Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλάζουν όλα στην εφορία


ssouanis

Recommended Posts

δεν ξερω αν κανω λαθος , αλλα για καποιο λογο το Web banking, το καθυστερουν υπερβολικα, το γκισε τραπεζας που είναι τουλάχιστον το ιδιο , καθυστερει λιγοτερο.....

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του #279 POST μου η οφειλή έφυγε από τις βεβαιωμένες οφειλές, όπως μου έιχαν πει και τηλεφωνικα και γραπτά .... ίσα-ισα να μας κοψοχολιάζουν .... με τα χαλασμένα που παίρνουν ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=mJOyRRtrXNo#t=16

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Ενα πολύ καλό άρθρο από το taxheaven και στο συνημμένο τι ισχύει γαι την παρακράτηση φόρου

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/17952

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει διπλασιες μερες και τιποτα ακομα.....

 

μια εβδομαδα  καθυστερηση ενημερωσης σε ηλεκτρονικες συναλαγες...., απορω τι μηχανήματα εχουν,..... δεκατιας 80 και 90.;;;.τ.....

 

Και μένα έτσι κάνει, σε δυο πληρωμές. Περιμένω όμως και ακόμα είμαι ψύχραιμος... για πόσο ακόμα..;

Edited by alej
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ανησυχειτε...απλά δεν έχει γίνει μάλλον ενημέρωση απο τις τράπεζες σας με το taxis, εξαρτάται και που βρισκόσαστε, τουλάχιστον ο ένας σας δεν γράφει στο προφιλ ο άλλος απο θεσσαλονικη.

 

Στη περίπτωση μου, πλήρωσα ΦΕΜ στις 16/1/14 στις 1.30μμ και πήγα στο pc την ίδια μέρα το βράδυ κι έγραφε ακόμα οτι έχω χρεωθεί 20,00 ε, την άλλη μέρα 17/1 μου είχαν μπεί και τόκοι 1% και στι 18/1 είδα οτι είχε ολοκληρωθεί η διαδικασία χωρις να χρεωθώ τόκους...

 

Είναι θέμα επικοινωνίας τράπεζας - taxis...

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που δεν θα εχουν και εκτελεστικα αποσπασματα να σε στηνουν στα 9 μετρα,αφου πρωτα φυσικα σε βιασουν και καμια δεκαρια αραπαδες.

 

μια απορια εχω ομως,μια μικρη επιστροφη φορου που εχω και ενω το εκκαθαριστικο εχει ερθει απο τελη αυγουστου,που βρισκεται? θεωρητικα θα επρεπε να την εχω παρει αρκετο καιρο,θα μου δωσουν το ποσο με 100% προσαυξηση?

 

Ζήτα και 10% τόκο!!! (πολύ γέλιο)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα νέα Ε1 και Ε3.

Με κόκκινο αυτά για όσους φορολογηθούν ως μισθωτοί.

Και στο Ε1 με κόκκινο (πάλι) αυτά για τον Ν.4178

Ε1_.2014.pdf

Ε3_.2014.pdf

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Σελ.35

 

Μηνιαία υποβολή συναλλαγών

Από 1/1/2014, όλες οι επιχειρήσεις (π.χ. λιανικής, χονδρικής, Π.Υ.), έχουν υποχρέωση να υποβάλλουν ηλεκτρονικά τις συναλλαγές στο TAXIS μέχρι και τις 15 του επόμενου μήνα. Π.χ. Συναλλαγές εσόδων Ιανουαρίου του 2014, θα πρέπει να υποβληθούν έως και 15/2/2014. Είναι ελεύθερη η επιχείρηση να επιλέξει τον τρόπο που θα στείλει τα στοιχεία (xml, upload, web service, σύνδεση με ΕΑΦΔΣΣ, φόρμα με χειροκίνητη υποβολή). Εκπρόθεσμες προσθήκες επιτρέπονται μόνο για τα έσοδα και για αυτές θα επιβάλλονται
κυρώσεις, ενώ οι επιχειρήσεις που πραγματοποιούν μεταβολές θα μπαίνουν στο στόχαστρο και θα τους ζητούνται «εξηγήσεις».

 

Τι είδους υποβολή είναι πάλι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.