Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενημέρωση ΤΕΕ σχετικά με την πρόσβαση στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του για όσους οφείλουν συνδρομές


Engineer

Recommended Posts

Δεν είναι απόδειξη πανικού αλλα απόδειξη ότι η κοινότητα των μηχανικών έχει γρήγορα και καλά ανακλαστικά πέρα από την γκρίνια.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ θα συμφωνήσω Εφόσον ζούμε σε  μια πολιτεία που έχουμε υποχρεώσεις και δικαιώματα δεν μπορούμε να ζητάμε καλύτερες παροχές και υποχρεώσεις χωρίς να είμαστε συνεπείς στις στοιχειώδεις υποχρεώσεις ακόμα και να είναι άδικες μερικές φορές Ειδικά αν μπορούμε και ακόμα αν αυτό για το οποίο πληρώνουμε δεν είναι ικανοποιητικό σαν υπηρεσία Άλλο διαμαρτυρία , άλλο κοπάνα ...και λούφα 

 

Εγώ προσωπικά οφείλω τέσσερα χρόνια και αυτό γιατί αφού δεν έχω πιστωτική κάρτα  έπρεπε να έρθω Αθήνα για να πληρώσω Και Αθήνα δεν μένω ούτε ένα 24 ώρο , παθαίνω αλλεργία και αρρωσταίνω Με πνίγουν πλέον τα τσιμέντα και από εκεί που δεν ζούσα χωρίς  καυσαέριο , όταν γεννήθηκα και μεγάλωσα εκεί , τώρα θέλω καθαρό αέρα και καθαρούς - αγνούς  ανθρώπους γύρω μου Επομένως δεν μου έφτανε ο χρόνος να πληρώσω και το αμελούσα  

 

Sorry αυτά με τα καυσαέρια και τους αγνούς ανθρώπους τα ακούω λιγάκι βερεσέ. Δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις κατάθεση της οφειλής από δικό σου τραπεζικό λογαριασμό σε τραπεζικό λογαριασμο του ΤΕΕ μέσω κάποιου υποκαταστήματος στην περιοχή σου; Πρέπει ντε και καλά να κατέβεiς Αθήνα και να κάτσεις 24ώρες; Έχεις ρωτήσει το ΤΕΕ αν υπάρχει λύση για όσους δεν έχουν πιστωτική και βρίσκονται εκτός Αθηνών;

Link to comment
Share on other sites

έχω ρωτήσει και μου έχουν απαντήσει αρνητικά πριν κάμποσα χρόνια Δεν έχουμε και πολλά υποκαταστήματα στην πόλη μου , τρεις τράπεζες είναι όλες και όλες και με καμία από αυτές δεν μπορώ Τώρα όμως διαβάζω ότι θα γίνεται με τον διακανονισμό και την πληρωμή των οφειλών που αναφέρει η ανακοίνωση του ΤΕΕ Πάντως το τελευταίο καιρό ότι βγάζω ( και δεν είναι σε μένα και λίγα ) πάνε σε πληρωμές εδώ και εκεί Μόλις πληρώσω κάτι τσούπ εμφανίζεται κάτι άλλο Δεν βαριέσαι την υγειά μας να έχουμε .... και ας είναι το ταμείο μείον Και από υγεία να φάνε και οι κότες ... 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι η υγεία είναι το σημαντικότερο απ' όλα.

 

Ξεφτίλα πάντως ένας φορέας σαν το ΤΕΕ να μην έχει επιλογές για πληρωμή από μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ θα σε κανει μεχρι και στην Αθηνα να έρθεις (παραφράζοντας γνωστή ατάκα ελληνικής ταινίας) :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βγάλτε μια prepaid (ιντερνετική) βάλτε τα χρήματα μέσα και πληρώστε σαν πιστωτική (αυτές είναι visa , master κλπ.), μέσα από το ηλεκτρονικό σύστημα σε οδηγεί για πληρωμή με κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , καλό Ικαρε μου άρεσε Τελικά για πολλούς λόγους δεν την γλιτώνουμε την πιστωτική κάρτα όσοι δεν έχουμε Θα ρωτήσω στην Εθνική τις λεπτομέρειες Βέβαια προυπόθεση είναι να έχουμε και χρήματα γιατί εμένα έρχονται μεν αλλά με το σταγονόμετρο Και όσο οι υποχρεώσεις του κόσμου αυξάνουν , τόσο το σταγονόμετρο θα υπάρχει 

Link to comment
Share on other sites

NIANDR

 

μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά υπήρχαν πολεοδομίες που δεν ζήταγαν ΤΣΜΕΔΕ ΤΕΕ.

 

Γνωρίζω 2 πολεοδομίες που δεν ζητούσαν ποτέ. Αντ'αυτού σήμερα με τη κρίση, αλλαξε ο υπάλληλος και ειπε να τηρήσει το γράμμα του νόμου...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 22 χρόνια καμία πολεοδομία δεν μου ζήτησε ΤΣΜΕΔΕ , ΤΕΕ Ίσως πριν χρόνια πολλά όταν γράφτηκα σε αυτήν της πόλης μου Ο κυριότερος λόγος που ανά δυο χρόνια πλήρωνα ΤΕΕ ήταν η θεώρηση των αποδείξεων και τιμολογίων στην Εφορεία Σταμάτησε αυτό και άρχισα να το αμελώ και εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.