Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεγάλη επιστημονική ανακάλυψη για τον Άρη από την NASA


Engineer

Recommended Posts

Συμφωνώ και για την έρευνα και για την εξερεύνηση και για τον αρχαιοελληνικό-δυτικό πολιτισμό.....

 

αλλά νερό στον Άρη και ΥΠ.Πρόεδρος Ν.Δ. ο Άδωνις..... την ίδια μέρα.... πόσα να αντέξουμε πια;

Link to comment
Share on other sites

Τι, ψάχνουν και για λ7 τώρα;
Δεν τους φτάνει φέτος το νερό;

Αυτή που ψάχνει, NASA ή Νατάσα ή κάπως έτσι είναι αχόρταγη. Μακάρι να βρούν πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αφού την πήραμε στην πλάκα την συγκεκριμένη είδηση, ας συνεισφέρω κι εγώ

 

https://youtu.be/-n87FT6Yn1g

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι το φραπέ στο σπίτι . Εξω του φρέντο γιατί οι φραπέδες δεν πίνονται  :mrgreen:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Το έσκισα το θέμα εντελώς  8-)

 

Αλλά τι ανησυχείτε  ?  Αφού θα κάνουν 20 χρόνια να στείλουν τσαπάκι στον Αρη και να στείλει πίσω τα δείγματα και 40-50 χρόνια για να στείλουν άνθρωπο . Εσείς τότε θα μασουλάτε την παχυλή σας σύνταξη

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Άλλοι πίνουν φρεντο και άλλοι διαβάζουν πτήση και διάστημα.. Ειναι και αυτο μια ασχολία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το διάβαζα όσο ήταν ακόμα ανήλικο, δηλαδή κάπου μέχρι το '88. Μετά το έκοψα, τα ...εδάφους (4 Τροχοί & 2 Τροχοί) λίγο νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι το φραπέ στο σπίτι . Εξω του φρέντο γιατί οι φραπέδες δεν πίνονται  :mrgreen:

οφ τόπικ αλλά +1 γι αυτό

 

κι εγώ (και οφ τοπικ και στο άλλο)

 

κατά τα λοιπά συμφωνώ με Ικαρο περί χρηματοδοτήσεων

 

εμείς πάντως με τις προωθούμενες "μεταρρυθμίσεις" θα πούμε και το νερό νεράκι (γην και ύδωρ)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλιά ήμουν φανατικός της "Πτήσης και Διάστημα". Μετά την έκοψα, όχι γιατί έχασα το ενδιαφέρον αλλά γιατί με κάλυπτε το Ίντερνετ.

Πλάκα-πλάκα διαβάζοντας τέτοια περιοδικά, με διασκέδαση αποκτάς εξοικείωση με κάποιες βασικές έννοιες της φυσικής: Ώση, βαρύτητα, επιτάχυνση, ροπή κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.