Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργήθηκε η υποχρεωτική εγγραφή στα Επιμελητήρια


Engineer

Recommended Posts

Οι εγγραφές σταματήσανε.

Οι διαγραφές θα επιτρέπονται ή θα είναι διαδικασία η διακοπή από το ΤΕΕ χωρίς να διαγραφεί κάποιος παράλληλα και από το ΤΣΜΕΔΕ;

Link to comment
Share on other sites

καλά το τεε όταν και αν έχουμε εκλογές το πληρώνουν οι περισσότεροι....

 

ευτυχώς γλυτώσαμε και από το περιοδικό που μας έβαζε μέσα κανονικότατα οικονομικά

 

 

εγώ ερωτώ την προεδράρα μας και τους λοιπούς....

 

όταν υπάρχουν μηχανικοόι που δουλεουν για 700 ΜΙΚΤΑ γιατί το ΤΕΕ δεν βγάζει θέση γραμματέα και ας προσλαμβάνει μηχανικούς με το αντίστοιχο πόσό της θέσης...

 

είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα πηγαιναν

 

αλλά τι ερωτώ μετά που θα διόριζαν όλα τα κομματόσκυλα γιδοβοσκούς?

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο myTEE ήδη έχουν εμφανιστεί τα 105 ευρώ (55 Συνδρομή μέλους + 50 Συνδρομή εργολ.- μελετ.).  :mrgreen:  :mrgreen:

Δεν ξέρω αν καταργήθηκε σε κανένα άλλο κλάδο κάποια συνδρομή αλλά σε εμάς οι συνδρομές ΤΕΕ δεν υπάρχει περίπτωση να καταργηθούν. Με το σύστημα Αμοιβών, Αυθαιρέτων και αργότερα Έκδοσης Αδειών Δόμησης μια χαρά ανταποδοτικές υπηρεσίες προσφέρει. Και θα τις χρεώνει όσο θέλει!

Link to comment
Share on other sites

Αντίο ΤΕΕ. Δεν στάθηκες στο ύψος των περιστάσεων. Και τώρα είσαι το χειρότερο επιμελητήριο στο κόσμο. Χειρότερο και απο της Μποτσουάνα.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

τι κερατιατικο παλι σκαρφιστικε το τεε

50 Συνδρομή εργολ.- μελετ + 65 Συνδρομή μέλους =115 euro

το μελετητικο το βγαζει το υπουργειο οχι το τεε 

νταβατζηδες

Link to comment
Share on other sites

Οι χειρότεροι νταβατζήδες που υπάρχουν!

Τέλος πάντων, εγώ που έχω ξεχάσει από πότε έχω να ανανεώσω το μελετητικό και δεν έχω σκοπό να το κάνω στο άμεσο μέλλον, πρέπει ντε και καλά να τους σκάσω και τα 50 γιούρο για την συνδρομή εργοληπτών-μελετητών για να είμαι καλυμμένος ή αρκούν τα 65€ της απλής συνδρομής μέλους;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.