Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συγκεντρωτικές Καταστάσεις Πελατών-Προμηθευτών ΜΥΦ


Recommended Posts

Από τους λογιστές εισπράττω ένα κλίμα ότι δεν έχει υποβληθεί παρά από ελάχιστους η δήλωση ΜΥΦ 2015 οπότε θα πάρει παράταση σίγουρα. Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα συνάδελφοι μια ερώτηση αν σας έχει τύχει, πήγα να περάσω την συγκεντρωτική κατάσταση πελατών προμηθευτών για το έτος 2015 ( η προθεσμία λήγει 30-09-2016) και μου βγάζει το μύνημα <<Μη επιτρεπτή η εκπρόθεσμη Υποβολή >> . Γνωρίζει κανένας κάτι πάνω σε αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι μια ερώτηση αν σας έχει τύχει, πήγα να περάσω την συγκεντρωτική κατάσταση πελατών προμηθευτών για το έτος 2015 ( η προθεσμία λήγει 30-09-2016) και μου βγάζει το μύνημα <<Μη επιτρεπτή η εκπρόθεσμη Υποβολή >> . Γνωρίζει κανένας κάτι πάνω σε αυτό το θέμα?

 

Μάλλον κάτι δεν έκανες σωστά (ίσως στην περίοδο υποβολής ).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει και την έκανα μόλις (του 2015).

 

Τα πέρασα ανά τρίμηνο συγκεντρωτικά με ημερομηνία αναφοράς την τελευταία του μήνα. Αν θυμάμαι καλά γίνεται, αντί να υποβάλω ένα ένα δελτίο.

 

Μου έβγαλε εικονίδιο "σφάλματος" για διαφορά 0.04 λεπτά παραπάνω που έπρεπε να είναι το ΦΠΑ

 

Σκέφτομαι να κάνω τροποποιητική Περιοδικής και να πάω να τα πληρώσω  :smile:

Link to comment
Share on other sites


"[...]

2. Το δεύτερο εδάφιο του άρθρου 6 αντικαθίσταται ως εξής: «Δεν απαιτείται η διόρθωση των αποκλίσεων, εφόσον η συνολική αξία αυτών, προ Φ.Π.Α. ανά αντισυμβαλλόμενο, δεν ξεπερνά τα εκατό (100) ευρώ.»

[...]"

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει και την έκανα μόλις (του 2015).

 

Τα πέρασα ανά τρίμηνο συγκεντρωτικά με ημερομηνία αναφοράς την τελευταία του μήνα. Αν θυμάμαι καλά γίνεται, αντί να υποβάλω ένα ένα δελτίο.

 

Μου έβγαλε εικονίδιο "σφάλματος" για διαφορά 0.04 λεπτά παραπάνω που έπρεπε να είναι το ΦΠΑ

 

Σκέφτομαι να κάνω τροποποιητική Περιοδικής και να πάω να τα πληρώσω  :smile:

 

Mόνο ως αστείο μπορώ να το εκλάβω αυτό. :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τις ΜΥΦ μου μέσα.... Όλο μηνύματα λάθους με βγάζει το taxis...

 

Εχει παραφορτωθεί στο σύστημα η συγκεκριμένη εφαρμογή με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται σημαντικά προβλήματα (εκτιμώ ότι εξ αυτού του λόγου θα δοθεί παράταση στο χρόνο υποβολής ).

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με την αυγούλα (εντάξει όχι χαράματα, 8:30 μετά το σχολείο) να εισάγω δεδομένα... 

Όλα  καλά μέχρι προ 10 λεπτών (ευτυχώς είχα προλάβει να εισάγω και εγκριθούν τα έσοδα)...

Αύριο το πρωί πάλι....για τα έξοδα....

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως είχα ξεκινήσει να τις υποβάλλω ανά τρίμηνο, από τότε που "πρωτοεμφανίστηκαν" και μέχρι σήμερα συνεχίζω "ακάθεκτος" την ανά τρίμηνο υποβολή τους, χωρίς κανένα πρόβλημα. Συνεχώς δε βροντοφωνάζω εν πλήρει συνειδήσει "...ρε δεν πάνε στο διάλο με τις παπαριές τους!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.