Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Γρήγορη ερώτηση. Το 1ο ΠΕΑ μου το έκανε γνωστός και δεν μου πήρε χρήματα. Στην καταχώρηση λοιπών εξόδων, μπορώ να βάλω 0 αλλά δεν έχω ΑΠΥ. Η ΑΠΥ κόβεται ανεξαρτήτως για να μπορέσεις να καταθέσεις το ΠΕΑ ή μπορεί να κατατέθηκε χωρίς αυτό;

Ευχαριστώ

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

99% έχει κόψει κάποια μικρή ΑΠΥ. Αλλά ακόμα και εάν δεν έχει κόψει, νομίζω πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα... Πες ότι την έχασες.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία πλαίσιο αλουμινίου με υαλοπίνακα 1.Α1 και 1.Α2 υπάρχει περιορισμός στο πρόγραμμα αν θα είναι ανοιγόμενα ή επάλληλα τα κουφώματα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρανε από την τράπεζα και μου είπαν πως πρέπει να πάω για να υπογράψω το Έμβασμα για της μεταφορές. Ενημέρωσα πως τα μαιλ για της καταθέσεις έχουνε πάει ακόμα και στους προμηθευτές και μου απάντησε πως μάλλον τα χρήματα έχουν επιστραφεί και από την Αθήνα τους έχουν πει πως πρέπει να πάμε εμείς. 

Ξέρετε τίποτα σχετικά με αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2018 at 2:40 ΜΜ, john13552 said:

Ο σύμβουλος πληρώνεται από το πρόγραμμα, ο ενεργειακός επιθεωρητής πληρώνεται από τον πελάτη ο οποίος τα παίρνει στο τέλος πίσω

Τι γίνεται όταν ο σύμβουλος έργου είναι και ο ενεργειακός επιθεωρητής? (το ίδιο πρόσωπο)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LeoNaXe said:

Μόλις με πήρανε από την τράπεζα και μου είπαν πως πρέπει να πάω για να υπογράψω το Έμβασμα για της μεταφορές. Ενημέρωσα πως τα μαιλ για της καταθέσεις έχουνε πάει ακόμα και στους προμηθευτές και μου απάντησε πως μάλλον τα χρήματα έχουν επιστραφεί και από την Αθήνα τους έχουν πει πως πρέπει να πάμε εμείς. 

Ξέρετε τίποτα σχετικά με αυτό; 

Όταν η τραπεζα του προμηθευτη είναι διαφορετική από του ωφελούμενου, πρέπει να κάνει ο ωφελούμενος ένα έμβασμα για την μεταφορά των χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Blai said:

Τι γίνεται όταν ο σύμβουλος έργου είναι και ο ενεργειακός επιθεωρητής? (το ίδιο πρόσωπο)

Δηλώνεται δύο φορές ξεχωριστά και πληρώνεται αναλόγως

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, john13552 said:

Όταν η τραπεζα του προμηθευτη είναι διαφορετική από του ωφελούμενου, πρέπει να κάνει ο ωφελούμενος ένα έμβασμα για την μεταφορά των χρημάτων.

πέρασα απο την τράπεζα και μου έδωσαν το βιβλιάριο, ο ένας προμηθευτής έχει πάρει τα λεφτά. για τους άλλους μου λέει πως με τα IBAN τους πρέπει να πάω για να κάνω το έμβασμα και την χρέωση των 10 ευρώ να την χρεώσω όπου θέλω, ή να πάρουν αυτοί -10 ευρώ από την κατάθεση ή να τα πληρώσω εγώ. Οπότε αυτό κάνω λέτε;

Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν, LeoNaXe said:

πέρασα απο την τράπεζα και μου έδωσαν το βιβλιάριο, ο ένας προμηθευτής έχει πάρει τα λεφτά. για τους άλλους μου λέει πως με τα IBAN τους πρέπει να πάω για να κάνω το έμβασμα και την χρέωση των 10 ευρώ να την χρεώσω όπου θέλω, ή να πάρουν αυτοί -10 ευρώ από την κατάθεση ή να τα πληρώσω εγώ. Οπότε αυτό κάνω λέτε;

Ναι , και θα  μεταφερθούν τα χρήματα στον προμηθευτή. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.