Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Εχει γινει η υπογραφη δανειου πριν 10 μερες περιπου. Σε ποσο χρονο φαινεται στο συστημα; Γιατι ακομα με εχει στην αναμονη και πλησιαζει η προθεσμια. Εχω επικοινωνησει απειρες φορες με Alpha και εξοικονομω αλλα δε δινουν ουσιαστικη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, lloyd said:

Σε πελάτη μου στην alpha έκανε πάνω από 3 εβδομάδες.

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό ή απλά περιμένω;

Μέσα στο σύστημα πάντως είμαι στο 06/07β, ενεργή κατάσταση, με λήξη στις 2/10 χωρίς να είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα παράτασης, ούτε εχει κάποιο σημείο να συμπληρώσω για τους προμηθευτές, εκτός κι αν δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

geofak

καλά βλέπεις ... δεν μπορείς να εισάγεις προμηθευτές αν δεν στείλει πρώτα η τράπεζα την ενημέρωση στο σύστημα.

Επίσης τα αιτήματα παράτασης υποβάλλονται τουλάχιστον 7 μέρες πρίν τη λήξη ... μήπως πρέπει να πιέσεις την τράπεζα και να μιλήσεις και με ΕΤΑΝ ???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ασφαλιστικές εισφορές αδυνατώ να το κατανοήσω. Θα κοιτάξω με προσοχή τον οδηγό και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

@comba @alej @ppanag

Σελ. 26 οδηγού:

Στις δαπάνες των ανωτέρω πινάκων ανά ειδικότερη παρέμβαση συμπεριλαμβάνονται τυχόν:

  1. Πρόσθετες αναγκαίες εργασίες...
  2. Το κόστος εργασίας που γίνεται στο πλαίσιο των επιλέξιμων παρεμβάσεων και αποτελεί αναπόσπαστο μέρος αυτών. Στο κόστος αυτό συμπεριλαμβάνονται τυχόν απαιτούμενες ασφαλιστικές εισφορές ΙΚΑ για τις οικοδομικές εργασίες, που, με βάση την κείμενη νομοθεσία (μη στεγασμένα επαγγέλματα), βαρύνουν τον Ωφελούμενο του Προγράμματος ως «κύριο του έργου».

 

Edited by qwert
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, geofak said:

Εχει γινει η υπογραφη δανειου πριν 10 μερες περιπου. Σε ποσο χρονο φαινεται στο συστημα; Γιατι ακομα με εχει στην αναμονη και πλησιαζει η προθεσμια. Εχω επικοινωνησει απειρες φορες με Alpha και εξοικονομω αλλα δε δινουν ουσιαστικη απαντηση.

  Η εθνική σε εμένα έκανε ακριβώς μια εβδομάδα !

Επικοινώνησε με την τράπεζα και ζητά τους μια ουσιαστική απάντηση και ίσως ένα χαρτί με την ημερομηνία που υπέγραψες το δάνειο !

Edited by Korvax
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2018 at 3:19 PM, adreas195 said:

Oσοι έχουμε " Τρέχουσα Κατάσταση : 03.β Ειδική περίπτωση αίτησης " μας έχουν ξεχάσει

-Ποιός θα πραγματοποίησει τον έλεγχο ?

-(ΕΤΕΑΝ) Το υπουργείο

-(Υπουργείο) Το ΕΤΕΑΝ

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα... Είμαι ιδιώτης (οχι μηχανικός) και σας διαβάζω ΠΑΡΆ πολυ καιρό. Είμαι και εγώ στις 03,β ειδικές περιπτώσεις με αριθμό Πρωτοκόλλου 023ΧΧΧ .

Έχει κανείς απο εσάς ακούσει ή ξέρει ειδική περίπτωση που προχώρησε? 

Επίσης για τον φίλο απο πάνω που και αυτός ανησυχεί.. Παραθέτω screenshot του Προγράμματος. :)

 

eidik peript.png

Edited by jimaros69
Link to comment
Share on other sites

Κατι άσχετο συνάδερφοι, ο ωφελουμενος τις προκαταβολες μπορει να τις πληρωσει στην τραπεζα του προμηθευτή ή πρέπει να γινει απο την τράπεζα που εχει δηλωσει ως συνεργαζόμενη και απο τον λογαριασμο που εχει δηλώσει στη σύστημα; 

Επίσης, επειδη δεν κατάλαβα, ο προμηθευτής κοβει τιμολόγιο για τα υλικά και την εργασία ΜΟΝΟ χωρις το ικα ή το τιμολογιο θα πρεπει να συμπεριλαμβάνει το ικα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.