Μετάβαση στο περιεχόμενο

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Σε μία δήλωση που είναι σε οριστική υπαγωγή από το Φεβρουάριο, μου ζητάει η συμβολαιογράφος περαίωση. 

Η δήλωση είναι εξοφλημένη. Πατάω λοιπόν την υποβολή και μου βγάζει τρέχον παράβολο 250Ευρώ και Παράβολο μετά την Υποβολή 500 Ευρώ. Γιατί συμβαίνει αυτό? Υπάρχει περίπτωση να βγάλει πληρωμή?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σίγουρα σε οριστική υπαγωγή δήλωσης ή μήπως μπερδεύτηκες και εννοείς το πολυσέλιδο που συνοδεύει βεβαίωση εκτός δήλωσης όπου εκεί κατά λάθος έχεις εισάγει φύλλο καταγραφής με επιφάνεια αυθαιρέτου ή κάποια λοιπή παράβαση. Αυτό το ρωτάω διότι στην οριστική υπαγωγή δεν μπορείς να κάνεις τέτοια μεταβολή. Αν θες ανέβασε τα print screen από την δήλωση και τα ΦΚ να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε τακτοποίηση που έχω κάνει. Η δήλωση είναι εξοφλημένη και την έκλεισα το Φεβρουάριο. Έχει ανεβασμένα όλα τα αρχεία και είναι σε οριστική υπαγωγή (ουσιαστικά δηλαδή έχει κλειδώσει. Απλώς τώρα μου ζητάει η συμβολαιογράφος να γίνει περαίωση και πατώντας το κουμπί της υποβολής άλλη μόα φορά για να περαιωθεί βγάζει τρέχον παράβολο 250 και παράβολο μετά 500. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το κατανοήσω αυτό, από την στιγμή που έχει κλειδώσει η δήλωση πως βγάζει άλλο πρόστιμο. Αν δεν ανεβάσεις τα print screen δεν βλέπω να μπορεί κανείς να ερμηνεύσει τι έχει γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δείξε μας την κατάσταση της δήλωσης πριν πατήσεις υποβολή. Τα πρόστιμα μην τα κρύβεις. Δεν είναι προσωπικά στοιχεία. Μόνο ονόματα, ΑΦΜ και αριθμό δήλωσης κρύψε.

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Γενικά ηταν δήλωση από το 2018 και έγινε αλλαγή τώρα το Φεβρουάριο με την προσθήκη ενός φύλλου καταγραφής. Είχε βγάλει αλλαγές στην πληρωμή στην εκ νέου υποβολή και οι διαφορές προφανώς πληρώθηκαν και είναι όλα εξοφλημένα. Το περίεργο όμως είναι ότι βγάζει τη διαφορά στο παράβολο ενώ δεν έχει αλλάξει ούτως ηάλλως. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.