Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι επιτρέπεται σε ένα ισόγειο κλειστό χώρο στάθμευσης;


adadim

Recommended Posts

.....Ρωτώ, για να δώ τι θα ζητήσω από τον συνάδελφο,....

ΟΚ,εγω δεν έχω πρόβλημα αλλά συνήθως οι συνάδελφοι με την απαιτουμένη ειδικότητα τα γνωρίζουν αυτά ως βασικά.

Αν δεν γνωρίζουν ούτε το ΑΒ που συχνά ρωτάς για αυτούς καλύτερα κάνε αλλαγή.

 

Σαν να ρωτώ εγώ τι να πω σε Πολιτικό Μηχανικό για τι τάσεις εδάφους να βάλει, ή πως να επιλυσει τον φορέα ....

Link to comment
Share on other sites

αν μου επιτρεπετε,

για την πορτα προς το γκαραζ, ο δικηγορος ειπε οτι  "νομικα επιτρεπεται "

"εφοσον [εάν]  δεν απαγορευεται  πολεοδομικα"

 

Ιστορικό,

Υπηρχε μια κλειστη ΘΣΑ 30 τμ. που ηταν ανεξαρτητη διηρημενη οριζοντια ιδιοκτησια,  με στοιχεια  αβγδεα στην κατοψη της ΟΑ.

Ενα τμημα  περι τα 10 τμ.  χωριστηκε με   μεσοτοιχια απο την  υπολοιπη και τακτοποιηθηκε με τον 3843 σαν "κατοικια" και  "συνενωθηκε"  με την διπλανη κατοικια...

Το υπολοιπο τμημα παρεμεινε σαν παρκιν....

 

Αυτη η διανοιγμενη πορτα,  στην νεα μεσοτοιχια, η οποια ...  οδηγει απο την κατοικια προς την ΘΣΑ

σε ποια  κατοψη   φαινεται????

 

ή -πολεοδομικα-  δεν  μας ενδιαφερει  η ύπαρξή της????

 

Αν ειναι ετσι, τότε  χορηγειται  η βεβαιωση του 4014...χωρις προβλημα...[????]

Link to comment
Share on other sites

Α γιάς, έτσι να έχουμε ερώτημα από δικηγόρο να σφαχτούμε επί επιπέδου… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Δημήτρη μια ενιαία είναι η κάτοψη. Αν μπορείς να ανεβάσεις πμ (προ μεσημβρίας) την κάτοψη που έχεις ως παράδειγμα θα μπορέσω να σου πω πιο συγκεκριμένα.

Αν όχι αργά απογευματάκι να σου ανεβάσω ένα πρόχειρο σκαρίφημα με βάση την περιγραφή σου.

 

Μπονζουρ Δημήτριε

(σίγουρα μπορεί να βρεθεί και απάντηση και από άλλο συνάδελφο μέχρι τότε)

Link to comment
Share on other sites

πρίν λίγο γύρισα από τον συνάδελφο που έφτιαξε την κάτοψη με σημερινή κατάσταση. Μου είπε κανένα πρόβλημα με την πόρτα, εν συνεχεία μίλησα και με τον συμβολαιογράφο που είναι εκτός Αθηνών και αυτός είπε κανένα πρόβλημα, αφού ο ιδιοκτήτης είναι ίδιος.

Το αγχος μου ήταν το Σαββατοκύριακο, επειδη δεν μπορούσα να μιλήσω με συμβολαιογράφο και συνάδελφο μηχανικό.

Link to comment
Share on other sites

του κατρ ηταν το ερωτημα

σε αυτο απαντησα

 

αν εχει, ας κατεβασει την σχετικη  κατοψη .

 

εχει ενδιαφερον το θεμα του

 

μπονζουρ διδονη

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν ήταν διαφορετικοί ιδιοκτήτες δεν θα είχα πρόβλημα με την πόρτα ανάμεσα στα δύο διαμερίσματα, αλλά μπορεί να έκανα την εξής παντέντα: Η πόρτα να έχει δύο κλειδαριές, η μία κάτω από την άλλη και ο κάθε ιδιοκτήτης να έπαιρνε κλειδιά για την μία. Θα ήταν μία ιδιαίτερη πόρτα που θα άνοιγε μόνο αν συμφωνούσαν και οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.