Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

 το δημοψήφισμα μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον γιατρό που μπαίνει ο ασθενής με αίματα στην κοιλία και ο γιατρός του λέει "είσαι λίγο κίτρινος".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

..

Ενα βροντερό ΝΑΙ απο μένα ξανα

 

...

Δυο όχι μπορούν να προσμετρήσουν ως ένα ΝΑΙ

Δύο καταφάσεις όμως προσμετρά ως μία…..

 

Εκτός κι αν είναι «Ναι καλά» ….  :smile:

Link to comment
Share on other sites

πρώτα όμως πρέπει να του κλείσει την αιμορραγία και μετά να του δώσει νέο αίμα. αν αρχίσει να του δίνει αίμα πιο νωρίς, όσο μπαίνει θα βγαίνει μαζί με το εναπομείναν. 

Link to comment
Share on other sites

για τα παπαγαλάκια που λένε ότι ο ο τουρισμός έχει πρόβλημα σημερινό άρθρο αναρτημένο από φιλαράκι γιατί κάποιοι ακόμη και σήμερα δουλεύουν που αλλού στην περιφέρεια δεν τρέχουν στα ΑΤΜ 

 

Ούτε διαβάζουν νούμερα και ποσοστά , βάζουν το κεφάλι κάτω και δουλεύουν  , το ξέρω γιατί και εδώ αυτό γίνεται  

 

Υσ δεν θα το δείτε σε ΜΜΕ σήμερα τέτοιες ειδήσεις

 

Βλέπω το οικονομικό επίπεδο των φίλων μου κυρίως στο fb (παλαιοί συμμαθητές μου , παλαιοί συμπαίκτες στο ποδόσφαιρο και συνάδελφοι κλπ) Δεν έχω βρει έναν που να στέκεται καλά οικονομικά (το βλέπω από φωτογραφίες με τις δραστηριότητές τους όλο τον χρόνο ) και να μην υποστηρίζει το ΝΑΙ Αν έχετε δει το αντίθετο θα είχε ενδιαφέρον να το πει κάποιος   

 

 

 http://www.koinignomi.gr/news/stigma-ton-syntakton/2015/06/29/i-skytali-stoys-dromeis.html

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω που λετε για τα παπαγαλάκια κτλ ΜΜΕ. Δηλαδη όλοι ειναι λαθος και μονο κάποιοι απο εσάς ξερουν το σωστό και την αλήθεια; Λιγο περίεργο δεν φαίνεται αυτο; Στην τελική όλοι απο κάπου παίρνουμε πληροφορίες. Αν εχετε καποια αλλη πηγή πείτε το να δούμε απο που ενημερώνεστε... Δηλαδη μου φαίνεται σαν κάποιοι να μην εχουν επίγνωση της κατάστασης η να νομίζουν οτι ειναι καποια μπλόφα και αστείο.

Και ξαναλέω στην ερώτηση 100 η μηδέν τι θέλετε. Ο Γιώργος λεει χέρι χέρι. Οκ και ποιος με το χέρι στη φωτιά δεν λεει οτι θα βγάλει ο ενας το μάτι του αλλού για επιβίωση σε περιπτωση που μεχρι να πάρουμε μπρος να μην παιζει σάλιο εντελώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ψηφίσω ΝΑΙ για να περάσουμε με ηρεμία στην Δραχμή. 

Link to comment
Share on other sites

για τα παπαγαλάκια που λένε ότι ο ο τουρισμός έχει πρόβλημα σημερινό άρθρο αναρτημένο από φιλαράκι γιατί κάποιοι ακόμη και σήμερα δουλεύουν που αλλού στην περιφέρεια δεν τρέχουν στα ΑΤΜ 

 

Ούτε διαβάζουν νούμερα και ποσοστά , βάζουν το κεφάλι κάτω και δουλεύουν  , το ξέρω γιατί και εδώ αυτό γίνεται  

 

Υσ δεν θα το δείτε σε ΜΜΕ σήμερα τέτοιες ειδήσεις 

 

 

 http://www.koinignomi.gr/news/stigma-ton-syntakton/2015/06/29/i-skytali-stoys-dromeis.html

 

  Η αρραβωνιαστικιά μου δουλεύει σε ξενοδοχείο στην περιοχή της Πύλου με 700+ υπαλλήλους. Έπιασε δουλειά πριν κανά μήνα(δουλεύει από την πρώτη στιγμή που άνοιξε εδώ και πέντε χρόνια). Αύριο περιμένει από τον ιδιοκτήτη τις εξαγγελίες του γιατί οι κρατήσεις είναι έτσι όπως τις λένε τα παπαγαλάκια.

 

ΝΑΙ από μένα στο θέμα σας.

 

ΥΓ.: Αυτή η τεράστια επένδυση παραλίγο να μην πραγματοποιηθεί γιατί οι οικολόγοι-πράσινοι πορτοκαλί είχαν όπως πάντα άλλες ευαισθησίες. Τώρα ενδεχομένως να υπολειτουργεί γιατί γίνεται "επανάσταση".

ΥΓ.2: Επί τη ευκαιρία να πω και κάτι άλλο. Σαν ξενοδοχοϋπάλληλος, έπρεπε να ανανεώσει μετά από πέντε χρόνια το βιβλιάριο υγείας της. Έκανε τις εξετάσεις της και το επανέκδοσε στον ΟΑΕΔ στον τόπο καταγωγής της. Όταν κατέβηκε στην περιοχή της Μεσσηνίας, της είπαν ότι έπρεπε να ακυρώσει το βιβλιάριο στον τόπο κατοικίας της και με τις ίδιες εξετάσεις να πάει να το εκδώσει στον ΟΑΕΔ Καλαμάτας. Αν έχουν το Θεό τους. Έτσι λέει η εγκύκλιος!!! Άρα στο ρεπό της, αντί να ξεκουραστεί έπρεπε να χαλάσει 100ευρώ βενζίνες, χαμένο χρόνο ηρεμίας και ξεκούρασης και να πάει ακυρώσει το βιβλιάριο, να ξαναγυρίσει πίσω και στο επόμενο ρεπό να πάει από την Πύλο στην Καλαμάτα να εκδώσει το νέο. 

ΥΓ.:3: Αυτό το κράτος είναι γεμάτο παθογένειες τις οποίες δεν είχαν τη διάθεση ούτε οι προηγούμενοι να τις εξαλείψουν. Ο Σαμαράς μπορούσε αλλά δεν τον άφησαν τα μικροσυμφέροντα. Τώρα ήρθε ο πρόεδρος του 15μελούς να εφαρμόσει τη θεωρία των παιγνίων όπως υποτάσσει ο νάρκισσος Γιάνης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω που λετε για τα παπαγαλάκια κτλ ΜΜΕ. Δηλαδη όλοι ειναι λαθος και μονο κάποιοι απο εσάς ξερουν το σωστό και την αλήθεια; Λιγο περίεργο δεν φαίνεται αυτο; Στην τελική όλοι απο κάπου παίρνουμε πληροφορίες. Αν εχετε καποια αλλη πηγή πείτε το να δούμε απο που ενημερώνεστε... Δηλαδη μου φαίνεται σαν κάποιοι να μην εχουν επίγνωση της κατάστασης η να νομίζουν οτι ειναι καποια μπλόφα και αστείο.

Και ξαναλέω στην ερώτηση 100 η μηδέν τι θέλετε. Ο Γιώργος λεει χέρι χέρι. Οκ και ποιος με το χέρι στη φωτιά δεν λεει οτι θα βγάλει ο ενας το μάτι του αλλού για επιβίωση σε περιπτωση που μεχρι να πάρουμε μπρος να μην παιζει σάλιο εντελώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το  σίγουρο είναι ότι αυτός που πεινάει θα έρθει να σου το πάρει από το στόμα  ήδη γίνεται και αυτοί που πεινούν με τα μέτρα που έρχονται θα γίνουν πολλοί  Δες όλη την χρονιά πόσα εγκλήματα έγιναν κυρίως στο λεκανοπέδιο σε σχέση με το παρελθόν πχ όταν ήμουν εγώ Αθήνα μέχρι το 1992 

 

 

Εγώ που μίλησα με φίλους που έχουν ενοικιαζόμενα  και ξενοδοχείο , μου είπαν ότι οι ακυρώσεις είναι σε φυσιολογικό επίπεδο ακόμα απλώς φοβούνται τις επόμενες μέρες 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "λευκό" που ειπώθηκε πριν, και αν υπάρχει τέτοια επιλογή, υπάρχει η παράγραφος 6 του άρθρου 15 του N. 4023/2011, ΦΕΚ Α 220/24.10.2011:

<<6. Όταν δεν τίθεται σταυρός ή άλλη προβλεπόμενη ένδειξη σε έντυπο ψηφοδέλτιο, αυτό για κάθε ερώτημα χωρίς απάντηση θεωρείται λευκό>>.

 

Η προσωπική μου στάση σε κάθε κάλπικο δίλημμα και ψεύτικο σταυροδρόμι, είναι η ΑΠΟΧΗ και αυτό θα κάνω και τώρα.

Και έχω την άποψη, ότι το ΚΚΕ, εφόσον δεν έγινε δεκτή η (σωστή κατ' εμέ) πρότασή του για <<1. ΟΧΙ στις προτάσεις για συμφωνία των ΕΕ-ΔΝΤ-ΕΚΤ αλλά και της Ελληνικής Κυβέρνησης και  2. Αποδέσμευση από την ΕΕ - Κατάργηση των μνημονίων και όλων των αντιλαϊκών εφαρμοστικών τους νόμων>>, θα έπρεπε να καλέσει σε μαζικές συγκεντρώσεις για απαίτηση ακύρωσης αυτού του γιαλαντζί δημοψηφίσματος και προκήρυξη νέου, που να περιέχει και την παραπάνω επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας,

 

Μήπως έχει κάποιος την καλοσύνη να ανεβάσει ένα λινκ με το επίσημο κείμενο/κείμενα (αυτό που φαντάζομαι οτι πρωτοκολλήθηκε στη βουλή) ? Μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι , ενώ γνωρίζω πόσο έχουμε καεί όλοι από ανεπίσημες απαντήσεις, κανείς δεν το/τα αναζητα. Εσείς ξέρετε ποιό είναι το κείμενο?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.