Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

ΟΧΙ παρότι συμφωνώ με τις απόψεις του ΚΚΕ αλλά περισσότερο για την μνήμη ενός φίλου μου που έχει πεθάνει λόγο κρίσης και είμαι σίγουρος ότι θα ήθελε ΟΧΙ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δυστυχώς ή ευτυχώς ΔΕΝ υπάρχουν οι επιλογές ΑΚΥΡΟ, ΛΕΥΚΟ ή ΑΠΟΧΗ, οι οποίες δεν συμβάλλουν στη διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος. Υπάρχει μόνο το ΝΑΙ και το ΟΧΙ. Όλες οι άλλες "επιλογές" δεν ...."υπάρχουν"!

 

 

Η γνώμη μου είναι ότι, τελικώς, στο δημοψήφισμα της πολιτείας, θα επικρατήσει το ΟΧΙ με πάνω από 70%.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω κοντά στο 50 - 50 ιάσονα.....ειδικά τα ΜΜΕ προς τα εκεί το πάνε  ίσως αυτό να με επηρεάζει. 

 

Αν βγει ΟΧΙ τι λες να γίνει μετά ?

Link to comment
Share on other sites

:sad:  :sad:  :sad:  Ποιός ξέρει;;;;;; Πιστεύω όμως ότι, οι "θεσμοί" θα μας προλάβουν και θα "ξανατραβήξουν" την κυβέρνηση στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων, εκεί όπου θα υπάρξει τελικώς συμφωνία, που θα περιλαμβάνει όλα όσα γνωρίζουμε έως σήμερα και συμπεριλαμβάνονται στην τελική τους θέση και θα μας δώσουν κι ένα "τυράκι" για ένα "ψιλομάζεμα" του δημοσίου χρέους μακροπρόθεσμα.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

... υπάρχουν οι επιλογές λευκό άκυρο και αποχή, επίσης για να θεωρηθεί έγκυρο το αποτέλεσμα της Κυριακής θα πρέπει να έχει ένα ελάχιστο ποσοστό συμμετοχής. Η αποχή λοιπόν μπορεί να είναι μια σοβαρή επιλογή.

 

Το ερώτημα όπως τίθεται από την κυβέρνηση είναι τελεσίγραφο προς τους πολίτες ενώ δεν θα έπρεπε ...

 

Για παράδειγμα : όχι σ' αυτό το μνημόνιο, ναι σε άλλο που περιλαμβάνει πραγματικές μεταρρυθμίσεις και δίκαιη κατανομή βαρών ...  

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ή ευτυχώς ΔΕΝ υπάρχουν οι επιλογές ΑΚΥΡΟ, ΛΕΥΚΟ ή ΑΠΟΧΗ, οι οποίες δεν συμβάλλουν στη διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος. Υπάρχει μόνο το ΝΑΙ και το ΟΧΙ. Όλες οι άλλες "επιλογές" δεν ...."υπάρχουν"!

 Η αποχή ως επιλογή υπάρχει και διαμορφώνει το αποτέλεσμα. Βασικά, δεν υπάρχει αποτέλεσμα χωρίς  τη συμμετοχή του 40%, όπως εξήγησε πολύ ωραία  ο Didonis πιο πάνω.

Edited by sofopc
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ αν κι εγώ πιστεύω ότι το δημοψήφισμα είναι όπλο του Τσίπρα στην διαπραγμάτευση και είναι πολύ πιθανό να έχει βρεθεί λύση πριν την Κυριακή

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν λετε ελεύθερα τη γνωμη σας εκτος απο κάποιους. Η ναι η όχι παιζει τι λευκά, άκυρα και μπαρμπουτσαλα...

Θα ψηφίσω ΝΑΙ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.