Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

Τους ζήτησα το φθηνό POS που είχαν και εμφανίζεται ως εξαντλημένο και μου είπαν πως δεν το έχουν πια αλλά επειδή εξαντλήθηκε θα δώσουν σε ειδική τιμή το D200. Οπότε αν κάποιος το θέλει στη μειωμένη τιμή, ας πάρει τηλέφωνο και ας το ζητήσει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα κόκκινα είναι απάντησή μου galeos προς tzitzika .... φοβερό εεεε !!!!

το συνδέεις με λογαριασμό τραπέζης?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες.

Αν δεν το συνδεσεις πρακτικά λειτουργει ως άυλη prepaid card.

Μπορεις να εκδόσεις και φυσική κάρτα (prepaid και αυτη)με καποια χρέωση εκδοσης και τα χρηματα ειναι διαθεσιμα και εκει.

Γενικα λειτουργει ως prepaid (σε φυσικη μορφή ή άυλη).

Αν θες τα χρηματα σε μετρητα θα πρεπει να δηλώσεις και λογαριασμο τράπεζας για να τα μεταφέρεις εκει και να κανεις ανάληψη απο τον λογαριασμο της τραπεζας.

Υπάρχουν χρεώσεις και αναφέρονται ολες αναλυτικά.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

τελική προσφορά

χρέωση 0,85% ανά συναλλαγή (χωρίς να επιμείνω ιδιαίτερα, αφού δεν έχω σκοπό να το χρησιμοποιήσω)

 

Χωρίς έξοδα συντήρησης; εντύπωση μου κάνει!

 

Εγώ τελικα θα παω ΕΤΕ. 

 

EDIT: "Eνοικίαση"  3.90ε το μήνα φιξ με 0.90 προμήθεια, χωρίς αγορά για το ενσύρματο. (6.90ε το μήνα με 0.90 προμήθεια για GPRS)

 

Κατέληξα σ'αυτο, διοτι δε θελω να αγοράσω τελικά, διοτι αν χαλάσει το τρώμε στο κεφάλι. Ενώ έτσι, ας έρθει η τραπεζα να το φτιαξει, ας φέρει άλλο και πάει λέγοντας.

Edited by Kane
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ναι. Συγνώμη, δε το ανέφερα. Το πρόσθεσα μόλις.

 

Να προσθέσω πως η Γιουρομπανκ μου πε, πως ΠΛΕΟΝ δε πωλεί, μόνο νοικιάζει.

 

Οπως ειπώθηκε το 1ο ετος δωρεάν, και έπειτα 70ε περίπου ανα εξάμηνο (12+φπα το μήνα) αν κάνεις κάτω απο 15.000ε τζίρο (γελάει ο κόΖμος).

 

Κι έτσι κατέληξα ΕΤΕ. Κι επειδή ακουω πως χαλάνε καθε τρεις και λιγο, ειπα να το παω προς ενοικίαση μεριά...

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

http://www.enikonomia.gr/timeliness/157820,prosfygi-sto-ste-apo-gsevee-kai-dsa-kata-tis-ypochreotikis-egkata.html

 

To ΤΕΕ αλήθεια πώς σκοπεύει να πιέσει για τη προστασία του κλάδου απο το νέο χαράτσι????

Προσωπικά μου μυρίζει παράταση μετά της 28/07 για αυτό και δε βιάζομαι ιδιαίτερα....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν βιάζομαι Κάποια στιγμή θα το έβαζα και από μόνος μου γιατί βλέπω συνεχώς πολλοί συντοπίτες μου και γενικά πολίτες να χρησιμοποιούν κάρτες Μερικές φορές για αντίγραφα σχεδίων ή για κάτι που η αμοιβή δεν ξεπερνά τα 50 ευρώ πχ μια βεβαίωση για ένα αδόμητο που μόλις έχω κάνει τοπογραφικό διάγραμμα ή που είναι σε περιοχή που περνώ καθημερινά  , είναι σπαστικό να ψάχνω για ρέστα , η κάρτα βολεύει . Άσε που και για μεγαλύτερα ποσά πολλές φορές δεν έχουν το ακριβές ποσό που ζητώ και μου δίνουν ότι έχουν και μετά περιμένω να μου δώσουν τα υπόλοιπα , ενώ πολλές φορές είχαν κάρτα και μου το είπαν Δεν είναι κακό το POS Αλλά δεν μπορεί να επιβάλλεται με πρόστιμα και να είναι μόνο με όρους οικονομικούς προς όφελος των τραπεζών . Πρέπει να γίνει ανάγκη από μόνο του για να έχει επιτυχία το μέτρο Φυσικά προϋποθέτει και συνείδηση  φορολογική γιατί υπάρχουν και αυτοί που δεν το θέλουν για λόγους φοροδιαφυγής . Η φορολογική συνείδηση δεν δημιουργείται με μαστίγιο αλλά με παιδεία και με τον πολίτη να μην είναι αλλοτριωμένος από τον ατομικισμό του και από μια πολιτεία που θα έχει τους φόρους να έχουν την ανταπόδοση στην κοινωνία ώστε να ανταποκρίνονται στην εξ αρχής της ιστορία του ανθρώπινου είδους , αιτίας δημιουργία τους 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ώστε να ανταποκρίνονται στην εξ αρχής της ιστορία του ανθρώπινου είδους , αιτίας δημιουργία τους 

 

συγνώμη για το off topic αλλά νομίζω ότι η αρχική αιτία δημιουργίας τους ήταν το κέρδος του εκάστοτε δυνάστη που μάζευε τα λεφτά με τη βία και η κοινωφελής ανταποδοτική εφαρμογή τους είναι η εξαίρεση που συνέβη στιγμιαία σε ορισμένες κοινωνίες έπειτα από μακρά περίοδο εκπολιτισμού και δυστυχώς ούτε κι εκεί αφορούσε πάντα όλο το κοινωνικό σύνολο αλλά υπήρχαν διακρίσεις σε πολίτες και μη πολίτες, μητροπόλεις και αποικίες κλπ.

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη για το off topic αλλά νομίζω ότι η αρχική αιτία δημιουργίας τους ήταν το κέρδος του εκάστοτε δυνάστη που μάζευε τα λεφτά με τη βία και η κοινωφελής ανταποδοτική εφαρμογή τους είναι η εξαίρεση που συνέβη στιγμιαία σε ορισμένες κοινωνίες έπειτα από μακρά περίοδο εκπολιτισμού και δυστυχώς ούτε κι εκεί αφορούσε πάντα όλο το κοινωνικό σύνολο αλλά υπήρχαν διακρίσεις σε πολίτες και μη πολίτες, μητροπόλεις και αποικίες κλπ.

Αυτή ήταν η εξέλιξη τους ή η παρεκτροπή τους στο πέρασμα των χρόνων Αλλά η βασική τους αιτία δημιουργίας υφίσταται πάντα .Ο πρώτος λόγος δημιουργίας των φόρων  ήταν το να μπορούν από τα έσοδα των ανθρώπων που εργάζονται  να ζουν αυτοί που δεν μπορούν για διάφορους λόγους(ηλικιωμένοι , παιδιά , γυναίκες , άρρωστοι κλπ)   να εργαστούν και δεύτερον να καλυφθούν οι ανάγκες της συλλογικής  διαμονής των ανθρώπων . Αυτό έγινε από τότε που άνθρωποι οργανώθηκαν σε κοινωνίες ακόμα και από την εποχή των σπηλαίων και ας μην υπήρχε το χρήμα ακόμα .Παρά την παρεκτροπή της έννοια της φορολογίας διαχρονικά ή αποδοχή της σαν αναγκαίο κακό για μένα είναι δεδομένη , εκτός αν κάποιος δεν θέλει να αποτελεί μέρος μιας κοινωνίας με ότι καλό αυτό σημαίνει με χρήση των επιτευγμάτων και των υποδομών των κοινωνιών και θέλει να ζήσει ερημίτης σε ένα μέρος , χωρίς ανθρώπους γύρω του 

 

 

Δεν είναι εκτός θέματος κατά την γνώμη μου γιατί αν δεν λύσουμε αυτό τότε δεν είχε νόημα η συζήτηση περι POS 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.