Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Στο ΕΤΕΑΕΠ, η 15η δόση των 2017/2018 πλέον φαίνεται με προθεσμία μέχρι 15/06/2020.

Σε αναμονή και για τα τρέχοντα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ΕΤΕΑΕΠ, όταν πατήσω "εισφορές", "καταβολές", "Οφειλές" βγάζει: "Η Υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη καθώς είναι σε εξέλιξη η διαδικασία εκκαθάρισης ασφαλιστικών σας εισφορών έτους 2017”. 

To εμφανίζει και σε άλλους αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, xenath_2000 said:

Στο δικό μου ΕΤΕΑΕΠ, όταν πατήσω "εισφορές", "καταβολές", "Οφειλές" βγάζει: "Η Υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη καθώς είναι σε εξέλιξη η διαδικασία εκκαθάρισης ασφαλιστικών σας εισφορών έτους 2017”. 

To εμφανίζει και σε άλλους αυτό; 

Ναι, και σ'εμένα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ακόμα έχουμε το παρακάτω μήνυμα τι κάνουμε ;   

Σας ενημερώνουμε ότι οι εισφορές είναι υπό επεξεργασία και θα εκδοθούν μετά από διασταύρωση στοιχείων από μισθωτή απασχόληση.

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε, όσο μπαίνουν οι ΑΠΔ και δεν υπάρχει διαφορά να πληρώσουμε λογικά αυτό θα εμφανίζει (το κακό είναι ότι οι ΑΠΔ μπαίνουν με χρονοκαθυστέρηση ώς και τριμήνου, οπότε για καλό και για κακό βγάζε που και που ασφαλιστική ενημερότητα για κάθε ενδεχόμενο).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αυτο ειναι το προβλημα... εχω κανει αιτηση για ενημεροτητα (25/5) και δεν εχω καμία ενημέρωση... Ηλεκτρονικά δεν βγαίνει (απο οτι καταλαβα για πολλους ισχυει αυτο), κανεις δεν ενημερωνει, τηλεφωνο δεν σηκωνουν, στην υποδοχη δεν ξερουν και ουτε το περιβόητο ραντεβου δεν κλείνουν...

Link to comment
Share on other sites

τα πράγματα είναι αλαλούμ

όσες οφειλές αφορούν το 2020 μέχρι στιγμής δεν έχουν περιληφθεί και εμφανίζονται σαν Οφειλόμενες,

πότε θα τις συμπεριλάβουν; 

 

ξέρει κάποιος να μου απαντήσει στο εξής θέμα

Όταν χρωστάμε 2 διαδοχικούς μήνες δύο διαφορετικά ποσά,

πχ Α και Β και το Α>Β, 

πρέπει πρώτα να εμβάσουμε το Α και μετά το Β;

αν εμβάσουμε πρώτα το Β υπάρχει περίπτωση το σύστημα να θεωρήσει ότι το Β αφορά το Α και να μας βγάλει επιπλέον οφειλή, διότι Α-Β>0

 

 

Link to comment
Share on other sites

58 λεπτά πριν, ikaros2 said:

Δυστυχως αυτο ειναι το προβλημα... εχω κανει αιτηση για ενημεροτητα (25/5) και δεν εχω καμία ενημέρωση... Ηλεκτρονικά δεν βγαίνει (απο οτι καταλαβα για πολλους ισχυει αυτο), κανεις δεν ενημερωνει, τηλεφωνο δεν σηκωνουν, στην υποδοχη δεν ξερουν και ουτε το περιβόητο ραντεβου δεν κλείνουν...

Το είχα πάθει και εγώ με την ηλεκτρονική ενημερότητα, ξανά δοκίμασα αρχές Ιουνίου και μου έβγαλε. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, acomaedo said:

Το είχα πάθει και εγώ με την ηλεκτρονική ενημερότητα, ξανά δοκίμασα αρχές Ιουνίου και μου έβγαλε. 

Εννοείτε πληρως ηλεκτρονικά απο το e-efka  ;

Το δοκιμάζω σχεδόν καθε μερα. Εκανα και νεα αιτηση μηπως η πρώτη απλα εχει ξεχαστεί... 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.