Μετάβαση στο περιεχόμενο

5 Ιουλίου 2015 – το Δημοψήφισμα


Didonis

Recommended Posts

Η Μέρκελ πάει στο Παρίσι για να μιλήσει με τον Ολάντ.

 

Λογικά, θα διαγράψουν το χρέος και δεν θα μιλήσουν για παράλληλο ή εθνικό νόμισμα και θα κλείσουν τη συμφωνία σε 48 ώρες για να προλάβουν την κατάρρευση των χρηματιστηρίων.

Edited by Dio_the_Theo
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κανένα σχόλια τις δυο τελευταίες μέρες που έπρεπε με ηρεμία να πάμε στην κάλπη , περισσότερο και για μένα να αποφορτιστώ Τώρα που πλέον οι κάλπες είναι κλειστές θα γράψω δυο πράγματα που μου έκαναν εντύπωση 

 

α) ένα είναι ότι  ανεξάρτητα από το τι ψήφισαν κάποιοι υπάρχουν δυο "Ελλάδες " Η μια του ατομικισμού όπου εκεί μέσα είναι η πλουτοκρατία αλλά και κάποιοι που διατηρούν κάποια σχετικά καλούτσικη οικονομική κατάσταση και δεν θέλουν να την χάσουν ανεξάρτητα αν γύρω τους συντελείται μια ανθρωπιστική κρίση και η άλλη που κατάλαβε ότι είτε έχει είτε δεν έχει ο δρόμος είναι κοινός 

 

Από τη πρώτη κατηγορία αν εξαιρέσουμε την πλουτοκρατία τους άλλους τους καταλαβαίνω , αλλά αύριο ανεξάρτητα που κάποιοι λένε μετά το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος (που τώρα φαίνεται ότι είναι ΟΧΙ)  ότι θα είμαστε όλοι μαζί , εμένα να με συγχωρέσουν αλλά με αυτούς μαζί δεν θα είμαι και ας μεταφράζεται αυτό για κάποιους διχασμός 

 

β) με λύπη μου διαπιστώνω ότι οι νέοι ψηφοφόροι είναι ένα ελάχιστο τμήμα του πληθυσμού ειδικά αυτοί που γεννήθηκαν μετά το 1997 πράγμα που σημαίνει ότι η χώρα μας γερνάει επικίνδυνα και αυτό θεωρώ νούμερο ένα φόβο μου Θα μπορούσα να γράψω το απλό γα..τε να πάμε μπροστά αλλά δυστυχώς το θέμα είναι πολύ πιο σύνθετο από μια σεξουαλική δια παιδαγώγηση και είναι σίγουρο με αυτά που ζούμε ότι θα γίνει χειρότερο

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κανένα σχόλια τις δυο τελευταίες μέρες που έπρεπε με ηρεμία να πάμε στην κάλπη , περισσότερο και για μένα να αποφορτιστώ Τώρα που πλέον οι κάλπες είναι κλειστές θα γράψω δυο πράγματα που μου έκαναν εντύπωση 

 

α) ένα είναι ότι  ανεξάρτητα από το τι ψήφισαν κάποιοι υπάρχουν δυο "Ελλάδες " Η μια του ατομικισμού όπου εκεί μέσα είναι η πλουτοκρατία αλλά και κάποιοι που διατηρούν κάποια σχετικά καλούτσικη οικονομική κατάσταση και δεν θέλουν να την χάσουν ανεξάρτητα αν γύρω τους συντελείται μια ανθρωπιστική κρίση και η άλλη που κατάλαβε ότι είτε έχει είτε δεν έχει ο δρόμος είναι κοινός 

 

Ή απλά είναι αρκετά λογικοί ώστε να μην θέλουν την αλβανοποίηση της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τους διορισμένους του καθεστώτος δεν είμαι. Και γενικά με τον Ελληνικό λαό χωρίζουν οι δρόμοι μου. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κανένα σχόλια τις δυο τελευταίες μέρες που έπρεπε με ηρεμία να πάμε στην κάλπη , περισσότερο και για μένα να αποφορτιστώ Τώρα που πλέον οι κάλπες είναι κλειστές θα γράψω δυο πράγματα που μου έκαναν εντύπωση

 

α) ένα είναι ότι ανεξάρτητα από το τι ψήφισαν κάποιοι υπάρχουν δυο "Ελλάδες " Η μια του ατομικισμού όπου εκεί μέσα είναι η πλουτοκρατία αλλά και κάποιοι που διατηρούν κάποια σχετικά καλούτσικη οικονομική κατάσταση και δεν θέλουν να την χάσουν ανεξάρτητα αν γύρω τους συντελείται μια ανθρωπιστική κρίση και η άλλη που κατάλαβε ότι είτε έχει είτε δεν έχει ο δρόμος είναι κοινός

 

Από τη πρώτη κατηγορία αν εξαιρέσουμε την πλουτοκρατία τους άλλους τους καταλαβαίνω , αλλά αύριο ανεξάρτητα που κάποιοι λένε μετά το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος (που τώρα φαίνεται ότι είναι ΟΧΙ) ότι θα είμαστε όλοι μαζί , εμένα να με συγχωρέσουν αλλά με αυτούς μαζί δεν θα είμαι και ας μεταφράζεται αυτό για κάποιους διχασμός

 

β) με λύπη μου διαπιστώνω ότι οι νέοι ψηφοφόροι είναι ένα ελάχιστο τμήμα του πληθυσμού ειδικά αυτοί που γεννήθηκαν μετά το 1997 πράγμα που σημαίνει ότι η χώρα μας γερνάει επικίνδυνα και αυτό θεωρώ νούμερο ένα φόβο μου Θα μπορούσα να γράψω το απλό γα..τε να πάμε μπροστά αλλά δυστυχώς το θέμα είναι πολύ πιο σύνθετο από μια σεξουαλική δια παιδαγώγηση και είναι σίγουρο με αυτά που ζούμε ότι θα γίνει χειρότερο

Προφανώς και εγω δεν ειμαι με τους άλλους που ψήφισαν ΟΧΙ δεν με ενδιαφέρει η σκληρή τους κατάληξη ας κόψουν το κεφάλι τους. Και θα ειναι αυτοι που οπως έστρωσαν θα κοιμηθούν. Τα νταουλια άρχισαν να βαράνε θα τους απολαμβάνω στον αγώνα τους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.