Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

Επειδή μυρίζομαι παράταση και εχω σκοπό

να το πάω όσο πιο πίσω γίνεται, αν παω αύριο πχ

και κάνω αιτηση σε τράπεζα, σε πόσες μέρες το έχω 

σε λειτουργία?

Edited by laxanos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ τελικά παρήγγειλα το ασύρματο της εθνικής με 6,90 €/μήνα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν είχα και πολλές άλλες επιλογές για να αποφύγω την κρεββατομουρμούρα... :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τελικά παρήγγειλα το ασύρματο της εθνικής με 6,90 €/μήνα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν είχα και πολλές άλλες επιλογές για να αποφύγω την κρεββατομουρμούρα... :)

 

λογίστρια η σύζυγος ή υπάλληλος ΕΤΕ ;

Link to comment
Share on other sites

μοναδική επιλογή πάντως μέχρις στιγμής που να μη δίνουμε ούτε ευρώ (αν δεν κάνουμε συναλλαγή) είναι το viva ή κάνω λάθος? 

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

μοναδική επιλογή πάντως μέχρις στιγμής που να μη δίνουμε ούτε ευρώ (αν δεν κάνουμε συναλλαγή) είναι το viva ή κάνω λάθος? 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με eurobank μου είπαν οτι το μηχανάκι διατίθεται δωρεάν και χρέωση 0,8% σε κάθε συναλλαγή, μένει να πάω απο κοντά για να το διασταυρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ οι δικηγόροι έχουν βάλει λυτούς και δεμένους να γνωμοδοτήσουν ότι δε χρειάζεται να βάλουν pos.

 

 

 

Η Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα γνωμοδότησε ομόφωνα ότι η υπουργική απόφαση για τη χρήση POS (πληρωμή με κάρτα) «δεν έχει εφαρμογή στους δικηγόρους, οι λήπτες των υπηρεσιών των οποίων δεν είναι "καταναλωτές" που εμπίπτουν στο πεδίο εφαρμογής του νόμου 4446/2016», ανεξάρτητα εάν η υποχρέωση τοποθέτησης POS στα δικηγορικά γραφεία δεν έρχεται σε αντίθεση με τις ουσιαστικές προϋποθέσεις επεξεργασίας προσωπικών δεδομένων.

 

https://www.thepressproject.gr/article/113474/APDPX-Den-upoxreountai-na-xrisimopoioun-POS-oi-dikigoroi

 

Τώρα ποια είναι η ισχύς και η εγκυρότητα μιας τέτοιας γνωμοδότησης από την Αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων, που ουσιαστικά είναι άσχετη ως προς αυτό το ζήτημα, τι να πω...

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με eurobank μου είπαν οτι το μηχανάκι διατίθεται δωρεάν και χρέωση 0,8% σε κάθε συναλλαγή, μένει να πάω απο κοντά για να το διασταυρώσω.

μήπως το δωρεάν είναι για 6 ή 12 μήνες και η υποχρέωση να το κρατήσεις 24 μήνες? γιατί μηχανάκι δωρεάν το βλέπω λίγο δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.