Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

NAI γιατί το όχι σημαίνει πτώχευση που σημαίνει οριζόντια καταστροφή του ιδιωτικού τομέα που σημαίνει κουπόνια στο φαγητό και στα καύσιμα που σημαίνει θα έχουμε για νόμισμα μια πληθωριστική δραχμή που σημαίνει θα ευχόμασταν να είχαμε ψηφίσει ΝΑΙ αλλά τότε θα είναι αργά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Λοιπόν συνάδελφοι ... Μην φανατίζεστε. Παραθέτω τη γνώμη ενός γνωστού μου, οικονομολόγου:

"Οικονομία δεν είναι πολιτική απόφαση, δεν είναι κόμμα, εχθροί με άρματα, ιστορικά απωθημένα και σκοτεινά κέντρα. Δεν είναι μπλόφα, δεν είναι μπαμπούλας, δεν είναι «μόνο νούμερα», δεν είναι φάντασμα και αφηρημένη θεωρία. Είναι μια αδιάφορη, ψυχρή πραγματικότητα που αναλόγως τι κάνεις, αντιδρά. Αποζητώντας λίγο ίσκιο να ανακουφιστούμε, διαλέξαμε ιδιοφυώς αυτόν της μπότας που κατεβαίνει.O φονταμενταλισμός του «δεν έχω και τίποτα να χάσω», τελειώνει την Δευτέρα, μ’ ένα ήσυχο «κρατς». Για όλους."

Link to comment
Share on other sites

το 95% του νέου μνημονίου έχει γίνει αποδεκτό με την επιστολή του πρωθυπουργού. Για το υπόλοιπο 5% δεν αξίζει να το κάνουμε Κούγκι. Που το κάναμε δηλαδή...

epistolh_tsipra.pdf

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

.. , όχι για το δικό μου μέλλον αλλά για το μέλλον των παιδιών μου … 

Συμπέθερε μόνο μια σκέψη μου έχω να πω που θα ξέρουν τα παιδιά στο μέλλον.

 

Η αυριανή ημέρα και το αυριανό Δημοψήφισμα στην Ελλάδα θα αφήσει αποτύπωμα στην ιστορία της Ευρώπης.

Προς θετική ή αρνητική κατεύθυνση δεν το ξέρω και πιθανά δεν το ξέρει κανείς σήμερα.

Αλλά θα είναι Iστορία.

 

Οπότε ή θα έχεις συμμέτοχη με το + σου σ αυτό ή δεν θα έχεις.

 

Αυτό θα τους αφήσεις κληρονομία απ αυτό το γεγονός. Την συμμετοχή σου ή την αποχή σου. Και τα δυο θα έχουν την σημασία τους (αρνητική ή θετική δεν ξέρω)

 

Εγώ θα συμμετάσχω έστω με ένα απλό +

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Τζιμάκος:

 

"Μάγκες το παιχνίδι είναι στημένο, τζάμπα παίζουμε. Αλλά. Εφόσον μας δίνεται η ευκαιρία να βάλουμε μια γκολάρα, γιατί να μην τη βάλουμε;"

 

Καλό βόλι αύριο, δεν ξανασχολούμε με το θέμα, ας ψηφίσει ο καθένας ό,τι θέλει και πιστεύει ότι είναι σωστό και δίκαιο. Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Η αυριανή ημέρα και το αυριανό Δημοψήφισμα στην Ελλάδα θα αφήσει αποτύπωμα στην ιστορία της Ευρώπης

 Αγαπητε ΚΩΣΤΑ

Σε όλοι μου την ζωή  έμαθα να ενεργώ  με την λογική κ όχι με το συναίσθημα κ το αύριο, δεν εξαρτάται με κανένα από τα δυο

Link to comment
Share on other sites

NAI γιατί το όχι σημαίνει πτώχευση που σημαίνει οριζόντια καταστροφή του ιδιωτικού τομέα που σημαίνει κουπόνια στο φαγητό και στα καύσιμα που σημαίνει θα έχουμε για νόμισμα μια πληθωριστική δραχμή που σημαίνει θα ευχόμασταν να είχαμε ψηφίσει ΝΑΙ αλλά τότε θα είναι αργά.

Κάντο κορνίζα και μοίρασε το να ξεστραβοθουν κάποιοι επαναστάτες που νομίζουν οτι με το όχι θα κουνησουν το δάκτυλο στην Ευρώπη. 5 μήνες και το μονο που κατάφεραν οι αληταραδες ηταν να προσλάβουν κάποιες καθαρήστριες των 1000€ και να ανοίξουν ενα αναχρονιστικό κανάλι. Και εχουν το θράσος να ζητάνε και τα ρέστα που έπρεπε να τους βάλουν στη μπουζού όλους τους. Τελείωστε τους μια για παντα αυριο.

Ψηφίζουμε ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι διάολο έχεις πάθει ρε Ικαρε απορώ....

Μα τι διάολο;

Σε προτιμούσα πριν απο 2-3 χρόνια και ας μας τα έλεγες αλλιώς τότε....

Link to comment
Share on other sites

Τι διάολο έχεις πάθει ρε Ικαρε απορώ....

Μα τι διάολο;

Σε προτιμούσα πριν απο 2-3 χρόνια και ας μας τα έλεγες αλλιώς τότε....

 

Τότε ήταν άνεργος και τα έβλεπε αλλιώς τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.