκλογές ΤΕΕ - Αποτελέσματα


Engineer

Recommended Posts

 

ΠΡΕΠΕΙ να διαλυθεί, να γίνει στάχτες κι όταν αυτό συντελεστεί, τότε μέσα από τις στάχτες αυτές να γεννηθεί ένα νέο ΤΕΕ όπως αρμόζει στους στόχους και στη φιλοσοφία του!!!! Η ιστορία μας έχει διδάξει ότι, ο νέος ....Φοίνικας αναγεννάται μέσα από τις στάχτες του!!!!

 

Αυτό λοιπόν το νέο ΤΕΕ που όλοι θέλουμε και θα συμβάλλουμε με κάθε δύναμη που έχει ο καθένας μας, μόνο αν γίνει ....στάχτες θ' αποκτήσει την ιδιότητα της αναγέννησης μέσα από αυτές ως ένας νέος ...Φοίνικας!!!!

Ένα μεγάλο μέρος από το 70% των μηχανικών αυτό το μήνυμα έστειλε με την αποχή του.

Δεν ήταν η χθεσινή αποχή αδιαφορία ούτε τεμπελιά συνάδελφοι.

Ήταν αγανάκτηση.

Ήταν ένας συνειδητός τρόπος διαμαρτυρίας.

Ήταν απαίτηση για ριζική αλλαγή του ΤΕΕ.

Και να είστε βέβαιοι ότι πολλοί αποφάσισαν να απέχουν ύστερα από πολλή και σοβαρή σκέψη.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που στις δημοκρατίες υπάρχει η δυνατότητα έκφρασης και με την αποχή και με το λευκό....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μέρος από το 70% των μηχανικών αυτό το μήνυμα έστειλε με την αποχή του.

Δεν ήταν η χθεσινή αποχή αδιαφορία ούτε τεμπελιά συνάδελφοι.

Ήταν αγανάκτηση.

Ήταν ένας συνειδητός τρόπος διαμαρτυρίας.

Ήταν απαίτηση για ριζική αλλαγή του ΤΕΕ.

Και να είστε βέβαιοι ότι πολλοί αποφάσισαν να απέχουν ύστερα από πολλή και σοβαρή σκέψη.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που στις δημοκρατίες υπάρχει η δυνατότητα έκφρασης και με την αποχή και με το λευκό....

Link to comment
Share on other sites

manos_ir nik νομίζω τα είπατε όλα.

 

Αποχή πάνω από 70% και ΝΔ-ΠΑΣΟΚ μαζί 50%.

 

Συγχαρητήρια μόνο στους υπόλοιπους 50% που κατέβηκαν να ψηφίσουν και δεν ψήφισαν ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.

Επιτρέψτε μου μόνο εσάς να θεωρώ άξιους συναδέρφους. Οι υπόλοιποι είστε Μηχανικοί του καναπέ και πλήρως υπεύθυνοι για ότι γίνει στο επάγγελμα μας.

 

Είμαι τρομερά απογοητευμένος γιατί είμαστε ο μόνος κλάδος πανελλαδικά που ψηφίζει με 50% ΝΔ-ΠΑΣΟΚ. Αλλού ντρέπεσαι να πεις ότι ψηφιζεις ΝΔ-ΠΑΣΟΚ και στον κλάδο μας βγήκαν με 50%.

ΝΤΡΟΠΗ

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΣΩΣΕΙ.

ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΣ ΚΟΙΤΑΧΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ  ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΓΙΑ Π.Ε.Α. ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΜΕΣ 50 ΕΥΡΩ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΜΑΣ.

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι...ναι....Μία ντουζίνα μέντες τους αφοδεύσαμε με την αποχή...

Τώρα όπου να'ναι αλλάζει το ΤΕΕ. Web Designers βρίσκονται επί ποδός για αλλαγή γραμματοσειράς στο επίσημο site

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μέρος από το 70% των μηχανικών αυτό το μήνυμα έστειλε με την αποχή του.

Δεν ήταν η χθεσινή αποχή αδιαφορία ούτε τεμπελιά συνάδελφοι.

Ήταν αγανάκτηση.

Ήταν ένας συνειδητός τρόπος διαμαρτυρίας.

Ήταν απαίτηση για ριζική αλλαγή του ΤΕΕ.

Και να είστε βέβαιοι ότι πολλοί αποφάσισαν να απέχουν ύστερα από πολλή και σοβαρή σκέψη.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που στις δημοκρατίες υπάρχει η δυνατότητα έκφρασης και με την αποχή και με το λευκό....

 

Και γιατί όχι λευκό συνάδερφε;

Τουλάχιστον με το λευκό δεν αφήνεις περιθώρια για παρερμηνεία της ψήφου σου...

Συγγνώμη αλλά εγώ δεν πείθομαι... Να υπήρχαν 70.000 λευκά να το συζητάμε τι σημαίνουν αλλά όχι να λέμε τι ηχηρό μήνυμα που είναι το 70% αποχής........

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί όχι λευκό συνάδερφε;

Τουλάχιστον με το λευκό δεν αφήνεις περιθώρια για παρερμηνεία της ψήφου σου...

Συγγνώμη αλλά εγώ δεν πείθομαι... Να υπήρχαν 70.000 λευκά να το συζητάμε τι σημαίνουν αλλά όχι να λέμε τι ηχηρό μήνυμα που είναι το 70% αποχής........

θα μπορούσε να είναι και λευκό....Το μήνυμα όμως το ίδιο.

Edited by da-mi
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΣΩΣΕΙ.

ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΣ ΚΟΙΤΑΧΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ  ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΓΙΑ Π.Ε.Α. ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΜΕΣ 50 ΕΥΡΩ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΜΑΣ.

 

 με το να μην ψηφίσεις αυτό που σε εκφράζει είτε δεν σε εκφράζει και να κάνεις αποχή...είσαι σαν όλους όσους περιγράφεις για τα πεα.

είσαι άξιος των πράξεων σου γιατί όταν δεν πήγες να ψηφίσεις...αυτοι που ψηφίστηκαν έπραξαν κάτι που σε έθιξε...αλλά δεν είχες εκπρόσωπο εκεί μεσα!

και μόνο φώναζες αλλά χωρίς νόημα γιατί αυτοί που ψηφίστηκαν οταν εσύ απείχες...έκαναν τα πάντα τσιφλίκι τους και εσύ με την αποχή σου τους το επέτρεψες...και όταν τους χρειάστηκες δεν σε γνώριζαν....

 

ενας Μπρέχτ μας ταιριάζει...αλλά που παιδεία να τον καταλάβουμε....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αν θελαμε να περασουμε μνμ και να μας καταλαβουν αλλα ΟΧΙ ΑΠΟΧΗ....

 

 

λευκο που να γραφει απο 500   μπορει 1000  μπορει και παραπανω το ιδιο....

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΛΙΟ....

 

ΠΑΡΤΕ τισ εισφορες ΤΣΜΕΔΕ ΠΙΣΩ.....

 

γιατι ως μηχανικοι αν ειναι να ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΟΥΜΕ θα παρουμε και 2-3 μαζι μας για ΠΑΡΕΑ οχι σαν τους αλλους που αυτοκτονουν ΜΟΝΑΧΙΚΑ....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με akius 100%

Και επίσης, συγνώμη αλλά όποιος εξισώνει το λευκό με την αποχή είναι εκτός πραγματικότητας.......Το πρώτο δείχνει αγανάκτηση, το δεύτερο αδιαφορία. Τι δεν καταλαβαίνετε?

Link to comment
Share on other sites

Τους τρώει η μαρμάγκα (τους καταβροχθίζει, τους ξεσκίζει το σύστημα), απλά πράγματα!

Για να το λες το δοκιμασες αλλά δεν είπα πως είναι εύκολο πράγμα.

 

Εγώ ότι είχα να πω το είπα.

Έχετε τρία χρόνια μπροστά για να πράξετε.

Ξεχασα τους συλλόγους. Είναι μια καλή αρχή....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.