Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Ioannis-geo7 said:

eikona sfalmatos.jpg

Ξεκίνα για αρχή και μείωσε τους χαρακτήρες του ονόματος του αρχείου σε max15 (πχ dgm_fraggias_v1)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση angusmacgyver.

Το προσπάθησα και έτσι όπως μου πρότεινες, αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα μου έβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ioannis-geo7 said:

Το προσπάθησα και έτσι όπως μου πρότεινες, αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα μου έβγαλε.

Συγνώμη για την ερώτηση, αλλά άλλαξες το όνομα και μέσα στα αρχεία του .zip ή μόνο στο .zip? Ειδάλλως, αν θες στείλε μου τα αρχεία σε pm να τα τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι, και χίλια ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου!

Ναι την έκανα όλη την διαδικασία πάνω από 50 φορές, ακολουθώντας ακριβώς όλες τις οδηγίες, και έβαλα και πολύ μικρό όνομα, και έβγαζε το ίδιο μήνυμα.

Το έλυσα το θέμα, ως εξής:

Καταρχήν εγώ το ΔΓΜ το ήθελα για να γίνει εγγραφή της Πράξης Σύστασης Καθέτων σε οικόπεδο. Στις οδηγίες, αλλά και στο Πρότυπο dxf που έχει στην βοήθεια (ΔΓΜ ΓΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΚΑΘΕΤΩΝ) αναφέρει ότι δημιουργώ τα πολύγωνα VST_FINAL, & LINE_XM_VST. Με αυτό τον τρόπο δεν μου το ανέβαζε το αρχείο καθόλου.

Επομένως, εγώ έσβησα την γραμμή LINE_XM_VST, και το ανέβασα και το ΠΗΡΕ!!!!!!!!!!!!

Εξέδωσα και το ΚΗΔ, και τώρα είναι οκ...

Οι οδηγίες είναι ότι κουτουρού......

Και πάλι ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Ioannis-geo7 said:

Το έλυσα το θέμα, ως εξής:

Καταρχήν εγώ το ΔΓΜ το ήθελα για να γίνει εγγραφή της Πράξης Σύστασης Καθέτων σε οικόπεδο. Στις οδηγίες, αλλά και στο Πρότυπο dxf που έχει στην βοήθεια (ΔΓΜ ΓΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΚΑΘΕΤΩΝ) αναφέρει ότι δημιουργώ τα πολύγωνα VST_FINAL, & LINE_XM_VST. Με αυτό τον τρόπο δεν μου το ανέβαζε το αρχείο καθόλου.

Επομένως, εγώ έσβησα την γραμμή LINE_XM_VST, και το ανέβασα και το ΠΗΡΕ!!!!!!!!!!!!

Μου κάνει πολύ εντύπωση ο τρόπος που λες ότι το επίλυσες, καθότι τώρα έφτιαξα ένα τυχαίο διάγραμμα, με όλα τα απαιτούμενα (και το line_xm_vst) και μου το δέχτηκε κανονικά. Αλλού θα ήταν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έφταιγε κάτι άλλο, διότι μόλις έσβησα τις γραμμές αυτές, το πήρε και το δέχθηκε κατευθείαν η εφαρμογή.

Επίσης και σε άλλη περίπτωση που μου είχε τύχει το 2019, για συνένωση οικοπέδων, πάλι το ίδιο πρόβλημα είχα, και τελικά είχα σβήσει την αντίστοιχη γραμμή, ύστερα και από την υπόδειξη από το helpdesk του ΤΕΕ.

Το θυμήθηκα αυτό, σήμερα, μόλις το επίλυσα, και ανέτρεξα και στις αντίστοιχες σημειώσεις μου, και το είδα....

Το θέμα είναι ότι λύθηκε..... όλα καλά!

Και πάλι χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλημερα συναδερφοι, προσπαθώ  να εκδώσω ΚΗΔ για τοπογραφικό διάγραμμα και μου βγάζει αυτό ενώ είναι κανονικά όλα. Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κοιτάξω?

 

Μη Αποδεκτό
Παρατηρήσεις
 
    • Δεν υπάρχει πληροφορία για τα παρακάτω επίπεδα:
      • •   Layer TOPO_PROP
    • Ένα από τα παρακάτω επίπεδα πρέπει να έχει περιεχόμενο:
      • •   Layer BOUND_IMPL, BOUND_UNIMPL

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από την αρχή βήμα βήμα στο σχέδιο να δεις τι έχεις κάνει. Δεν είναι συστημικό το πρόβλημα. Κάτι με το αρχείο σου παίζει. Έχεις βάλει κλειστές polyline για το περίγραμμα του οικοπέδου στο topo prop και ένα ακόμη για τα μη υλοποιημένα ή τα υλοποιημένα όρια ή συνδυασμό και των δυο αν είναι εν μέρει υλοποιημένο και εν μέρει μη υλοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.