Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Τρεις φίλοι, ο ένας ηλεκτρολόγος, ο άλλος μηχανολόγος και ο τρίτος πληροφορικός, ταξιδεύουν με το αυτοκίνητο μέσα στην νύχτα και με καταρρακτώδη βροχή.

Κάποια στιγμή σβύνουν τα φώτα, σβύνει η μηχανή και μένουν στην μέση του δρόμου.

Κάνουν ένα μίνι συμβούλιο για την αιτία της βλάβης και ο ηλεκτρολόγος αποφαίνεται : τα φώτα έσβυσαν πρώτα και μετά η μηχανή, άρα το πρόβλημα είναι στα ηλεκτρικά.

Βγαίνει απ' το αυτοκίνητο, μέσα στην βροχή, ανοίγει το καπό, ψάχνει από δω. ψάχνει από κει, τίποτα. Μούσκεμα ξαναμπαίνει στο αυτοκίνητο και λέει : παιδιά το πρόβλημα δεν είναι στα ηλεκτρικά.

Άρα εγώ είχα δίκιο λέει ο μηχανολόγος. Είναι μηχανολογικό το πρόβλημα. Βγαίνει κι αυτός στην βροχή, σηκώνει το καπό, ψάχνει, τίποτα.

Ξαναμπαίνει στο αυτοκίνητο και αποφαίνεται : παιδιά ούτε μηχανολογικό είναι το πρόβλημα !

Πέφτει σιωπή. Κάποια στιγμή λέει ο μηχανολόγος στον πληροφορικό. Πες και συ καμιά ιδέα ρε συ μπας και βρούμε τι φταίει !

Κι αυτός χωρίς καθυστέρηση απαντάει : ρε παιδιά, εγώ λέω να βγούμε και να ξαναμπούμε μήπως και πάρει μπροστά !

 

ΥΓ. Για όσους δεν κατάλαβαν, το ανέκδοτο καυτηριάζει το ψωμοτύρι των πληροφορικών "βγες και ξαναμπές " σε κάθε πρόβλημα λογισμικού που αντιμετωπίζουν και, εδώ που τα λέμε, δεν έχουν άδικο, μιας και τα 80% των προβλημάτων λογισμικού λύνονται μ' αυτό το τρικ, ιδιαίτερα στα windows. 

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Για όσους δεν κατάλαβαν, το ανέκδοτο καυτηριάζει το ψωμοτύρι των πληροφορικών "βγες και ξαναμπές " σε κάθε πρόβλημα λογισμικού που αντιμετωπίζουν και, εδώ που τα λέμε, δεν έχουν άδικο, μιας και τα 80% των προβλημάτων λογισμικού λύνονται μ' αυτό το τρικ, ιδιαίτερα στα windows. 

Η πλάκα είναι ότι σχεδόν αμέσως μετά την δημοσίευσή μου αυτή, με πήρε φίλη για να μου πει γιατί δεν της τυπώνει το εκκαθαριστικό (PDF) η ιστοσελίδα της ΓΓΠΣ 

Η συμβουλή μου ήταν "βγες και ξαναμπές" και έπιασε αμέσως !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας Άγγλος, ένα Γάλλος και ένας Έλληνας στο μουσείο

και κοιτάζουν ένα πίνακα με τον Αδάμ και την Εύα.

Ο Άγγλος λέει :

- Κοιτάξτε τη γαλήνη και την ηρεμία που κυριαρχεί στα πρόσωπά τους. Σίγουρα πρέπει να ήταν Άγγλοι.

Ο Γάλλος λέει :

- Μα τι λες, κοίτα τα κορμιά τους πόσο ωραία είναι μέσα στη γύμνια τους. Πρέπει να ήταν Γάλλοι.

Λέει και ο Έλληνας :

- Ρε σεις, τι λέτε; Δεν έχουν ρούχα, δεν έχουν στέγη, έχουν μόνο ένα μήλο για να φάνε και τους λένε πως αυτό είναι ο παράδεισος. Σίγουρα είναι Έλληνες…!!!

 

υγ. Αθτο με το χτύπημα έπιανε στις λυχνίες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χτυπάω, χτυπάω, την έχω ταράξει στο χτύπημα λέμε, τη γνωστή εγκύκλιο - έκτρωμα, αλλά δεν λέει ν' αλλάξει.....

Link to comment
Share on other sites

 εάν το βίντεο δεν είναι πειραγμένο …..

 

 

 

 

RESPECT

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η απόφαση του ΣτΕ δικαίωσε τους Μηχανικούς και δεν θα αυξηθούν οι εισφορές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.