Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα ρύθμιση οφειλών


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Οι αιτήσεις ειναι μέχρι τέλους Απριλίου.. Ειναι δυνατόν μα μην γνωριζει κανεις τι θα εχει να πληρώσει στο α15 ώστε να κανει το κουμάντο του; Και περιμένουν να αποδώσει η ρύθμιση; Για μαλακες ψάχνουν;

Εντομεταξυ στα ΜΜΕ λένε.. Άνοιξε η ρύθμιση για ΟΑΕΕ. Απλα το ΕΤΑΑ δεν υπαρχει στο χάρτη και εσείς περιμένετε ευνοϊκές αλλαγές.. Αφου ειμαστε πουθενάδες!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ πριν λιγες μερες το τοπικο περιφερειακο τμημα τσμεδε, για να ρωτησω για την νεα ρυθμιση και μου λεει η κυρια: Δεν μας εχει ερθει τιποτα, δεν μπορω να σας πω τι θα ισχυσει. Μενω καγκελο, και της λεω οτι εχει ψηφιστει σε φεκ, μπορειτε να το δειτε εκει περα. Μου λεει μετα, η μηχανοργανωση δεν ειναι ετοιμη για την νεα ρυθμιση. Ξαναπαρτε τηλ μεσα στον απριλη :shock:

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε μας προσκαλούν για ενημέρωση....λες και δεν ξέρουμε τι θα μας πούνε....

http://www.b2green.gr/main.php?pID=17&nID=22921&lang=el

Link to comment
Share on other sites

Χαστούκια θέλουν μπας και ξυπνήσουν τα βόδια. Θα φάω μια μέρα στους διαδρόμους του ΤΣΜΕΔΕ για να μου πουν αυτά που ήξερα..

Edited by ikaros13
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα γίνει πέραν αυτού που λέει ο Ικαρος θα υπάρξουν ε/α χωρίς νόημα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επισκέφθηκα το ΤΣΜΕΔΕ για ρύθμιση οφειλών Β' εξαμήνου '14. Διακανονίζεται βάσει Ν.4321/2015 και εγκυκλίου Β7/οικ.11798/596 '15, ωστόσο απαιτείται η καταβολή εφάπαξ των €60 του ΟΑΕΔ που ως γνωστόν δεν διακανονίζεται, αλλά και η οφειλή Δεκεμβρίου '14, διότι λένε ότι δεν ήταν ληξιπρόθεσμη 2/3/'15, όπως ορίζει ο νόμος. Από πότε οι εισφορές μας είναι μηνιαίες; Το Β' εξάμηνο εάν δεν πληρωνόταν μέχρι 31/12/'14 δεν ήταν όλο ληξιπρόθεσμο; Γνωρίζει κανείς κάτι;

και εμένα αυτό μου είπαν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το παρακάτω link για την ρύθμιση.

Τώρα κατά πόσο γίνεται έτσι ή πρέπει να δουν την φάτσα μας στα ΤΣΜΕΔΕ δεν το γνωρίζω.

http://www.etaa.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=575&Itemid=229

 

Βέβαια την ΚΟΡΥΦΑΙΑ εκτύπωση την έχουμε αν στην παραπάνω σελίδα επιλέξουμε το εικονίδιο pdf_button.png πάνω δεξιά ... "δεν υπάρχει" !!!!

 

Στο παραπάνω link πάμε από την κεντρική σελιδα του ΕΤΑΑ, πάνω αριστερά.

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

george, αυτό το link δεν έχει επιλογή για τον τελευταίο νόμο, τον Ν. 4321/2015, οπότε αναγκαστικά στο ΤΣΜΕΔΕ.

 

Όσοι έχουν οφειλές οι οποίες έχουν μεταφερθεί στο ΚΕΑΟ, μπορούν πλέον να κάνουν τη ρύθμιση ηλεκτρονικά, από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.