Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι επιτρέπεται σε ένα ισόγειο κλειστό χώρο στάθμευσης;


adadim

Recommended Posts

Φίλη myri, από όσο έχω δει σε άδειες, τα παράθυρα είναι ΟΚ.

 

Το τελευταίο το έχω κάνει σε οικ.άδεια. κατοικίας εκτός σχεδίου. Το γκαράζ ήταν σε επαφή με τη κατοικία μόνο απο την μία πλευρα και ίσχυαν τα παραπάνω.

Φαντάζομαι όμως γίνεται και εντελώς ανεξάρτητο.

 

myri, το έχω κάνει και εντός σχεδίου σε επαφή με κατοικία.

 

Φίλε giannist και φίλε erling, το δάπεδο του γκαράζ ήταν στο ίδιο επίπεδο με το ισόγειο του σπιτιού ή χρειάστηκε σκάλα; Αν χρειάστηκε σκάλα, αυτή μέτρησε στη δόμηση; Γενικά, έχει φτιάξει κανείς ισόγειο γκαράζ με σκάλα εντός του γκαράζ η οποία να οδηγεί:

α) προς την εφαπτόμενη κατοικία;

β) προς υπόγειο κάτω από το γκαράζ;

γ) προς την ταράτσα του γκαράζ;

δ) προς κατοικία με είσοδο πάνω από το γκαράζ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

petras,

δεν γνωρίζω κάποια διάταξη που να μπορεί να σε βοηθήσει αλλά μου φαίνεται τελείως ανόητο να μετρήσει στον ΣΔ η σκάλα μεταξύ γκαράζ και υπογείου. Αφού κανένας από τους δύο χώρους δε μετρά στο ΣΔ!

 

Δεν απευθύνεσαι και στο τμήμα ΓΟΚ του ΤΕΕ μήπως μπορούν να σε βοηθήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε giannist και φίλε erling, το δάπεδο του γκαράζ ήταν στο ίδιο επίπεδο με το ισόγειο του σπιτιού ή χρειάστηκε σκάλα; Αν χρειάστηκε σκάλα, αυτή μέτρησε στη δόμηση; Γενικά, έχει φτιάξει κανείς ισόγειο γκαράζ με σκάλα εντός του γκαράζ η οποία να οδηγεί:

α) προς την εφαπτόμενη κατοικία;

β) προς υπόγειο κάτω από το γκαράζ;

γ) προς την ταράτσα του γκαράζ;

δ) προς κατοικία με είσοδο πάνω από το γκαράζ;

 

Ευχαριστώ

 

petras δεν έτυχε να έχω αντίστοιχη περίπτωση. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

κλειστό πάρκινγκ πυλωτής , τμήμα του , τακτοποιήθηκε με 3843 σε κατοικία. Ουσιαστικά μεγάλωσε η ήδη υπάρχον κατοικία ισογείου και μίκρυνε το κλειστό πάρκινγκ. Αυτά και τα δύο (ολη η κατοικία και το κλειστο πάρκινγκ) μεταβιβάζονται σε έναν. Το γκαράζ πέρα από την γκαραζόπορτα έχει και πόρτα επικοινωνίας με την κατοικία από τον τακτοποιημένο χώρο. Πειράζει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

κανείς στο παραπάνω? επιτρέπεται το πραγματικά κλειστό πάρκινγκ, να έχει πόρτα επικοινωνίας με το Ι-1?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.