Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξεκινά η νέα έκδοση του buildingcert η οποία περιλαμβάνει & τις επιθεωρήσεις θέρμανσης-κλιματισμού


Engineer

Recommended Posts

Ναι και θα κάτσει ο άλλος να κανει το ΠΕΑ απο την αρχή να δει αν εχεις καπου λαθος...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

στην κορυφη της σελιδας γραφει

 

Στις περιπτώσεις που ο λέβητας ή το σύστημα θέρμανσης βρίσκεται εκτός των θεσμοθετημένων ορίων, έπειτα από την επιθεώρηση που θα διενεργηθεί, θα πρέπει να γίνει επανέλεγχος της συγκεκριμένης εγκατάστασης από τον ίδιο ή άλλο ενεργειακό επιθεωρητή. Σε εύλογο χρονικό διάστημα, θα πρέπει ο ιδιοκτήτης ή ο διαχειριστής να έχει φροντίσει για την ρύθμιση ή την αντικατάσταση της εγκατάστασης ώστε ο επανέλεγχος να εξακριβώσει αν το σύστημα λειτουργεί εντός ορίων. Οποιοδήποτε και αν είναι το αποτέλεσμα την νέας επιθεώρησης, το κόστος αυτής επιβαρύνει τον ιδιοκτήτη ή τον διαχειριστή.

 

απορώ σε ποιους απευθύνεται 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το σκαρίφημα ή το σχέδιο, μικρό το κακό.

Πιστεύω πως όσοι σεβόμαστε την εργασία μας κάνουμε έστω ένα πρόχειρο σκίτσο του περιγράμματος με την θέση των ανοιγμάτων, τις επιμέρους διαστάσεις και τους προσανατολισμούς έστω και σε Α4 με το χέρι πριν αρχίσουμε να στήνουμε το xml.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Στο έντυπο του ΠΕΑ πλέον δεν αναφέρει "τμήμα κτιρίου" αλλά "Κτιριακή μονάδα" στο οποίο υπάρχει μία γραμμή "ξεχασμένη" στην αρχή.....

Τα στοιχεία που συμπληρώνονται πχ αριθμός ιδιοκτησίας, οδός , m² κτλ  έχουν μετακινηθεί ένα "κλικ" προς τα κάτω και δεν διόρθωσαν και την μή σήμανση του φωτισμού στην 2η σελίδα.....

Φέεεεεετα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν σχολιάζεται και κάπου αλλού, αλλά παρατήρησα ότι στην επιλογή για το κτηματολόγιο, εκτός από το ΝΑΙ και ΟΧΙ, βάλανε και "ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ" (ή κάπως έτσι).

 

Αυτό γιατί μπήκε???

Link to comment
Share on other sites

"Ε... νομίζω πως κάτι αιτήσεις έκανα, αλλά δεν έχω τίποτα τώρα να σου δώσω. Μάλλον για το κτηματολόγιο ήταν, αλλά δεν θυμάμαι και καλά. Πού να ψάχνω τώρα. Δεν μπορούμε να το αφήσουμε?"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.