Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε.: Θεώρηση βιβλιαρίων ασθενείας - Σύστημα ελέγχου εγκυρότητας εγγυητικής επιστολής


Engineer

Recommended Posts

ναι το εχω πληρωσει  και εχω σε διακανονισμο το α 

 

Ακόμα πιο παράδοξο το "επ'αόριστον" λοιπόν. Φανταστείτε ότι με την ρύθμιση των 100 δόσεων, το σύστημα θα δείχνει ενημερότητα για ένα μήνα (έτσι είπανε προφορικά στο ΤΣΜΕΔΕ)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν επιφυλακτική αν θα μπορούσε ο γιατρός να μου γράψει τα φάρμακα μιας που το βιβλιαριο ήταν θεωρημένο μέχρι 31/12/2014 .Αυτός όμως αφού πληκτρολόγησε τον αρ. μητρώου , βρήκε τα στοιχεία μου και μου είπε ότι στο σύστημα  μέσα γράφει   "επ' αοριστον" και  όλα καλά ,έκανε την συνταγογράφηση.  

Τον Σεπτέμβριο του 2014 πήγα να μου γράψουν εξετάσεις για τα παιδιά και τότε το σύστημα "εβγαζε" οτι δεν ήταν ενημερωμένο  για τις πληρωμένες εισφορές , ενώ ήδη τα βιβλιαρια  ήταν θεωρημένα μέχρι 31/12/2014  .Αλλού γι'αλλού :smile:

Edited by dorita2271
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται ηλεκτρονικά η εκτύπωση των αυτοκόλλητων του βιβλιαρίου για το 2015; Γιατί δε μπορώ να βρω  τίποτα σχετικό στο e-TΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Αρα πλεον και με επίσκεψη σε γιατρό θα βλέπω αν χρωστάω ... εκτός του ΤΣΜΕΔΕ

.. Ποσο μπροστά είμαστε

Μπορεί άραγε να μου πει και το ποσό ... Να μην τρέχω στο ΤΣΜΕΔΕ

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορει να βγάζει ο γιατρός δόσεις για διακανονισμό να μην τρέχουμε στα κεντρικά που εχει κόσμο; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημεα Συναδελφοι,

 

Μια ερωτηση:

 

Πήγα να ραψω κατι εξετασεις χτες, και ο γιατρός μου ειπε πως βλέπει στο συστημα "μη ασφαλιστική ικανοτητα"

 

Δεν χρωστάω κάτι από όσο γνωριζω, το Β Εξαμηνο 2014 το πλήρωσα 30.12.2014.

 

ΠΟυ σκατα να παρω τηλ στο ΤΣΜΕΔΕ, γιατί αν κατεβω κάτω θα πάω με καραμπίνα....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σστην Αθηνα ΔΕΝ σηκωνουν τηλεφωνα, και να το σηκωσει καποια θειτσα θα σε παραπεμψει αλλου, και εκεινο το τηλεφωνο δεν θα ισχυει κτλ κτλ κτλ... Αν θεα να κανεις δουλεια παρε τηλ σε περιφερειακο τμημα σε καποια πολη της επαρχιας, το ιδιο ειναι και εκει σηκωνουν τηλεφωνα. 

Link to comment
Share on other sites

Παθόντες με ενημέρωσαν ότι λόγω συμπλήρωσης του 35ου έτους ηλικίας, δημιουργήθηκε πρόσθετη οφειλή στην Ασφάλιση τους γύρω στα 15 ευρώ.Ενώ λοιπόν είχαν πληρώσει τις εισφορές τους κανονικά κ είχαν εκδώσει και ενημερότητα, ο γιατρός έβλεπε ότι δεν ήταν ενήμεροι και αναγκάστηκαν να επιστρέψουν στο Ταμείο μας και να εξοφλήσουν το υπόλοιπο ποσό.Για δείτε το συνάδελφοι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.