Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονικά η κατάθεση μισθωτηρίων συμβολαίων


glaps

Recommended Posts

Περιμενετε πως θα υπαρχουν mail ευχαριστιων?

Εσεις οταν μενετε ευχαριστημενοι απο ενα μετρο, στελνετε ευχαριστιες πουθενα?

Εγω προσωπικα οχι

 

Σαββα δε διαφωνω πουθενα στις τοποθετησεις σου.

Ουτε πλεον θεωρω πως εγινε καποιο ανθρωπινο λαθος...

Ολα για καποιο λογο γινονται

 

Αυτο που αδυνατει να συλλαβει το μυαλο μου ειναι για ποιο λογο ενας ανθρωπος που νομοοθετει φορους και εισπραξεις πραγματικα απο παντου, παει δια της πλαγιας να καταργησει κατι που αποφερει εσοδα στο ιδιο το Κρατος...

Ευχαριστει μια πραγματικα μικρη μεριδα κοσμου που νοικιαζουν ακινητα ανω των 50τ.μ. και δεν εχουν ηδη εκδοσει ΠΕΑ, δυσαρεστωντας τους παραλληλα με την υπερογκη και εξωπραγματικη φορολογια, ενω δυσαρεστει και μια μεγαλη μεριδα επαγγελματιων...

 

Τι να πω, ασυλληπτο...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με ινζαγκι.ουτε εγω μπορω να φανταστω τον λογο που ΄΄κατηργησαν΄΄ πεα......ουτε καν τους ιδιοκτητες ΄΄ευχαριστησαν΄΄ γιατι  ειχαν πλεον ως δεδομενο την εκδοση πεα, .....,

όταν ηταν ακριβα και γινοταν ντορος από ιδιοκτητες, λεγαν για νομο και ευρωπαικη υποχρεωση.....

τωρα που ξεφτυλιστικαν,οι τιμες,που ακομα και ιδιοκτητες δεν διαμαρτυρονταν, που παρεσυραν άλλους 8000 μηχανικους σε εξοδα να γινουν επιθεωρητες το καταργησαν.........

είναι απιστευτο,ανηκουστο , αντιβαινει σε ψηφισμενο νομο  , αλλα το καναν!!!!!!!!!.....

 

μην παραμυθιαζομαστε , το καταργησαν ανεπισημα......το ξαναειπε ο ινζακι ,το βεβαιωνω και εγω , οι ελάχιστοι που ενδιαφέρονται νομιζουν ότι δεν θεωρείτε αλλιως......

για να καταλάβετε ,τις τελευταιες μερες ειχα 2 τηλεφωνα για πυρασφάλειες,αδειες κτλπ, και όταν τους ρωτησα για πεα ,ειχαν ηδη θεωρησει την ενοικιαση.....

΄΄αφου είναι προαιρετικο μου απαντησαν.΄΄...

Edited by savas76
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Faethon 11  πες  μας  ότι  ότι  δεν  είσαι  ενεργειακός  επιθεωρητής ....έχω  βάλει  στοίχημα - να  το  κερδίσω ....!!!!! 

Κακιούλα και 100%  αστήρικτο ( κοινώς  μπαρούφα !!!!! )  αυτό  το " Για οαθε ένα δυσαρεστημρνο μηχανικό υπάρχουν 10 ευχαριστημένοι ιδιοκτήτες....."΄  

Κατα  τα  άλλα  συμφωνώ   με  τον  savas 76.

Link to comment
Share on other sites

Η κατασργση εστω και με αυτον τον τροπο του ΠΕΑ δεν ειναι επ ουδενι λογος για ψηφιση εκ νεου αυτων που υπερφορολογουν τον πολιτη, επειδη απλως τον γλιτωνουν απο ενα "χαρατσι"

Η επαναφορα της ισχυος του καταστρατηγηθεντος νομου ομως θα μπορουσε να ειναι λογος για ενα μηχανικο, δεδομενου οτι του δινει εκ νεου αντικειμενο ενασχολησης...

 

Λεω εγω...

 

Επικοινωνησα εκ νεου με το πολιτικο γραφειο του Καλαφατη

Δεσμευτηκαν να με ενημερωσουν για ο,τι νεοτερο, ενω μου προτειναν να μιλησω αυτοπροσωπως και με το γενικο γραμματεα του, Κο Αλεξιαδη

 

Θα το πραξω εντος των προσεχων ημερων και θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα...

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακούγετε ότι θα ξαναδωσουν συνταξη στις ΄΄αγαμες ΄΄ θυγατέρες ινζακι......και ο κλαδος των μηχανικων παρακαλει 3 μηνες να εφαρμοστει νομος που ξαφνικα εγινε ΄΄προαιρετικος΄΄ .....αυτή είναι η ΄΄δυναμη΄΄ μας......3 μηνες δεν καταφέραμε να γραφει το αυτονοητο η εφαρμογή,  δηλαδή ...΄΄αν εχετε ακινητο  > 50 Μ , ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ   βαλτε το πεα στο ΄΄πεδιο΄΄ που υπαρχει ηδη......

 

μπραβο στο κουραγιο σου......αντικαθιστάς το ΤΕΕ...(Δεν νομιζω να καναν τις μισες προσπάθειες για αναζητηση εξηγησης και λυσης).....η αληθεια είναι ότι δεν νομιζω να βρεις ακρη....

 

εγω επιπροσθετως θα στειλω μερικα μειλ , στο τεε μονο, και θα ρωτω γιατι δεν ζητησαν αμεση αλλαγη τουλάχιστον της διατύπωσης ,εκει δεν εχουν την δικαιολογια στο γπσ περι  ΄΄εφαρμογης΄΄ ........

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

........Θα το πραξω εντος των προσεχων ημερων και θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα...

 

Χαράς στο κουράγιο σου.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω...

Η κινηση εχει μειωθει στο ελαχιστο και πλεον εξαιρετικα δυσκολα τα βγαζω περα, ακομα και με τα βασικα.

Και να σκεφτειτε, με 500 σχεδον ΠΕΑ στην πλατη μου ηταν η μοναδικη μου ενασχοληση τα 3 τελευταια χρονια.

Αν εκλειψει κι αυτο χαθηκαμε.

 

Το θεμα στο ΥΠΕΚΑ και ΥΠΟΙΚ το εχω αφησει στο πολιτικο γραφειο του Καλαφατη που τα παιδια θα βοηθησουν, το ξερω

Θα ασχοληθω ενεργα πλεον και με τα επιμερους ΤΕΕ οπως κανεις κι εσυ Σαββα, μηπως κατορθωσουμε και πιεσουμε λιγο και προς τα εκει.

 

Εγω μονος μου και να πιεσω, ειμαι σα κουνουπι που τσιμπα βουβαλι.

Χρειαζεται βοηθεια και βοηθεια εκ των ανω...

Link to comment
Share on other sites

...Ουτε πλεον θεωρω πως εγινε καποιο ανθρωπινο λαθος...

Ολα για καποιο λογο γινονται

Αυτο που αδυνατει να συλλαβει το μυαλο μου ειναι για ποιο λογο ενας ανθρωπος που νομοοθετει φορους και εισπραξεις πραγματικα απο παντου, παει δια της πλαγιας να καταργησει κατι που αποφερει εσοδα στο ιδιο το Κρατος...

Ευχαριστει μια πραγματικα μικρη μεριδα κοσμου που νοικιαζουν ακινητα ανω των 50τ.μ. και δεν εχουν ηδη εκδοσει ΠΕΑ, δυσαρεστωντας τους παραλληλα με την υπερογκη και εξωπραγματικη φορολογια, ενω δυσαρεστει και μια μεγαλη μεριδα επαγγελματιων...

 

Τι να πω, ασυλληπτο...

 

 

...συμφωνω απολυτα με ινζαγκι.ουτε εγω μπορω να φανταστω τον λογο που ΄΄κατηργησαν΄΄ πεα......

 Ίσως ένας λόγος "κατάργησης" είναι για να επιβάλλουν μελλοντικά πρόστιμα σε όσους δεν το δηλώνουν σήμερα.

Θα σου απαντήσει με τα ίδια ακριβώς επιχειρήματα. Έχεις υποχρέωση έκδοσης ΠΕΑ; Ήταν και είναι νόμος του κράτους η έκδοση ΠΕΑ; 

Πλήρωσε τώρα. Και τελικά, μήπως έτσι εισπράξει ο κ. γενικός περισσότερα; Ένας απλούστατος έλεγχος θα γίνει ηλεκτρονικά.    

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.