Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργήθηκε η υποχρεωτική εγγραφή στα Επιμελητήρια


Engineer

Recommended Posts

Συναδελφε να συμφωνησω.

Υποθετω ομως, οτι οι οποιες εισφορες/συνδρομες προκυπτουν απο Νομοθεσια, Καταστατικα κτλ.

Δεν μπορει το ΤΕΕ ξαφνικα να θυμηθηκε να διπλοχρεωσει τους Μελετητες/Κατασκευαστες.

 

Ξαναγραφω οτι του χρονου, μπορει να ζηταει 500Ε στον καθενα.

 

Εκτιμω οτι απο το 2015 για να παρεις Βεβαιωση σπο το ΤΕΕ (πχ για ελεγχο φορολογικων ή για μεταβολη στη ΔΟΥ) θα πρεπει να πληρωσεις και τις δυο συνδρομες.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω στη διαυγεια το σχετικο πρακτικο συνεδριασης και δεν το βρισκω

 

επεσα στην Aπoφ. Γ1/Σ29/2014 για λογαρισμο ΟΤΕ 99.177,43 € για το διαστημα 1/5/2014 - 30/6/2014 και μου σηκωθηκε η τριχα

 

και 6.973,20 € στο καραβελ για συνεδριαση αντιπροσωπειας 4-5/10 (ειχε και μπουφε για τα μαναρια μας)

 

κατα τα αλλα ψεκαστε μας με λογαριασμους απο παντου

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι για να πάρουμε Βεβαίωση Εγγραφής ΤΕΕ θα πρέπει να είναι πληρωμένα και τα δύο "ανταποδοτικά χαρατσάκια"

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το τμήμα συνδρομών του ΤΕΕ, μου είπαν πως η διοίκηση εχει χρεώσει συνειδητά έξτρα 50 ευρώ το χρόνο για εργολήπτες-μελετητές, κάτι που θα ισχύει εφεξής ΚΑΘΕ χρόνο.

Στην ερώτησή μου τί θα γίνει αν δεν το πληρώσω η απάντηση ήταν:"Δεν θα μπορείτε να πάρετε πλέον βεβαίωση ΤΕΕ, με ότι αυτό συνεπάγεται".

Ακόμα ένα γαμ...τικο, στην υγειά των κορόιδων μηχανικών.Μπράβο στο εκλεκτό επιμελητήριό μας και σε μας τα ζώα που τους εκλέγουμε.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Αρα βγαλαμε και αλλο λαβρακι μεσω του φορουμ.

 

Απλα κοβουμε το ΜΕΛ ή ΜΕΚ οσοι δεν το χρειαζομαστε και τελος.

Link to comment
Share on other sites

εδωσα 105€ παραβολο στο υπεκα για Γ μελετητικο, με επομενη ανανεωση σε 10 χρονια 

κοστος 10,5€ / ετος για τον ΕΚΔΟΤΗ του πτυχιου

 

και τωρα + 50€ / ετος στο ΝΤΑΒΑΤΖΗ τεε

 

αλλιως να απεμπολησω το επαγγελματικο μου δικαιωμα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.