Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστεύετε ότι η νέα κυβέρνηση μπορεί να δώσει ώθηση στον τεχνικό κλάδο της χώρας;


Engineer

Πιστεύετε ότι η νέα κυβέρνηση μπορεί να δώσει ώθηση στον τεχνικό κλάδο της χώρας;  

394 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Μπορεί η νέα κυβέρνηση να δώσει ώθηση στον τεχνικό κλάδο της χώρας;

    • Ναι
      122
    • Όχι
      272


Recommended Posts

 

 

Πιστεύετε ότι η νέα κυβέρνηση μπορεί να δώσει ώθηση στον τεχνικό κλάδο της χώρας;

Εγω παντως μια ωθηση την νιωθω τωρα τελευταια  :mrgreen:

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Αφορολόγητο για όλους στα 12000 ευρώ είπε..τι άλλο θέλετε ?Δεν σας φτάνει αυτό? Σας αρέσει το 26% από το πρώτο ευρώ ?Σας αρέσουν τα 2000 το λιγότερο φόρο λόγο τεκμηρίων και ας έχετε και ζημία?Σας αρέσει το τέλος επιτηδεύματος ?Αν σας αρέσουν όλα αυτά τότε πάω πάσο  .

 

Αισίως φτάσαμε μέσα Απριλίου (ή Απρίλη όπως λένε οι αριστεροί :mrgreen: )......

 

- Αφορολόγητο για τον Ι,Τ, γιοκ

- Μείωση του 26% γιοκ

- Μείωση ΕΝΦΙΑ γιοκ

- Κατάργηση Τέλους επιτηδεύματος γιοκ

 

και η λίστα με οσα υποσχέθηκαν και ΔΕ θα κάνουν ποτέ συνεχίζεται....

 

Βέβαια θα επαναλειτουργήσουν την ΕΡΤ, θα μονιμοποιήσουν ΔΥ, θα προσλάβουν και άλλους, πάει η ρήτρα μηδενικού ελλείματος,13η σύνταξη κτλ κτλ.....

 

ΟΛΑ για τους μη παραγωγικούς....ΟΛΑ ενάντια στον Ι.Τ.......ΟΛΑ για το Κ@ΛΟΔΗΜΟΣΙΟ τους!

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάξει το φορολογικό συστημα δεν γινεται τιποτα. Αν θελουν να κινηθεί λιγο η κατάσταση πρέπει να μειωθούν οι φοροι, ή να γίνει ο φόρος 50% αλλά να είναι επί του καθαρού - εσοδα μειων εξοδα- όπου έξοδα θα μετράνε ακομα και οι αποδείξεις του κουρέα!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

να καταθέσω και εγώ την άποψή μου για το πως θα ξεκινήσουν τα έργα. Μετά θέλω να με κάνετε άγαλμα.

 

Πρώτα όλοι οι μεγαλόμισθοι στρατιωτικοί εισαγγελείς κλπ κλπ πιο πολλές μεταθέσεις για να έχουν ανάγκη για σπίτια.

 

Έπειτα αποκέντρωση όλων των δημόσιων υπηρεσιών, σε όποιες δεν πατάει το πόδι του πολίτης κτίριο κεντρικό ΟΤΕ, κεντρικά ΔΕΗ, Κεντρικές Υπηρεσίες Υπουργείου Οικονομικών, και μεγαλόμισθοι και αχρείαστοι μέσα στην πρωτεύουσα (το έκανε η Αγγλία, έστειλε όλες τις υπηρεσίες εκτός Λονδίνου).

 

Αυτοί ως δημόσιοι υπάλληλοι και οι άλλοι των ΔΕΚΟ προνομιούχοι στους μισθούς θα μπορούν να πάρουν δάνεια από τις τράπεζες για να αγοράσουν νέα σπίτια στην επαρχία.

 

Αυτό θα δημιουργήσει μία νέα αγορά και κίνηση στην επαρχία, πιο πολλοί δάσκαλοι, φροντιστήρια και άλλες ανάγκες.

 

Επειδή το έχω ψάξει πρωτεύουσα με 4 εκατ κατοίκους δεν υπάρχει αλλού, μέχρι 2,5 εκατ φτάνουν.

 

Το άλλο που άκουσα στο Αμέρικα, είναι ότι κάνουν προμήθειες υλικών το δημόσιο με αυξημένο κόστος, αλλά με την υποχρέωση στους εργολάβους να φτιαχτούν τα υλικά σε συγκεκριμένη πόλη.

 

Άντε και καλές δουλείες.   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

να καταθέσω και εγώ την άποψή μου για το πως θα ξεκινήσουν τα έργα. Μετά θέλω να με κάνετε άγαλμα.

 

Πρώτα όλοι οι μεγαλόμισθοι στρατιωτικοί εισαγγελείς κλπ κλπ πιο πολλές μεταθέσεις για να έχουν ανάγκη για σπίτια.

 

Έπειτα αποκέντρωση όλων των δημόσιων υπηρεσιών, σε όποιες δεν πατάει το πόδι του πολίτης κτίριο κεντρικό ΟΤΕ, κεντρικά ΔΕΗ, Κεντρικές Υπηρεσίες Υπουργείου Οικονομικών, και μεγαλόμισθοι και αχρείαστοι μέσα στην πρωτεύουσα (το έκανε η Αγγλία, έστειλε όλες τις υπηρεσίες εκτός Λονδίνου).

 

Αυτοί ως δημόσιοι υπάλληλοι και οι άλλοι των ΔΕΚΟ προνομιούχοι στους μισθούς θα μπορούν να πάρουν δάνεια από τις τράπεζες για να αγοράσουν νέα σπίτια στην επαρχία.

 

Αυτό θα δημιουργήσει μία νέα αγορά και κίνηση στην επαρχία, πιο πολλοί δάσκαλοι, φροντιστήρια και άλλες ανάγκες.

 

Επειδή το έχω ψάξει πρωτεύουσα με 4 εκατ κατοίκους δεν υπάρχει αλλού, μέχρι 2,5 εκατ φτάνουν.

 

Το άλλο που άκουσα στο Αμέρικα, είναι ότι κάνουν προμήθειες υλικών το δημόσιο με αυξημένο κόστος, αλλά με την υποχρέωση στους εργολάβους να φτιαχτούν τα υλικά σε συγκεκριμένη πόλη.

 

Άντε και καλές δουλείες.   

Πέστα χρυσόστομε Αυτά γράφω και εγώ και νιώθω μοναξιά Εγώ έχω γράψει ακόμα πιο προχωρημένα θέματα όπως η μεταφορά μακροπρόθεσμα της πρωτεύουσας σε άλλη νέα πόλη Εν τω μεταξύ εκτός από αυτά που γράφεις πολύ σωστά , υπάρχουν περισσότερες ανάγκες για ΔΥ στην περιφέρεια που θα βοηθήσουν αν τους βάλουν να δουλέψουν στην ανάπτυξη Κάποια υπουργεία όπως το Γεωργίας εγώ θα ήθελα να φύγει ολόκληρο στην περιφέρεια δεν χρειάζεται στην Αθήνα 

Link to comment
Share on other sites

- Αφορολόγητο για τον Ι,Τ, γιοκ

- Μείωση του 26% γιοκ

- Μείωση ΕΝΦΙΑ γιοκ

- Κατάργηση Τέλους επιτηδεύματος γιοκ

 

και η λίστα με οσα υποσχέθηκαν και ΔΕ θα κάνουν ποτέ συνεχίζεται....

 

Βέβαια θα επαναλειτουργήσουν την ΕΡΤ, θα μονιμοποιήσουν ΔΥ, θα προσλάβουν και άλλους, πάει η ρήτρα μηδενικού ελλείματος,13η σύνταξη κτλ κτλ.....

 

Τώρα παρέκαμψαν και τη ΔΙΑΥΓΕΙΑ. Όλα θα πάνε καλά...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.