Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα 17,700 πεα μου φαίνονται λίγα, για το 2018 έχουν βγει 80,000 (εξοικονομώ και μισθώσεις μαζί).

Πέρυσι κατά μέσο όρο έβγαιναν 20,000 πεα τον μήνα. Οπότε στους 2,5 μήνες αντιστοιχούν χοντρικά 50,000 πεα για μισθώσεις/πωλήσεις κτλπ.

Η διαφορά μου βγαίνει κοντά στις 30,000.

Edited by dimikal
Link to comment
Share on other sites

Την κατάντια για τον εξευτελισμό της τιμής στα ΠΕΑ φταίνε ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ οι μηχανικοί και καλά να πάθουμε! 

Όταν ζητάμε απο τον καυστηρατζή το φύλλο ελέγχου λέβητα διάρκειας ισχύος 1ος έτους ΚΑΝΕΝΑΣ ιδιοκτήτης δεν το κλαίει το 50Ευρω και το σκάει με το χαμόγελο στα χείλι! ΑΡΑ ποιος φταίει για την κατάντια των αμοιβών? Καθαρά εμείς.

 

Γιατί το είδανε όλοι οι ιδιοκτήτες ΣΑΝ Κ@ΛΟΧΑΡΤΟ!Το οποίο κ@λόχαρτο εμείς μόνοι μας με την αμοιβή μας το απαξιώσαμε!Είναι αργά για δάκρυα. Προσωπικά μου συμβαίνει να λέει ιδιότης "σιγά που θέλεις 180 ευρώ για 1 ώρα δουλειάς"! ΚΑΙ ΤΙ ΣΕ ΚΟΦΤΕΙ ΕΣΕΝΑ? και 5 λεπτά να κάνω ΕΧΩ ΕΥΘΥΝΗ και τόσο το χρεώνω! αλλιώς τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία.

 

Και προς τον ιδιώτη φίλο για αυτό το κ@λόχαρτο έχουμε ευθύνη ΕΜΕΙΣ και όχι εσύ. και έχει ισχύ για 10 γ@μ@μένα ολόκληρα χρόνια! Εκπτώσεις στις αμοιβές μου προσωπικά δεν έκανα ποτέ. και αυτό γιατί ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΗ. 

 

Τιμές που ακούμε για ΠΕΑ του κιλού με 40 και 50 ευρώ. Μόνοι μας πρέπει να απομονώνουμε "συναδέλφους" που κάνουνε ΚΑΚΟ σε όλους. 

 

Sorry για το μακροσκελές! :)

 

Εννοείται δε μιλάω για 50 ευρώ ΠΕΑ.. Αλλά μόνο που κυκλοφορεί η φήμη ο άλλος σου τη λέει και από πάνω ότι είσαι ακριβός. Με το που απελευθερώνεται η αμοιβή, κάποιος είτε από πονηρία είτε από κουταμάρα, μπορεί και από ανάγκη θα την πάει εκεί. Και να δεχτώ ότι η αρχική νόμιμη ήταν υψηλή, αλλά το 50ευρω που μπορεί να υποστηρίξει μια εταιρεία με 10 μηχανικούς έμμισθους, εγώ δεν μπορώ να το υποστηρίξω.

 

Πήγα έφαγα μισή ώρα κουβέντα σε πελάτη για το εξοικονομώ και όταν του είπα για το (τμ x 1.86)+62 μου λεει, πόσα;;  50 ευρώ από Αθήνα έχω βρει.. και του λέω εννοείται να πάτε.. Το 50ευρω για την επίσκεψη μετάνιωσα που δεν του ζήτησα..

 

υγ.To θέμα είναι ότι ακόμα και για το φύλλο ελέγχου το λύσανε το θέμα με ένα "δεν υφίσταται".. Γ

Link to comment
Share on other sites

και το 1,500,000 προσπάθειες εισόδου δεν ειναι τρομερό νούμερο.

 

Από τις 8 έως το μεσημέρι εκτιμώ οτι θα έκανα γύρω στις 200 προσπάθειες εισόδου (μαζί με refresh).

Αν πούμε ενα μέσο όρο 100 κάθε ατόμου βγαίνουν 15000 χρήστες.

Δεν τους έκαναν καμια επίθεση απλά δεν άντεξε το σύστημα τους ή δεν είχε σχεδιαστεί σωστά.

Edited by dimikal
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι στην Αττική καλή εβδομάδα των Παθών !  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

Πέρα από την πλάκα η ΜΟΝΗ σοβαρή λύση αν δεν αλλάξει το FIFO είναι να διπλο τριπλασιάσουν τον προυπολογισμό όπου υπάρχει μεγάλη ζήτηση. Ούτως ή άλλως από ΦΠΑ, ΦΕ & τακτοποιήσεις θα τα πάρουν εύκολα πίσω. Λέμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.