Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Recommended Posts

Τα δορυφορικα γαιωδαιτικα συστηματα καλο θα ηταν να τα δουλευουμε με software της ιδιας εταιρειας για να εκμεταλευομαστε πληρως της δυνατοτητες τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπαρχει ενα φρη απο την στονεξ αλλα μου φανηκε δυσχρηστο.εν ολίγοις δεν καταφερα να κανω επιλυση με τα δεδομενα του δεκτη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

Ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση αν ναι να σβηστεί

 

αγόρασα πρόσφατα ένα leica ts08 και μου παρουσίασε ένα πρόβλημα στην υποδοχή της sim. Από την leica θεωρήθηκε ότι εφτεγα εγώ (αν και διαφωνώ), παρά ταύτα η μέτρικα και συγκεκριμένα ένα μέλος αυτού του φόρουμ, σκεπτόμενος τις δυσκολίες ενός νέου μηχανικού φρόντισε ώστε το κόστος επισκευής να το αναλάβει η αντιπροσωπία.

 

Εν ολίγης μέσα σε τρείς μέρες (μαζί με τα μεταφορικά ΧΑΝΙΑ ΑΘΗΝΑ ΧΑΝΙΑ) είχα πίσω το όργανο χωρίς να επιβαρυνθώ κάτι.

 

Δεν ξέρω αν αυτό το κάνουν όλες οι εταιρίες (γιατί έχω όργανα μόνο leica) αλλά εμένα με έκανε να νιώσω δικαίωση που προτίμησα να δώσω κάτι παραπάνω, Διότι πέρα από όλα τα άλλα η εγγύηση και ταχύτητα επισκευής σε τέτοιες περιπτώσεις παίζει καθοριστικό ρόλο στην επιλογή.

 

Ελπίζω και πάλι να μην θεωρηθεί διαφήμιση

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα φρη απο την στονεξ αλλα μου φανηκε δυσχρηστο.εν ολίγοις δεν καταφερα να κανω επιλυση με τα δεδομενα του δεκτη μου.

για πες που το βρίσκουμε να το παλέψουμε λιγάκι...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω τον τελευταίο καιρό το s9 της stonex με hepos rtk , εκείνο που θέλω να πω ότι είναι ότι το δίκτυο civilshop έχει αποκλίσεις σε σχέση με το δίκτυο του hepos όταν απομακρύνεσαι από την βάση και γιαυτο τον λόγο αποφάσισα να γραφτώ στο hepos , επίσης χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή η εξάρτηση με rtk , για όλες τις εταιρείες επειδή πολλές φόρες η ακρίβεια φτάνει και τα 5-6 cm , η leica είναι πανάκριβη και βέβαια αξιόπιστη ,(αξέχαστο το tcr 307 με την ατέρμονη κίνηση , ταχύτατο leiser ) επίσης να πω ότι έλεγξα το μηχάνημα σε 5-6 τριγωνομετρικά σημεία και η απόκλιση ήταν μικρή από 1,0 εως 4 εκατ , το μηχάνημα είναι ταχύτατο , πλέον όλα τα ηλεκτρονικά κατασκευάζονται στην κίνα η οποία σε 6-7 χρόνια από τώρα θα είναι παγκόσμιος ηγήτορας σε τεχνολογία .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα να εξηγήσω ξανά, γιατί το έχω κάνει ήδη πολλές φορές μέσα από αυτό το φορουμ, πως το δίκτυο SmartNet Greece είναι συνορθωμένο και ενταγμένο στο μετασχηματισμό HTRS07 του HEPOS και δίνει ακριβώς τα ίδια αποτελέστματα που θα έπερνε κάποιος εάν δούλευε με HEPOS.

Επίσης δίνει δικτυακή επίλυση (MAC, VRS, iMAX) σε ολόκληρη την Ηπειρωτική Ελλάδα, το Ιόνιο και τις Κυκλάδες ενώ παράλληλα, σε αντίθεση με το HEPOS διαθέτει και GLONASS δεδομένα.

Σε απάντηση στο προηγούμενο μήνυμα θα ήθελα να τονίσω πως η Leica στην Ελλάδα δεν είναι πλέον πανάκριβη, όπως κακώς αναφέρεται. Είναι σαφώς ακριβότερη από τα Κινέζικα αλλά προσφέρει ασύγκριτα καλύτερη ποιότητα και τεχνολογίες. Αλλά οι τιμές στην Ελλάδα είναι ασύγκριτα καλύτερες από ολόκληρη την Ευρώπη, συμπεριλαμβανομένων και των κρατών του πρώην Ανατολικού μπλοκ.

Το θέμα είναι πως αξιολογεί κάποιος την ποιότητα σε σχέση με την τιμή.

Γιατί σε αντίθεση με αυτό που ευρέως κυκλοφορεί στην αγορά, οι δέκτες GPS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε αντίθεση με αυτό που ευρέως κυκλοφορεί στην αγορά, οι δέκτες GPS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ.

 

Αυτό ξαναπές το!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.