Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση 45 ημερών για τον Ν.4178/2013 από τη δημοσίευση της ΚΥΑ


adadim

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

πάντως ο Στασινός στη συνέντευξή του ζήτησε παράταση...

 

και όλοι μα όλοι οι μηχανικοί με βάση τα γραφόμενα τους κι εδώ ζητούν παράταση..... 

 

(το ερώτημα ήταν περί της απαντήσεως όμως)

Link to comment
Share on other sites

Από το non-paper που κυκλοφόρησε μετά το σημερινό υπουργικό συμβούλιο :

 

Παράλληλα με όλα τα παραπάνω, η κυβέρνηση επεξεργάζεται και θα καταθέσει μετά την εκκίνηση των εργασιών της Βουλής στο τέλος Αυγούστου και άλλες νομοθετικές πρωτοβουλίες σε κρίσιμους τομείς.

Ενδεικτικά: το νομοσχέδιο για την ψηφιακή πολιτική και τη διαστημική εταιρεία, το νομοσχέδιο του Υπουργείου Δικαιοσύνης για την νομική αναγνώριση της ταυτότητας φύλου, το νομοσχέδιο του Υπουργείου Εργασίας για την αντιμετώπιση της αδήλωτης  και απλήρωτης εργασίας, νομοσχέδιο του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης για τα νωπά προϊόντα, νομοσχέδιο του Υπουργείου Περιβάλλοντος για τα αυθαίρετα, νομοσχέδιο του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, του Υπουργείου Ναυτιλίας, του Υπουργείου Εξωτερικών για το Ινστιτούτο της Βενετίας και άλλα.

 

 

http://www.protothema.gr/politics/article/698402/upourgiko/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά αυτό το πράγμα με το μαρτύριο της σταγόνας δεν το καταλαβαίνω.

Είσαι έτοιμος για το νέο νόμο -> Οχι . Δώσε παράταση 6μήνου , να  "κάθεται" και με τα εξάμηνα του νόμου.

Αν στο μεταξύ ετοιμάσεις και ψηφίσεις το νέο νόμο καταργείς τον παλιό , τον διατηρείς παράλληλα , τέλος πάντων κάνεις ότι θέλεις με τις μεταβατικές διατάξεις. Ειναι τόσο απλό ρε γμτ.

Αυτό το πράγμα τρεις μήνες , ένα μηνα , μισό μήνα , 45 μέρες ( γιαττί όχι 43 άραγε ή 47  ) ΔΕΝ μπορώ  να το καταλάβω.

Θα 'θελα  να είχα μπροστά μου αυτόν που εισηγήθηκε τις 45 μέρες. Να μου πει τι στην ευχή σκεφτόταν όταν το ξεστόμισε..

Link to comment
Share on other sites

...αυτόν που εισηγήθηκε τις 45 μέρες. Να μου πει τι στην ευχή σκεφτόταν όταν το ξεστόμισε..

90% θα σκεπτόταν ότι αν έλεγε 60 ημέρες δεν θα μπορούσε να παει διακοπές 15 αυγουστο, κι έλεγε 3 μήνες αχχχ θα γίνουμε ρεζίλι που πριν είχαμε βάλει μόνο 30 ημέρες.....

 

(υπάρχει βάθος σκέψης σου λεω... εσύ κι εγώ δεν τα πιάνουμε αυτά.... )

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδί μου , ακόμα κι έτσι , από την αρχή που ξεκίνησε αυτό το βιολί με τις κομμένες παρατάσεις το πήγαν λάθος 
και ταλαιπωριούνται και αυτοί και εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Τι το ψαχνετε..

 

Πειτε μου τα τελευταια 5 χρονια, ΕΝΑ σωστο που εγινε σχετικο με Πολεοδομικα θεματα.

ΜΟΝΟ οι ΕΔ, ηταν στη σωστη κατευθυνση και παλι δεν το υποστηριζουν, διοτι υπαρχει περιπτωσεις για τις οποιες δεν εχει βγαλει διευκρινησεις και ειναι πολλες.

 

 

Παλι 45 μερες παραταση θα δωσουν.

45 μερες εδωσαν για να μην φανει οτι δεν ειναι ετοιμοι, αν εδιναν πχ 3 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

... ξεκίνησε αυτό το βιολί με τις κομμένες παρατάσεις το πήγαν λάθος ...

Μα βρε συ όλη η μπούρδα ξεκίνησε διότι απλά ξεκίνησε…. Δεν υπήρχε (και δεν υπαρχει) κανένας λόγος να βγει νέος νόμος σχετικός αφού όλος ο κορμός η διάρθρωση η λογική και οι κατηγορίες είναι 100% ίδιες με τον εν ισχύ.

Θελουν πιο μικρό παράβολο… τσουπ μια μικρή τροποποίηση και γινόταν

Θελουν κι άλλα κοινωνικά κριτήρια (ακόμα τα ψάχνουμε) τσουπ και οι Κινέζοι όταν αγοράζουν αυθαίρετο έκπτωση στην υπαγωγή …. Λέμε τώρα….

Άντε να συμπλήρωναν και 2 – παραγράφους ακόμα και τέλος…

 

ΟΧΙ… να βγει νέος ΝΟΜΟΣ για τα αυθαίρετα… μπας και ο τελευταίος εν ισχύ νόμος θα είναι του Χ υπουργού μπας και μείνει το όνομα του στην Ιστορία σαν τον προηγούμενο τελευταίο νόμο του Τριτση… που όλοι με όνομα τον θυμόμαστε και όχι ως 1512 κλπ κλπ…

 

(Αντιλαβού λοιπόν για υπάρχει βάθος σκέψης που εμείς δεν έχουμε? Το ίδιο δεν έγινε και με τον 4014 που αντί να κάνουν Χ αλλαγές να μη είναι οφφ ΣΤΕ… όχι κι εκεί νέος νόμος μπας και το όνομα…. )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 σωστος   μερικες  αλλαγες  χρειαζοταν  ο  4178  και  τιποτα  άλλο

αλλα  πρεπει  να  μεινει  στην  ιστορια  ο  εν  λογω  υπουργος 

δεν  θα  είναι  ο  τελευταίος  νομος  θα υπαρξουν  και  αλλοι     νομοι  αυθαιρετων ..

και  ειδικες  διαταξεις  για  παραβασεις  ιδιοκτητων  σε   εξωτικα  παραδεισενια  νησια  .

για μετα  2011  για  μετα  2017  η  2045 .

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.