Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

Σύμφωνα με το Νόμο (ο νόμος είναι πάντα με κεφαλαίο «Ν», όπως ο Θεός), η τελευταία ημέρα πριν τις εκλογές, είναι μια ημέρα κατά την οποία απαγορεύεται αυστηρά κάθε προεκλογική δραστηριότητα των κομμάτων• κι αυτό γιατί ο καθένας προσωπικά πρέπει να μπορέσει να σκεφτεί ανενόχλητος, ανεπηρέαστος και αποκομμένος από την πολιτική προπαγάνδα των κομμάτων. Τα μεσάνυχτα της Παρασκευής, όλα τα προεκλογικά πολιτικά τερτίπια, παιχνίδια και μηνύματα σταματούν και αρχίζει ένα εικοσιτετράωρο βαθιάς περισυλλογής η οποία φτάνει σε επίπεδο θρησκευτικής κατάνυξης. Εν ολίγοις, ο Νόμος, ως Θεός, σου δίνει το δικαίωμα μετά από 365 ημέρες Χ 4 έτη (μερικές φορές και πιο συχνά καθ’ όσον η δημοκρατία μας είναι πολύ δημοκρατική….), δηλαδή μετά από 1.460 ημέρες δουλειάς ή ανεργίας, φτώχειας, καταπίεσης, κακοπέρασης και απόλυτης μιζέριας, να έχεις μία ολόκληρη ημέρα πλήρους πνευματικής ελευθερίας, εσωτερικού προβληματισμού και διαλόγου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αν βγει η απόλυτη ισοπαλία στο δημοψήφισμα (στην Ελλάδα όλα γίνονται)

τι προβλέπεται

1.παράταση και πέναλτυ;

2.κλήρωση;;

3.άλλο

ξέχασες αυτό που έτσι και αλλιώς θα γίνει σε κάποιους "ξαφνικός θάνατος"  το απέσυρε η ΟΥΕΦΑ εμείς το έχουμε θεσμοθετήσει στην ζωή μας αν χρειαστεί 

 

Εγώ θέλω να δω αν βγει ΟΧΙ με μεγάλο ποσοστό και πάει ο Αλέξης στα Βρυξέλας , θα του γελούν και θα του αρχίσει ο Γιούνκερ τα χτυπήματα στην πλάτη και τους αστεϊσμούς ?

 

Πάντως δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει πρωθυπουργός να περπατά ανάμεσα στο πλήθος της συγκέντρωσης και να ανεβαίνει στην εξέδρα , τα υπόλοιπα ήταν πατέντα Ανδρέα  Πρέπει σήμερα να είδε πολύ CD και κασέτες με ομιλίες του Ανδρέα για να πάρει κλίμα Για μένα πάντως παραμένει σαν κορυφαία ομιλία σε συγκέντρωση  μια του ΚΚΕ εσωτερικού (μάλλον το 1981 ) στο σύνταγμα του Λεωνίδα Κύρκου Φοβερός ρήτορας ακόμα και αν δεν τον ψήφιζα (ήμουν και μικρός τότε)  , ήταν απόλαυση η ομιλία του αυτή 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

ΗQ7: Το σέβομαι και το κόβω.

 

Το Νο 8 είναι ο γίγαντας Γιώργος Σιδέρης( γιατί πάνω απ'όλα είμαστε Ολυμπιακοί!)

post-52214-0-81692300-1435960768_thumb.jpg

Edited by JEK
Link to comment
Share on other sites

Αύριο η τελευταία βραδιά της δυνατότητας που δίνει το κάτωθι site να παρακολουθήσεις δωρεάν το νέο ντοκιμαντέρ του Γ. Αυγερόπουλου Agora (έναρξη 22.00):

 

http://agora.smallplanet.gr

 

Προσωπικά, ταράχθηκα που είδα σε μορφή μιας 2ωρης σύνοψης τι έχει συντελεστεί τα τελευταία χρόνια στη χώρα μας, όχι πως δεν τα γνώριζα, αλλά συνήθως οι Έλληνες τείνουμε να ξεχνάμε ή να παραβλέπουμε. Ακόμα καλύτερα που κατέληξα τι θα ψηφίσω την Κυριακή.

Καλή ψήφο, καλό ΣΚ, υγεία & δύναμη σε όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ίντερνετ μας δίνει την δυνατότητα να διαβάζουμε και να βλέπουμε κάτι παραπάνω από τα άθλια ΜΜΕ μας, ας δούμε λίγο κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα να δω καποιον αν χρειαστεί γιατρό η του κάτσει κανά σέρβις σε αμάξι τι θα κανει...

 

Επειδή κι ο γιατρός χρειάζεται τον ασθενή και το συνεργείο τον πελάτη, αναγκαστικά θα προσαρμοστούν όλοι στη νέα πραγματικότητα και ή θα δεχτούν να πληρωθούν με κάρτα ή θα κάνουν εκπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις; Πως θα παραγγείλει ανταλλακτικά ο μηχανικός αφού δε μπορεί να στείλει χρήματα στο εξωτερικό; Εδώ και χρόνια όλοι λειτουργούν με ελάχιστο στοκ. Ξαφνικά θα πούμε πως έχουμε γεμάτες αποθήκες από όλα τα αγαθά και έχουμε επάρκεια στα πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Μου ξανάρχονται ένα ένα, χρόνια δοξασμένα... (της λιτότητας εννοώ)

 

http://www.theguardian.com/business/2013/jun/05/imf-underestimated-damage-austerity-would-do-to-greece?CMP=share_btn_fb

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο στάδιο του αναρχικού ειναι να μην εχουν απο δευτερα καθόλου χρήματα τα ΑΤΜ και να γινει κούρεμα στις καταθέσεις που λένε.. Εκει εχει να πέσει το ξυλο της αρκούδας. Μετα σου λένε θα παμε να διαπραγματευτούμε πάλι.. Δηλαδη τοσο καιρό τι κάνανε; Ψυχασθενεις! Παω για δουλεια κανόνισε καταληψια να μην εχω λεφτα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.