Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα "Ενίσχυση της Αυτοαπασχόλησης Πτυχιούχων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης"


Recommended Posts

Ακομα δεν τον ειδαμε..

 

Γιατι τετοιο αγχος να κανετε υποβολη?

 

Δεν ξερετε καλα καλα το συστημα, νομιζετε οτι θα τα κατεφερετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να ψαχνεσαι, αλλα το συστημα ειναι το τελευταιο που πρεπει να ψαξεις.

Η προσκληση του προγραμματος εχει σχεδον 100 σελιδες να ξεψαχνησεις.

 

 

Απο χθες καποιοι ψαχνονται, πρωτη μερα που ανοιξε το συστημα να τρεξουν να κανουν εγγραφη.]

 

 

Διαβαστε πρωτα το προγραμμα, δειτε υποχρεωσεις, απαιτησεις κτλ. Σκεφτειτε τι δαπανες να κανετε, αν εχετε τα χρηματα κτλ κτλ.

 

Δεν μπορει η προκυρηξη ενος προγραμματος να γεννα και την αναγκη για επενδυση.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι ετσι..

 

ΥΓ. Αλλα μπορω να σου πω τουλαχιστον για 6-7 συναδελφους, που ξερω, οι οποοι μπηκαν στο προγραμμα του ΟΑΕΔ (2009-2010), για να κανουν τις δαπανες (πλοττερ, προγραμμα, total station, γραφειο κτλ), στην 3ετια εκλεισαν και ψαχνουν ακομα να πουλησουν τον εξοπλισμο και τα λογισμικα. Μπηκαν στο προγραμμα απλα επειδη..... μπορουσαν..

 

 

ΥΓ2. Προσφατα βρεθηκα σε φιλικο σπιτι με φιλο που εχει επιχειρηση ο πατερας του. ..."Διωχνω εμπορευμα να μπω στο ΕΣΠΑ, να κανω ανακαινιση, να μου πληρωνουν και τις ασφαλιστικες εισφορες και να με προσλαβει ο πατερας μου ως υπαλληλο.."... Καταλαβες??? Δεν ηθελα να τον στεναχωρησω, αλλα τον προσγειωσα...

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ2. Προσφατα βρεθηκα σε φιλικο σπιτι με φιλο που εχει επιχειρηση ο πατερας του. ..."Διωχνω εμπορευμα να μπω στο ΕΣΠΑ, να κανω ανακαινιση, να μου πληρωνουν και τις ασφαλιστικες εισφορες και να με προσλαβει ο πατερας μου ως υπαλληλο.."... Καταλαβες??? Δεν ηθελα να τον στεναχωρησω, αλλα τον προσγειωσα...

 

ε να αυτά βλέπω και τρελένομαι...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αριστερά, Ενίχυση Πτυχιούχων -> Νέα Υποβολή.

Δεν το βρισκω αυτο που λες..

Σε ποιο μενού εισαι?

Εγω βλεπω δυο...Ελ. επαγγελματιες και κεφαλαιακες ενισχυσεις..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.