Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιό πρόγραμμα για στατικά (οπλισμένο σκυρόδεμα);


Adavis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 448
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγνώμη κιόλας συνάδελφε, οκ το πήραμε το πρόγραμμα (προσωπικά πήρα το Stereostatika και είναι πολύ ευχρηστο) αλλά εχεις αντικείμενο ή τζαμπα θα παει?

γιατί προσωπικά το έχω εδώ και ένα εξάμηνο και το άνοιξα μονο για να το ψαξω τι και πως ... περαστικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να φτιάξεις και τα δόντια επιτέλους. Μπράβο.

Αλήθεια αυτές οι μελέτες που λες τι κτίρια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω πρόγραμμα στατικών από τον Ιούνιο, δεν χρειάστηκε να φτιάξω τίποτα!!! :D

Ούτε και τα δόντια!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 κατοικίες η πρώτη είναι 80μ2 + 40μ2 υπόγειο και η άλλη 100μ2 + 71μ2 υπόγεια αποθήκη με δυο μεγάλα τοιχία αντιστήριξης και το τρίτο είναι μια προσθήκη καθ΄ ύψος. Βεβαία δεν ξέρω αν θα έχω δουλείες αργότερα γενικά τα πράγματα είναι στριμόκωλα. Πλάκα πλάκα σήμερα πήγα σε οδοντίατρο για τους φρονιμίτες μου. Δεν νομίζω ότι χρειάζομαι κάτι άλλο. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους,

 

Καλούμαι να εκπονήσω στατική μελέτη για τον έλεγχο της επάρκειας ενός υποστέγου αεροσκαφών από ωπλισμένο σκυρόδεμα. Αυτό έχει ημικυκλική κυλινδρική στέγη και γενικά πολύπλοκη γεωμετρία. Ποιό στατικό πρόγραμμα προτείνετε? Ελληνικό ή ξένο? Το interface και η φιλικότητα προς το χρήστη δεν με ενδιαφέρουν. Με ενδιαφέρει το πρόγραμμα να συμμορφώνεται με τους ευρωκώδικες.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά είναι για συνήθεις κατασκευές και όχι για πολλά πολλά!

Ότι και αν πάρεις για τη μορφή που περιγράφεις μάλλον θέλεις πεπερασμένα.

Τσέκαρε και ετήσια συμβόλαια συντήρησης κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.