Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύνθεση Κυβέρνησης από τις εκλογές 25/01/2015


geoste

Recommended Posts

προσωπικά δεν πιστευω σε ΜΑΓΟΥΣ και σε μεγάλα λόγια....εκεί ήταν η διαφωνία μου με συριζα....σκίζω μνημόνια και χρέος στο 60-80%

όπως επίσης δεν πιστευω οτι κάποιος θεωρεί ότι είμαστε ελβετία που ακόμα και αυτή έχει ένοπλες δυνάμεις.....

 

 

ευελπιστώ  ως έλλην  που μπορείς να με χαρακτηρίσεις από κομμουνιστή-αριστερό-νεοφιλελεύθερο μέχρι και πατριώτη  ανάλογα τι συζητάμε να κάνουν τις αλλαγές που δεν ήθελαν οι άλλοι για να μην χάσουν τους πελάτες τους....

 

οι ομοφ  ας υπογράφουν σύμφωνω συμβίωσης  άντε και πολιτικό αλλά μέχρι εκεί είμαι κατά να υιοθετούν παιδιά

ο στρατός να είναι παραμεθόριος και όχι σύνορα καβούρι

οι επιχειρήσεις όταν είναι ζημιογόνες οι ιδιωτικές να κάνουν αύξηση μετοχικού κεφαλαίου να καλύπτουν χασούρες.....δεν μπορεί  όταν είναι κερδοφόρες  να έχουν μέρισμα  και όταν είναι ζημιογόνες να  μην πληρώνουν , αλλιώς να κλείνουν (αυτό άσχετα πως ακούγεται είναι  άκρατος νεοφιλευθερισμός)

να προσλάβει ιατρούς και νοσοκόμες και όχι κηπουρούς

να μπουν ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΚΑ κριτηρια  ΠΑΝΤΟΥ η στα περισσότερα....δεν γίνεται να πληρώνουμε επίδομα πολυτέκνου σε μενεγάκη κτλ

να ξεκινήσουν οι έλεγχοι από επιθεώρηση εργασίας....

επιτέλους να συγκεντρωθεί η νομοθεσία και όχι αν έχουμε διάσπαρτες π.δ  μέχρι εγκυκλίους για ΟΛΑ

η δικαιοσύνη να έχει προτεραιότητα αυτά που ζημιώνουν το κράτος....

στην εκπαίδευση να υπάρχει δημόσια αλλά να μπορεί να δημιουργηθεί και ιδιωτική   εδώ ζητάω πολλά από συριζα

υποκοότητα βάση κανόνων  τύπου αμερικής.....να μιλάς καλά την γλώσσα , να έχεις ενσωματωθεί , να πας στρατό, να δώσεις πολτικό όρκο

και να γίνει και η ΡΗΜΑΔΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ   πόσους  μπορεί να δεχτεί η ελλάδα.....το ανοίξαμε και σας περιμένουμε δεν πιστευω ότι καλύπτει άνω του 10% του πληθυσμού ΚΑΙ ΑΝ

 

 

προσωπικά με τις επιλογές μου αισθάνομαι διακαιωμένος  ....ψλησια από  κεντροαριστερό μέχρι άκρατο νεοφιλελεύθερο.....οι 3/4  μπήκαν

 

 

 

στην τελική θέλω από πολιτικούς να είναι ΕΛΛΗΝΕΣ και όχι  ΕΛΛΑΔΕΜΠΟΡΕΣ

 

υγ θεωρώ ότι Ε.Ε και ΟΝΕ  είναι αδιαπραγμάτευτα για εμένα.....στην τελική  αριστεροί -δεξιοί το 90% του πληθυσμού ήταν ΠΕΡΗΦΑΝΟ όταν μπήκαμε    με υπογραφή καραμανλή

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να δουμε τι πολιτικη θα ακολουθησει.

Σαν τι πολιτική θέλεις να ακολουθήσει; Για ρίξε μια ματιά στο βιογραφικό του...Παιδί του Σόρος...

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζετε οτι οι κομμουνιστές θα σώσουν το κράτος είστε γελασμένοι. Πάλι καλα που δεν πήραν το άμυνας να μπουν και νύχτα. Σε λιγο καιρό θα φάνε τα μουστακια τους αν δεν αρχίσουν κωλοτουμπες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζετε οτι οι κομμουνιστές θα σώσουν το κράτος είστε γελασμένοι. Πάλι καλα που δεν πήραν το άμυνας να μπουν και νύχτα. Σε λιγο καιρό θα φάνε τα μουστακια τους αν δεν αρχίσουν κωλοτουμπες

Μην αποκαλείς κομμουνιστή όποιον δεν είναι χρυσαυγίτης.

Σεβάσου αυτούς που δώσαν και την ζωή τους για τα πιστεύω τους, έστω κι αν δεν κι αν δεν συμφωνείς μ' αυτά.

Τουλάχιστον αυτοί δεν κάθισαν στην θαλπωρή και στο βόλεμα, όπως κάνουν όλοι οι επικριτές τους !

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ξεχνάς τη βάση της προέλευσης του ΣΥΡΙΖΑ οπως και καποια στελέχη που εχει στις τάξεις του. Για τους αγώνες ξερω... Βαλκάνια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε η βάση προέλευσης της ΧΑ τι είναι λοιπόν?

 

Τι ψήφιζαν ΟΛΟΙ αυτοί που ψηφίζουν σήμερα ΧΑ και η συντριπτική πλειοψηφία των μελών και στελεχών? ΠΑΣΟΚ και ΝΔ το έριχναν κατά 90%.

 

Θα σου άρεσε να σε λέμε ΠΑΣΟΚο ή ΝεοΔημοκράτη με την ίδια λογική?

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο που λες εχει λογική δεν μπορούμε να πούμε οτι δεν ειναι έτσι. Το ίδιο λεω και εγω. Οκ αλλάζω την λέξη κομμουνιστές με ριζοσπάστης αριστερός. Το ερώτημα μου στο αν νομίζετε οτι θα σώσουν τη χωρα παραμένει

Μην ξεχνάς πριν τη συνεργασία με καμμένο πρώτο μέλημα ηταν συνεργασία με ΚΚΕ κατι λεει αυτο...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

αριστεροί -δεξιοί το 90% του πληθυσμού ήταν ΠΕΡΗΦΑΝΟ όταν μπήκαμε    με υπογραφή καραμανλή

από που προκύπτει αυτό Akius;

 

Συγγνώμη αλλά να έχει αδιαπραγμάτευτα ΕΕ και ΟΝΕ και να μην είναι ΕΛΛΑΔΕΜΠΟΡΑΣ δεν γίνεται. Είναι αντίφαση. Είναι αδύνατο. Πως να το κάνουμε;

 

 

"Περιμένετε" και σε λίγο καιρό να δείτε που θα πετάξουν έξω τον Καμμένο (για να μην διακινδυνέψει δήθεν η θέση της Ελλάδας στη ΕΕ) και θα βάλουν το Ποτάμι. Τότε να δείτε γλέντια. 

 

Αλλο ένα σοβαρό πρόβλημα με τον ΣΥΡΙΖΑ είναι οτι θα σπείρει ηττοπάθεια, οτι δεν μπορεί ο λαός τελικά να διώξει τα μνημόνια κλπ. και να κάτσει να αποδεχτεί τη μοίρα του.

 

Μην ασχολείστε με καθρεφτάκια για ιθαγενείς. Το ζήτημα είναι η καταστροφή της παραγωγής μας και η επιλογή του εξαρτημένου μοντέλου ανάπτυξης και τι ρολο έπαιξε σε αυτά η ένταξη στη διεθνοποιημένη οικονομία της αγοράς μέσω της ένταξης στην ΕΕ. Αυτά είναι τα σοβαρά ζητήματα. Τα αίτια της κρίσης και όχι τα συμπτώματα. Διαφορετικά θα κυνηγάμε συνέχεια την ουρά μας. Και θα μιλάμε για τους "κακούς ή ανίκανους" πολιτικούς που θα τους αλλάζουμε κάθε 2 χρόνια μπας και μας κάτσει ο "έντιμος και ικανός" πολιτικός... 

Link to comment
Share on other sites

Πριν συζητήσετε για το ποιός θα σώσει τη χώρα πρέπει να ορίσετε την έννοια της σωτηρίας διότι είμαι βέβαιος ότι καθένας την αντιλαμβάνεται διαφορετικά.

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.