Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλημέρα

Μια δεύτερη ερώτηση παρακαλώ:

Στο έντυπο πρότασης παρεμβάσεων χρειάζεται πέραν των τεχνικών χαρακτηριστικών των παρεμβάσεων που προτείνονται, και ο υπολογισμός των τιμών. Γενικότερα, κατά τη διαδικασία της αίτησης για εγγραφή στο πρόγραμμα, εάν αυτή ανοίξει σήμερα, χρειάζεται σε κάποιο σημείο να υπολογίσουμε σε ευρώ τις παρεμβάσεις που προτείνουμε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την διευκρίνιση.

Αφού δεν υπάρχει ενημέρωση για ακριβή ώρα έναρξης του συστήματος, υποθέτουμε οτι σήμερα στις 12.00 ακριβώς θα ανοίξει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Link to comment
Share on other sites

Προχτες που εβγαλα γραμμη μου ειχαν πει πρωι. Δεν ξέρουν ακριβη ωρα. Πάντως οχι μεσάνυχτα προηγούμενη ς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και το σοου συνεχίζεται....Οσο το buildicert ειναι πεσμένο και η πλατφόρμα του εξ οικονομώ μπλοκαρισμένη το παιγνίδι θα παραμένει

χαμένο συναδερφοι όλων των ειδικοτήτων. Γιατι τότε η παραμύθα της ανάπτυξης κυβέρνησης και ερτ θα έχει εδραιωθεί και παγιωθεί ώς αντίληψη.

Αυριο στο δελτίο το πρωινό θα πεσει θέμα για το μεγαλο ενδιαφέρον των πολιτών για το εξ οικονομώ που έριξε τα συστήματα. Και στο πόσο καλά πάμε

και βγαίνουμε απο τα μνημόνια. 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

βαζεις μια συνολική τιμη παραδειγμα 100μ2 μόνωση επι 40 ευρω 4000ευρω (εσυ κανεις υπολογισμους στο περιπου η αν εχεις προσφορες απο τις προσφορες και βαζεις στο πινακα παρεμβασεων τη συνολικη τιμη για την παρεμβαση)

κλματιστικο εμα τεμαχιο 1500 ευρω παραδειγμα

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για συναδελφο μηχανολογο.....προτεινω αντλια θερμοτητας για θερμανση σε πελατη, στο σεναριο πρεπει να βαλω το COP που μου ζητα το προγραμμα και βαθμο απόδοσης θα βάλω ? αυτά τα ρωταω για να κανω το σεναριο, αν ο πελατης τελικα βαλει την αντλια θα βάλω τα στοιχια απο την αντλια και την μελετη του μηχανολογου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί άμα δεν πάρει παράταση και ανοίξει απόψε η αύριο θα δουλεύει κανονικά το σύστημα! Εδώ πέφτει το buildingcert που υποτίθεται ότι είναι και καιρό δοκιμασμένο.

 

Το έντυπο παρεμβάσεων τους λογαριασμούς ΔΕΗ κλπ σε τι μορφή θα πρέπει να τα καταθέσουμε λογικά; PDF;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για συναδελφο μηχανολογο.....προτεινω αντλια θερμοτητας για θερμανση σε πελατη, στο σεναριο πρεπει να βαλω το COP που μου ζητα το προγραμμα και βαθμο απόδοσης θα βάλω ? αυτά τα ρωταω για να κανω το σεναριο, αν ο πελατης τελικα βαλει την αντλια θα βάλω τα στοιχια απο την αντλια και την μελετη του μηχανολογου.

#1158

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση μουρβι. Ο μηχανικός μου θεωρεί οτι αρκούν μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά στο έντυπο παρεμβάσεων. Μπορεί η έλλειψη υπολογισμού του κόστους να μπλοκάρει την αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.